Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak kapaszkodva jár a...

Ha csak kapaszkodva jár a baba, akkor kell már cipö vagy nem?

Figyelt kérdés
Babám 1 éves,még csak bútorokba kapaszkodva megy. A védönöm szerint már vegyek neki cipöt,de több helyen azt hallottam,hogy csak akkor kell,ha már önállóan jár az utcán is. Akkor most mi a jó? És azt se tudom,hogy milyen legyen az elsö cipöje? A védönöm szerint jó,ha sarokdöntéses,de az Elefanten is jó. Szerintetek?
2010. júl. 13. 23:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Mi csak akkor vettük meg neki, mikor már stabilan ment egyedül. Mikor még csak kapaszkodva ment, még nem. Nálunk ez pont januárban következett be, így elmentünk egy Siesta boltba, és ott az eladó segítségével megvettük élete első (és jó drága :( ) cipőjét. Az Elephanten is nagyon jó. A lényeg, hogy jól tartsa a bokáját, ha szandál, akkor az is!!!
2010. júl. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
A legegészségesebb a babának,ha mezítláb van.Esetleg,ha kertesházban laktok nyugodtan lehet mezítláb a kertben,füvön.De talán 1 pár kis szandinak is hasznát veszítek,mert ha mentek valahová a gyerek örömmel fog most már kiszállni 5-10 percre a babakocsiból és kíváncsian totyogna anya vagy apa kezét fogva,akkor meg csak ne legyen már mezítláb:) (pl.bevásárló központ,játszótér,park stb.)
2010. júl. 13. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Hasonló a dilemmám nekem is :) Fiam már jó hónapok óta tipeg bútorokba kapaszkodva, egy hete kb pedig megtesz a szobában néhány önálló lépést is. Egyenlőre tanácstalan vagyok :) De lehet, hogy ha látok olcsóbban valami kis szandit, beruházok rá, mert nálunk talán már csak napok kérdése :)
2010. júl. 14. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Szerintem vegyél neki. Ha otthon vagytok és nem hideg a kő, járhat mezítláb, bár gyógytornász kolléganőm szerint már akkor kell bentre is kiscipő, ha sokat áll már a baba. A mezítláb járás igazából egyenetlen felületen hasznos, kemény, sima járólapon, parkettán nem annyira.


Hogy milyet? Ismét a kolléganőre hivatkozom, ő mindenkinek az első babacipőnek un. szupináló cipőt javasolja:

[link]


Más szakemberek viszont a puha talpú cipőket szorgalmazzák.

Ezt a kérdést én tettem fel egy másik gyógytornásznak, aki viszont a puha talpúra esküszik:

[link]


Szóval nehéz a döntés...

2010. júl. 14. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, még annyit, részben a 07:09-esnek. Mindenki maga tudja az anyagi helyzetét, mi sem dúskálunk, de az biztos, hogy a gyerek cipőjén nem fogok spórolni (esetleg azzal a címszóval, hogy úgyis hamar kinövi). Egy vacak kínai lábbelivel többet ártanék neki. Inkább a ruhákat veszem meg a turiban vagy a kínaiban, de a cipője legyen megfelelő, és ne járjon úgy mint én, hogy reggelente alig bírok felállni, mert annyira fájnak a lábaim.
2010. júl. 14. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos,hogy időben elkezdjük a babák bokájának a védelmét.Csak magasabb szárú cipőcskével tudod a láb problémákat megelőzni.Szóval,minél hamarabb vegyél neki cipellőt,ami tartja a kis bokáját.Ez nagyon fontos.
2010. júl. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!