Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok nekem olyan ételeket,...

Írnátok nekem olyan ételeket, melyek hamar megvannak, nem kell a tűzhely mellett állni?

Figyelt kérdés
Levesek, főételek és desszertek is jöhetnek, recepttel is.
2010. júl. 13. 23:35
 1/4 A kérdező kommentje:
A babám 6 hónapos, neki való ételrecepteket is elfogadok.
2010. júl. 13. 23:36
 2/4 anonim ***** válasza:
Bármilyen levest meg lehet főzni kuktában. Amint felforr és leveszed a lángot, onnantól nem kell rá figyelni.
2010. júl. 14. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

pl. ma én gyümölcslevest csinálok és mákos gubát. De gyorsan kész van bármiféle tészta, tegnap milánóit csináltam. Ilyen nagy melegben senki sem szeret bonyolult kaját csinálni, ezért inkább pár perc alatt alatt elkészülőt szoktam én. Pl. rántott sajt, sült csirkecomb, tarhonyás hús, brassói, tojásos nokedli...és ezekhez hasonló egyszerű kaják.

Desszertet nem igazán csinálok, mostanában madártejet szoktam, mert az nagyon jó hidegen. Ha valamelyik recept kell, írj még, akkor leírom részletesen őket.

6 hós babának gyümölcspépet adok és zöldségpépet. A kedvenc a sütőtök, amit most csak bébiételben kap, a másikat kedvenc a céklás kaja. Egy kis céklát krumplival és répával megfőzöm jó puhára, majd turmixolom, hígitom a főzőlevével. Egy parányi sót teszek bele. Főztem ezt már húslével is, egy kis gyenge csirkelevesből még ízesítés előtt vettem ki egy kis keveset, azzal hígítottam a pépet.

2010. júl. 14. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Főzelékek! Zöldborsó zöldbab tök.

Egy Kis olajat melegítessz lábasban, ráteszel késhrgynyi paprikát 1-2 evőkanál lisztet elkavarod, rotyog kettőt, ha sűrű csomós sem baj szétfő majd! Rárakod a mirelit tököt vagy borsót vagy zöldbabot, felöntöd annyi vízzel ami épp hogy ellepi, és főzöd, 1 egész burgonyát is dobszvmellé bele a babádnak. Fő egy fél órát, néha megkavarod,

kiveszed a burgonyát meg 2 evőkanál tököt vagy borsót vagy zöldbabot, neki turmixolod is és kész a baba főzeléke, a többire egy tálba kikeversz 1 nagy 450 grammos tejfölt 4 evőkanál liszttel 1 dl tejjel, belekevered a főzelékbe, rottyan egyet, és kész. Kolbászt vagy virslit szoltunk mellé sütni, nagyon gyorsan megvan és szinte Munka sincs vele, és így lányomnak és nekünk is volt ebéd!

Szoktam kelkáposzta, karfiol főzeléket is ugyan így készíteni, 2 napra mindig elég! Lemaradt hogy vegetát is teszek a főzővízbe!

2010. júl. 14. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!