Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tért át szopizásról...

Hogyan tért át szopizásról szilárd ételekre az a baba, aki nem fogadta el a pépes ételeket?

Figyelt kérdés
Írta itt két anyuka is, hogy az övék soha nem evett pépeset. Az enyém sem fogadja el, de a kenyérhéjat, kiflicsücsköt, babakekszet szereti. 8 hónapos múlt és egyébként csak szopizik. Mire számíthatok?
2011. okt. 29. 11:25
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem igazán értem a kérdést, mert azért valamennyire muszáj összetörni a kaját, hiszen rágni még nem tud egy 8 hónapos.

Én tudatosan nem pépeztem, csak villával törtem.Az ínyével szépen megrágta fiam mindig, nem okozott neki gondot.

Szóval ha készítesz neki valamit, vagy kiveszel a husi levesetekből tésztát, répát, krumplit, akkor villával összenyomod, így adod neki, azzal még kell dolgoznia.

Most 1 éves a fiam, 7 foga van, nagyon édes, mert pl az almár már nem reszelem neki, harap egy picit, elöre veszi a szájában és az első fogaival aprítja kisebb darabokra:)Olyan mint egy kis nyuszi:))

Amúgy még nem eszik semmit babád, csak szopizik?

2011. okt. 29. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Nem eszik semmiből mennyiséget, csak kóstolgat már 3 hónapja. Egy-két kiskanállal elfogad, aztán összeszorítja a kis száját és ennyi. Mintha semmi nem ízlene neki, akár én főztem, akár bolti bébiétel. Jó lenne azért, ha már egy étkezést ki tudnánk váltani, mert még mindig teljes a szimbiózis.:))
2011. okt. 29. 18:06
 3/9 anonim ***** válasza:

első vagyok

jaj ne is beszélj szimbiózisról, az én fiam most újra éli a csecsemőkorát, annyit kéri a cicit:))

megkérdezhetem, hogy mikor főzől neki hgy csinálod?Hogyan fűszerezel és mivel próbálkozol?

2011. okt. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Kezdetben abszolút sótlanul főztem neki, most már a védőnő tanácsára picit sózom, de próbálkozunk a vasárnapi húslevesből apróra tört sárgarépa-tészta keverékkel. Krumpli, répa, sütőtök, brokkoli, spenót, meg ezek kombinációi, most már "bolondítom" reszelt sajttal is. Bébiételből már húsosak, HIPP, Univer, Kecskeméti, Hamé, mikor melyik. Naponta háromszor kínálom, mindig két szopi között, mert utána abszolút nem fogadja el, előtte meg tök ideges, hogy miért nem cicit kap, még így jött be leginkább. (Délelőtt gyümi, ebéd után főzelék, este valamilyen tejpép. A max. az 4-5 pici kanálka, amit elfogad. (Kb. 10-20 ml lehet.)
2011. okt. 29. 21:10
 5/9 A kérdező kommentje:
A Tiéd mennyi idős?
2011. okt. 29. 21:11
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocsi, újraolvastam, egy éves.:D Hát nem egyszerű velük, de csudajó.:D
2011. okt. 29. 21:12
 7/9 anonim ***** válasza:

Majd lesz ez jobb is:)Csak legyél kitartó!Az a jó, hogy van tejed, és ha ennyi étkezés mellett szépen fejlődik, akkor nincs gond, majd rákap az ízére:)

Amúgy ha egy tippet elfogadsz, szerintem ha olyat főzöl, amit is ehet, abból nyugodtan kínáld meg!Lehet bejön neki, az nem gond, ha van benne fűszer.Legalábbis az én fiamnál leginkább azok az ételek jöttek be, amit úgy készítettem, ahogy magunknak csináljuk.Ja és én egy BonoSal nevű fűszersót használok szinte midenhez(leves, főzelék, hús, rizs).Nagyon jó, nátrium szegény só, és tele van antioxidánssal.Így nem lesz túl fűszeres az étel, és ráadásul nagyon egészséges:)

2011. okt. 30. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi a tippet a sóval!:) Boltban kapható vagy MLM terjesztik?
2011. okt. 31. 09:17
 9/9 anonim ***** válasza:
Kisboltokban lehet kapni, férjem vette, neki nagyon magas a vérnyomása, erre is kiválóan megfelel!:)
2011. okt. 31. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!