Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónapos baba mellé kiskutya?

9 hónapos baba mellé kiskutya?

Figyelt kérdés
2 éve hogy meghalt a 12 éves kutyusunk, igazi családtag volt, mostanra érezzük úgy hogy szeretnénk egy új labrador kölyköt keresni a családunkba. A kislányunk 9 hónapos, a kutyus kinti lenne, hatalmas kértünk van. Akinek van tapasztalata hasonló korú gyerekek melletti kutyatartásról, nevelésről, előnyökről, hátrányokról, szívesen olvasnám a tapasztalatait😊
2019. aug. 25. 12:04
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
13 hónapos volt a fiam mikor jött a kölyöklabradorunk. Fél még mindig tőle, de már nem annyira mint az elején. 3 hónapja van nálunk. Szerintem idővel megszeretik egymást. Addig úgy is marad a vigyázás 😁
2019. aug. 25. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Én várnék vele, már csak azért is, mert 4-5 éves korban kezdődik el a gyerekeknél, hogy szeretnének kiskutyát! Érdemes kivárni és egy csodálatos szülinapot varázsolni ezzel. 9 hónaposan még semmit nem fog belőle érzékelni. Így meg kicsit magának is érezné a kutyust, hiszen kölyökkorától ő is nevelheti.
2019. aug. 25. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk a kutya volt előbb, kinti-benti. Február végén született a babánk, akkor kiköltözött a kutyus. Jó időben nem szeret bent lenni. A kislányom imádja a kutyát, nézi, nevet rá. Már megsimogatta. A maga módján szereti. De most nem lenne energiám egy kölyök kutyára. Megtanítani, amire kell, pl, szobatisztaság.

Szerintem, ha van időd a kutyára, akkor nyugodtan. Szépen össze fognak nőni. 😊

2019. aug. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos volt a lányom, mikor a fiam kapott egy kölyökcicát (kinti macska), a lányom is imádta, mindig a macskát kellett keresni, első szava a cica volt, majd 1 éves volt mikor vettünk egy német juhász kölyköt. Azt is folyton piszkálta, hozzá volt szokva a macskához, nem érzékelte, hogy a kutya sokkal nagyobb. Soha nem történt baj, ahogy járni talult, a kutya már termetes volt, mégsem lökte fel soha, nagyon vigyáz a gyerekekre, a lányom is szereti, bújik hozzá, nyúl(na) a szájába.

Mikor gyerel voltam, mindig is voltak kutyáink meg macskáink, én így nöttem fel, hozzá voltam szokva az állatokhoz, szeretem is öket. Azt akartam, hogy a gyerekeim is igy nöjjenek fel. Szerintem csak előnyös lehet, ha gyerek mellett van kutya, főleg ha kölyök, és együtt cseperednek.

Azt azért vedd figyelembe kérdező, hogy olyan lesz, mintha lenne még 1 gyereked, vagyis nekem olyan volt. Egy kölyökkutyával is nagyon sokat kell törődni, idöre etetni, állatorvoshoz járni vele, stb.

2019. aug. 25. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Visszagondolva jól döntöttem, hogy elobb a kölyökkutyát neveltem fel, es utana jott a gyerek. Rengeteg meló egy nagytestű kölyökkutya, kezdve a harapdálástól...

Most nemsoká 11 hós a fiam, es igy szuper. Nem lett volna energiám most egy kölyökre..

Ha elobb lett volna a gyerek, tuti vártam volna...

2019. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
49%

9 hónapos mellett lesz időd legalább hetente néhányszor sétáltatni? Mert a nagy kert édeskevés.

Lesz időd eleget foglalkozni vele felnőtt koráig? Amíg kölyök, meg kell tanítani a szabályokat, majd amikor kamaszként feszegeti őket, még határozottabbnak kell lenni. Ráadásul akkor lesz a gyereked is dackorszakban, tehát lényegében két nehéz eseted is lesz egyszerre. Ráadásul jön az ősz, az eső, a hideg, amikor nem biztos, hogy szívesen vagy kint órákat a kutyával. Ő pedig unatkozni fog, aminek általában rosszalkodás az eredménye.

2019. aug. 25. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha volt kutyád biztos emlékszel rá, hogy az első év rettentő melós. Ha érzel magadban energiát úgymond két kisbabára és ha mégsem lesz energiád annyi rá, mint kéne és pl ha as vagy rongál, akkor nem a kutyát fogod okolni és menhelyre adni, hanem türelmes leszel vele akkor hajrá.
2019. aug. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hatalmas a kert amit szét tud rombolni, ásni. Ha meg volt labradorod, akkor tudhatod, hogy pont ez a kutyafajta milyen embercentrikus. Láttam nem egy esetet, amikor nagy lelkesen belevágtak pici gyerek mellett a kutyatartásba, aztán a kutya szívta meg. Nekünk eredendően 3 border collienk volt amikor jött a kislányunk, de így is tudatosságot igényelt a különböző igények összehangolása. Én azt vallom félállású kutyakiképzőként, hogy az első másfél év a legfontosabb a kutya nevelésében. És ez napi tudatos munkát igényel. Én ezt egy 9 hónapos mellett nem vállaltam volna, mert tudtam volna hogy valaki majd nem kap eleget.
2019. aug. 26. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!