Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha mar folall kapaszkodva a...

Ha mar folall kapaszkodva a baba, mikor indulhat majd el?

Figyelt kérdés
8 hos a babam, maszik, stabilan ul, kapaszkodva felall (nem labujjhegyen) talpara, vajon, mikor indul majd el? Tapasztalat? Par het, 1, 2 honap? Korai ez meg vagy altalaban ennyit kell tudnia ilyenkor? Mikor lehet jatszoteren hintaztatni majd?
2011. szept. 26. 11:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A lánykám 9 hósan állt fel egyévesen kapaszkodva járt és magától is pár lépést.

teljesen önállóan 14 hósan tudott járni. de minden kisgyerek más.

szv. szerintem több hónap.


ált. 8-9 hós kor körül állnak fel teljesen időben van.


hintáztatni lehet ha gyermekbarát a hinta .

2011. szept. 26. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Gondoltam, hogy tobb honap, koszi:) Csak par het alatt annyi uj dolgot produkalt, elso baba, szoval gyorsan jott minden, azt hittem lesz folytatas hamar:)
2011. szept. 26. 11:27
 3/11 anonim ***** válasza:

Szia! Az én lányom 8 hónapsoan kezdett mászni. S asszem 10 volt amikor butorok mellett felállt és lépegetett. Most nem rég aug 10-én indult el. Ekkor volt 14hónapos. Azóta egyedül,segitség nélkül megy mindenfelé! Nem aza tipusu lány aki nyujtja a karját hogy menjek vele:)

Hintáztatással kapcsolatban azt mondta egy ismerős,hogy már pár hetes kortól lehet öket hintáztatni ugy h anya karjában van a baba. Napi 20 perc hintázást javasolt az egyensúly fejlődés miatt:) 17hós lányzó most,tegnap kapott cipőt,nagyon nehéz neki benne menni de próbálkozik:

2011. szept. 26. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Van neki elektromos hintaja. Csak a kinti rendes hintara gondoltam. Megeri felallitani a kertben vagy varjunk tavaszig.
2011. szept. 26. 11:40
 5/11 anonim ***** válasza:

1. 8 hónapos kora előtt 1 héttel állt fel

2. 6 hónaapos 1 hetesen állt fel


mind a kettő 7,5 hónaposan mászott és 11 hónaposan indult el

2011. szept. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
6 hósan állt fel, 7 hósan mászott, és lépegetett kapaszkodva, 9,5 hósan indult el. Hintáztatni onnantól kezdve mikortól stabilan ült lejártunk.
2011. szept. 26. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Én remélem, hogy még messze vagyunk az elindulástól.

8hónapos a lányom. Nálunk már "szakállas" produkció a kapaszkodás nélkül megáll, és szépen leül is. Most széket tologatva közlekedik keresztül kasul a lakásban.

Anno a fiam 11,5hónaposan indul el egyedül, de ő is hónapokkal előtte már "sétafikált" segítséggel.


Nálunk azóta megy a hintázás, amióta stabilan ül. Nyáron nagy rötyögések voltak, hintázás közben.(2hónapja biztos, hogy hintáztatom a kicsit is).


Hogy mit kell tudnia egy babának átlagosan Xhónaposan, hmmm, nálunk van amiben átlag felet vagyunk, van amiben alatta, és van ami átlagos, de kinek mi az átlagos. Ügyes a babád:)

2011. szept. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Szerintem lassan befektetunk egy kis jatszoreszre a kertbe, csak ki fogjuk meg az osszel hasznalni a hinta reszet.
2011. szept. 26. 18:54
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha stabilan ül nyugodtan hintáztasd.
2011. szept. 26. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A lányom 8 hónaposan állt fel és kapaszkodás nélkül 11 hónaposan ment.

A fiam 2 hete, 6 hónaposan állt fel. Remélem, a sétálásig még van egy kis időm :))

2011. szept. 26. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!