Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, milyen ajándéknak...

Anyukák, milyen ajándéknak örültetek igazán az első baba látogatásnál?

Figyelt kérdés

A férjem gyerekkori barátjának megszületett a kisfia. Az évek során nagyon jól összebarátkoztunk, ezért mindenképpen frappáns és kedves ajándékot szeretnénk vinni, amit használni is tudnak, nem valami tucat vacak, ami megy a szekrény aljára. Az sem baj, ha picit drágább, de inkább a szándékot szeretnénk erősíteni, nem az értéket.

Természetesen nem fogunk odaállítani néhány napon belül az újszülött csecsemőhöz, max egy jó nagy adag frissen főtt kaját küldünk apukával. Néhány hetünk még van ötletelni, úgyhogy nagyon megköszönök minden hasznos tanácsot kinek mi jött jól, minek örült legjobban?



2019. szept. 4. 12:30
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

Pelenka, popsitörlő



A leghasznosabb viszont a cseresznyemagpárna volt, de azt még szülés előtt kaptam.


Egy bnőm megkérdezett, nem vettem elég lepedőt, tőle azt kaptam, nagyon örültem neki.


Nem vettünk direkt játékot..

Szinte mindenki hozott.. Így nem éreztem kacatnak.


Pelust popsitörlőt kérdezd meg milyet, mert nem mindegy

2019. szept. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
49%

Textilpelenka, popsitörlő.

Utaltam a játékokat, ruhákat, felesleges drogériákat.

2019. szept. 4. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Textilpelus, rendes pelus (2-es vagy 3-as méret). Én a legjobban egy kéz/láblenyomat készítő szettek örültem, frappáns, ötletes ajándék. Van alacsonyabb és magasabb árfekvésű. Gyönyörű emlék maradt, meg is csináltuk pár napos korában. Egyébként ha véletlenül kettőt kapnak (tőled+mástól) nem gond, mert mi is csináltunk pár naposan, 1 hónaposan, 3 hónaposan, fél évesen, 1 évesen...és összeraktuk egy nagy keretbe fotókkal együtt, gyönyörű családi emlékek.
2019. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
69%
6 hós kortól adható játékoknak!!!
2019. szept. 4. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

A kaját megbeszéltük. Szerintem azt hitte viccelek, de legalább meglepődik és nevet egyet. :) Poénosan megjegyezte, hogy főleg attól tart, hogy az első zavarodott hetekben nem lesz mit enniük, mert annyira el lesz majd havazva a babázással. Én rögtön rávágtam nevetve, hogy ne aggódjon, majd én főzök rájuk, ő pedig helyeselt és hozzátette, hogy mit kér. Szóval ez inkább csak ilyen apró jóbaráti figyelmesség, némi humor, vagy nem is tudom minek nevezzem, nem ajándék.

15-20 ezer forint értékben szeretném a kosarat összeállítani kb., "kemikáliákra" egyáltalán nem is gondoltam, azt én sem szeretek kapni és a babánknak sem szeretnék majd egyértelműen. A ruhadarabokkal is úgy vagyok, hogy max 1-2 rugit tennék bele. Milyet lenne érdemes? Hosszú, vagy rövid ujjút/lábút?

Nagyon jó ötleteitek vannak, köszönöm, várom még! :)

2019. szept. 4. 13:53
 16/25 anonim ***** válasza:
78%

Mi amikor megszületett, kaptunk egy nagyon szép üvegben pálinkát, és rá volt írva a gyermekünk neve, a születési dátuma, meg hogy boldog 18. születésnapot. Mellé egy kártya, ahol le volt írva, hogy azért kapta, hogy majd 18 éves korában megkapja.

Nekem ez nagyon tetszett, meghatónak, és frappánsnak találtam. Ha legközelebb születik baba, neki is valami hasonlót fogunk ajándékozni.

2019. szept. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

Én pont az ételnek örültem legjobban :) A többi házimunkát elvégeztem a babával a kezemben/hordozóban, de főzni nem mertem.

A ruhával az a nehéz, hogy mindenkinek más a szép. Rugit sem szereti mindenki vagy ha igen, nem mindegy milyet (én pl nem láttam értelmét a lábatlannak).

A pelenka, popsitörlő akkor jó, ha tudod milyen márkát használnak. Az utalvány ezért jó ötlet.

Ha valamiben ügyes vagy, szerintem nagyon jó ötlet egy kézzel készített ajándéktárgy. Vagy vegyél fotóalbumot, abból egy gyerek mellett sosem elég :)

2019. szept. 4. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Mi többnyire ruhákat kaptunk. Volt ami kicsi volt, olyan is ami számomra nem praktikus stb. Örültünk a pelenkának, hónapokig nem kellett venni. Jól esik egyébként ha bármit is kap az ember, de én legjobban a következőket szerettem: kis takaró, Brendonos kézlenyomat készítő (nem gipsz), mesekönyv, gravítozott képkeret. Mindenki nagyon rendes volt, gondoltak rám is pl. gyümölcslé, bon-bon, gyümölcs, de én ezeket nem is ehettem. Ha mi megyünk látogatóba a kismamának nem ehetőt szoktam vinni.
2019. szept. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

Jó gondolat a főzés,én örültem volna neki. Így is megoldottuk,de nem sértődtünk volna meg :-)

Mi a legtöbb embertől ruhát kaptunk. De megkérdezték mire lenne szükség,így nem kaptunk haszontalan ruhát.

De jó lehet egy hordozó,egy játék is. Tudom,hogy nem ötletes,de én vagy megkérdezném mire van szükség vagy pl egy brendonos ajándékkártyát adnék. Akkor nem lesz fölösleges kacat.

Mi is kaptunk pelenkát,de vagy már kicsi volt,vagy olyan,amit már próbáltunk de nem jött be. Szóval azzal is mellé lehet lőni

2019. szept. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
40%
Én nagyon örültem volna ételnek, Hajajj! :) Mosható pelenka esetleg, ha vevők rá? Én nagyon örültem volna, ha valaki felhívja a figyelmem korábban. (4hósan kezdtük el.)
2019. szept. 4. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!