Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jobb igy a gyereknek egy...

Jobb igy a gyereknek egy hasznavehetetlen anyaval?

Figyelt kérdés
En vagyok az anyuka, aki apa javara lemondott volna a gyerekrol. Megszuletett a baba. Koraszulott lett, csaszarra, tejem nem volt napokig, egyatalan nem tudom szoptatni (csak geppel fejek). Total hasztalan vagyok. Az apa vett meg mindent a gyereknek, mert o szeret vasarolni. O csinal szinte mindent, mert alig birtam mozogni (tegnap volt varratszedes). Apa mindent jobban csinal: en nem tudok se oltoztetni, se pelenkazni (van vagy egy negyed ora, mire sikerul), o furdeti, adja be a vitaminokat. A gyerek nala jol erzi magat, nalam nem. Isteni lesz igy anyakent (???) funkcionalni. Igy jobb lesz a gyereknek, hogy itt vagyok, de minek?
2019. aug. 28. 09:01
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
De együtt éltek? Ha igen akkor hogy gondoltad a lemondást? Nem drpressziós vagy inkább?
2019. aug. 28. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Első olvasatra nekem is depresszió jutott az eszembe, persze eszem ágában sincs diagnosztizálgatni. Nyugodj meg adj időt magadnak. Elég nagy változásokon mentél keresztül, fogadd el a segítséget a férjétől hiszen ő is a gyerek része. Pihenj amennyit tudsz és hagyj időt magadnak.
2019. aug. 28. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, egyutt elunk.

Igazabol csak leleptem volna. De nem teszem meg. Itt vagyok, csinalom, amit muszaj: fejem a tejet, meg takaritok, mosok. Ennyire vagyok hasznos. Apa meg vasarolgat, olelgeti a gyereket es boldog. Ketten jobban ellennenek.

2019. aug. 28. 09:07
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Valószínű szülés utani depresszió
2019. aug. 28. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól hogy nem szoptatsz még etetheted te... a pelenkázás, öltöztetés eleinte nekem is negyed óra volt (pedig csecsemőgondozó a szakmám) aztán összeszoktunk, ügyesedtem, és jobb lett. Ha sosem gyakorolod, sosem lesz jobb. Fürdetni tudjátok ketten, mi is így csináltuk, mostmár egyedül is megy.


Vagy ennyire kivagy fizikailag a császár miatt? Az én ismerőseimnek azért ennyire nem volt vészes, hogy semmit sem tudtak volna csinálni...de ha még ilyen rossz is, idővel ennek vége lesz, és onnantól tuti nem leszel hasztalan...

Vagy lelkileg vagy ki, és nem is kell neked a gyerek ("lemondott volna az apa javára" dolgot nem tudtam értelmezni...)?

2019. aug. 28. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Ezek a kérdések minden friss anyukának megfogalmazódnak. Én sem tudtam szoptatni, elapadt a tejem a baba 1 hetes korában. Nekem nincs kisebb testvérem, a páromnak viszont 3 jóval kisebb tesója van, így ő az első pillanattól kezdve tudta pelenkázni, öltöztetni, fürdetni, altatni, ringatni, én meg azt se tudtam hogy nyúljak a gyerekhez. Nem szabad feladni, bele fogsz nagyon szépen tanulni! A párod majd megy dolgozni, muszáj lesz neked is beleszokni a baba ellátásába. Miért nem tudsz szoptatni, ha van tejed? Ez egy közös tanulási folyamat, nem szabad azonnal feladni. Úgy amúgy ahogy a gyereknek, úgy neked is meg kell tanulni.
2019. aug. 28. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
65%

Jobb lett volna neki az, ha nem szülted volna meg, ha már annyira nem akartad, te ha már megvan, akkor ne nyavalyogj és ne sajnáld magadat - tedd oda magad ahhoz, hogy anya legyél. Nem kislány vagy, ne hívd a párodat "apának", hanem felnőtt nő. Majd a gyereked tiszte lesz az, hogy apának hívja az apját.


Szedd össze magad és csak türelem.

2019. aug. 28. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
92%

Te magyaráztad be magadnak, hogy semmire sem vagy jó, vagy az apuka?

Elfáradtál, pihenjél és szedj vitaminokat. El fog múlni.

2019. aug. 28. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Én is ezt éreztem, hogy nem vagyok semmire jó,de így 6 hónap távlatából azt érzem,hogy dehogynem. Egész jól csináltam egy sürgősségi császár után mindent,pedig aztán fél órákat bőgtem a zuhany alatt, miközben apuka boldogan ringatta a babát. Én tényleg depis voltam úgy 2 hónapig,de ezt csak a kialvatlanság és a fájdalom okozta. Amint elmúlt a fájdalom úgy lett egyre jobb. Mindenbe bele lehet tanulni. Én is fejtem,mert nem szopott. Az öltöztetést én csináltam. Az etetést hol én hol ő.Apára maradt a fürdetés,mert nem tudtam hajolni meg emelni sem, aztán ott voltak a lelki sebek, hogy majdnem ott maradtunk a műtő asztalon én is meg a gyerek is. Próbálkozz ne add fel,hidd el, hogy könnyebb lesz pár hét múlva. Beszélgess a férjeddel az érzéseidről. Nem vagy haszontalan,csak fáradt kimerült és gondolom fáj mindened. Én akkor szedtem össze magam, amikor vissza ment dolgozni,mert nem volt más választásom.
2019. aug. 28. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A ferjem mindent kivesz a kezembol, mert ugyetlen vagyok. Nem tudom, hogy banom-e ezt. Valoban, neki is vannak kisebb testverei, o is azt mondta, neki mar nagyobb a gyakorlata.


Cicire azert nem tudom tenni, mert naaaagy es puha cicim van, nem tudom beletenni a mellbimbom a gyerek szajaba. De mar mindegy is: ket hetes, mar elbuktam ezt. Csak mindenki ezzel piszkal. Nem mintha igy nem a legtobb etetes anyatejes lenne, csak eppen lefejt tejjel.


Tudom, hogy, lesznek, akik emlekeznek a kerdesemre kicsit korabbrol, ezert is irtam ezt ki.

2019. aug. 28. 09:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!