Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is szoktatok ugy erezni,...

Ti is szoktatok ugy erezni, hogy nem birjatok tovabb?

Figyelt kérdés
Annyira rossz anyukanak erzem emiatt magam azert irtam ki a kerdest h hatha nem vagyok egyedul azzal hogy 1,5 hos a kislanyom tehat meg alig van velunk par hete, nagyon vartuk es imadjuk es sztem egesz jo baba ejszaka mar csak 1x kel, napkozben is egesz sokat alszik, de vannak napok mint pl a mai h 8kor kelt most este 7 van es 15percet!!!!!! Aludt egesz nap eddig es folyamat le kell foglalni pihenoszek adamo feszek jatszoszonyeg cumi es ezeket is hamar megunta pedig normal esetben sokat elvan igy. Es sir, bombol, latszilag a semmiert (tiszta a pelus,nem fazik, nincs melege, tele a pocak stbstb) csak nyomja egesz nap a musort es en neha ugy erzem higy uristen mire vallalkoztam es ez meg csak nehezebb lesz ahogy no :( de szeretem imadom es barmit megteszek erte csak kozben gyotor ez az erzes h te joeg valaki vegye at egy napra konyorgom had menjek el egy napra mert nem birom kozbe meg gyulolom magam emiiatt. De nem vagyok depresszios annyira azert nem veszes a helyzet csak azt hiszem amkkr kimerultebb vagyok ilyen sotet gondolataim vannak neha ;(

2019. szept. 3. 19:04
 1/10 anonim ***** válasza:
43%
Próbáld ki a hordozást. Nálunk csak az segített.
2019. szept. 3. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Egyre többet lesz ébren, de egyre könnyebb lesz vele. Ha már sokáig megtartja a fejét, tök jó el fog nézelődni, játszani. 4 5 év alatti kislányom van, havi 1-2 este van az, hogy megkérem a férjem, csinálja egyedül a fűrdetést, vacsiztatást.
2019. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Csak attol felek hogy ha hordozom akkor aztan tenyleg nem fog “leszakadni” rolam es csak ugy lesz el ha rajtam log. Marmint ertitek nem ridegtartasban van a gyerek, o az en szerelmem, de nem akarok raerositeni a kesobbi szeparacios szorongas tuneteire azzal higy most akkor is rajtam csung a hordozoban amikor amugy most mondjuk a pihenoszekeben van
2019. szept. 3. 19:26
 4/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem erősítesz rá a hordozással.
2019. szept. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Front van, ezerrel fúj a szél, délelőtt esett.... A másfél éves gyerekem tiszta zizi, nyűgös, sírós volt, csak délelőtt többet volt kézben, mint az elmúlt 2 hétben összesen. Minden hidegfrontnál ez van nála, lehet a Te kisbabád is ezt érzi. Én ilyenkor csak a nap túlélésére játszom, próbálom tartani a napirendet és egy buddha nyugalmával kezelni a nyűglődést.
2019. szept. 3. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Hat hetes kor körül nálunk is volt ilyen nyűglődés, nyílik az értelme, egyre kíváncsibb, kevesebbet alszik, de közben meg annyi inger éri, hogy túlpörög. Én magamra kötöttem. A sokadik végigüvöltött nap után nem gondolkoztam rajta, hogy később rámszokik-e a gyerek, le tudom-e majd tenni, pont nem érdekelt, csak az, hogy pillanatnyilag csend legyen. Ja, és az első nyolc hétben csak úgy aludt el a gyerekem, ha ölben volt, szopizott/cumizott, fogtam a kezét és ringattam. Akkor is megkaptam mindenkitől, hogy ölbebabát nevelek. Most ott tartunk, hogy hat hónaposan ha kell két órát el tesz-vesz magának a szőnyegen minden nyűglődés nélkül. Nem rontod el a hordozással, én ritkán a mai napig szoktam utcán hordozni, de semmi hátrányát nem látom. Kitartást neked.
2019. szept. 3. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

A 4,5 hónaposom is katasztrófa volt ma, hiszti volt, nyűglődés, semmi sem volt jó, 6352728262 alkalommal ébredt fel az alvásokból. Amúgy nyugodt, mosolygós, jó baba, szerintem a front, a szél a ludas. Lesznek ilyen napok, ebbe bele kell törődnöd. Nem lehet, hogy nagyon fáradt és azért hisztizett? Biztos hogy álmos volt ő, csak nem tudott elnyugodni valami miatt, azért egy 1,5 hónaposnak ez nagyon kevés, nem tud ennyi infót feldolgozni a kis idegrendszere. Ilyenkor vált be nálunk a "sötétszoba", beültem vele a gardróbszobába ahol süket csönd és tök sötét van, ott cicire tettem és egy monoton dallamocskát énekeltem neki. Ez mindig bevált, de csak akkor alkalmaztam ha láttam, hogy sehogy máshogy nem tudja kizárni a külvilágot és elaludni, emiatt meg órák óta ébren van és önmagát kergeti bele az őrületbe. Nem szabad hozzászoktatni. 99%-ban megy az alvás fényben, halk beszéd mellett is.

Amúgy nekem is kb ebben a korban tetőztek ezek a bajaim, onnantól viszont szép lassan jobb lett. Kezdesz rádöbbenni, hogy ez már végleges :) Mikor alszik, bízd rá csak egy fél órára valakire, menj el egyet sétálni, menj el a kisboltba bevásárolni (és vegyél egy csokit magadnak), fuss össze egy barátnőddel egy húszperces csevejre, vagy nézegess kirakatot, menj be a bankba, intézz el valami apró ügyet. Hidd el, saját tapasztalat, ezek a fél órák napokra fel tudnak tölteni. A gyereknek sem jó, ha frusztrált, "dilis" anyukája van. Sokkal jobban jár mindenki, ha egy icipicit kiereszted a gőzt. És az ilyen hétköznapi dolgok mint egy gyors bevásárlás egyedül is fel tudnak kicsit tölteni. Ja, és ne érezd sz@rul magad, mindenki átesik ezen :) De elmúlik, vége lesz, könnyebb lesz, csak tarts ki.

2019. szept. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hordozás tényleg jó. 7 hónapos kislányom sokszor csak kendőben volt hajlandó elaludni, xtra front érzékeny és voltak ilyen napok mikor semmivel nem tudtam már lefoglalni ilyenkor elmentem vele sétálni fél óra után aludt általában, de ha nem akkor is könnyebb volt vele. Attól, hogy sokszor hordoztam nem lett matrica mászik, kapaszkodva feláll és üldögélve játszik. Tény most is rá tud unni mindenre, de a séta az mindig segít. Idővel könnyebb lesz.
2019. szept. 3. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a szelet nem bírja. Szintén 1,5 hónapos a babám. Neki múlt héten voltak ilyen napjai. Szinte semmit nem aludt napközben. Nála a hordozás se segít. Legalábbis bent nem...kint meg a kánikulába nem vihettem ki. De amúgy is cak cici vagy ölben alszik el. Ki kell bírni,lesz ez még jobb is,rosszabb is :)
2019. szept. 3. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

Ó hogyne! Pár naponta a világ legrosszabb anyjának érzem magam.

A fiam 9 hónapos. Az első 2,5 hónap volt s legrosszabb. Sikitva ordított órákon át a hasfájástól. Szörnyű volt és semmilyen csodaszer nem vált be. Csak rajtunk aludt. Szóval lényegében a szopis fotelban laktam mert úgy tudtam függőlegesen altatni. Csak ez vált be. Persze engem is mindenki izélgetett, hogy magamra szoktatom. De őszintén lesarom a 30 évvel ezelőtti nevelési elgondolásokat és gyorsan helyre is szoktam tenni akit kell. Nem 2 éves dackorszakos volt, hanem egy újszülött...

Na aztán jött egy nagyon jó időszak kb 6 hónapos koráig. Csak egyszer egyszer keltem már hozzá, akkor is csak mondjuk azért mert elakadt az ágy sarkában kicsit megigazitottam és már aludt is tovább. Végre el tudott aludni a kiságyban. És aztán beindult a mozgásfejlődés, meg a fogai. Annyi volt a jó éjszakáknak, cserébe viszont nappal jobban elszorakoztatta magát. 8 hónaposan pedig bekuszott szépen a szeparációs szorongás. Na itt tartunk most... Lépni nem tudok tőle. Nem tehetem be a karámba amíg az ő ebédjét gyorsan összeütöm, mert üvölt (pedig lát). Iszonyatosan elmerült a szorongásban, hordoztam korábban, de nem sokat. Lassan 10 hónapos de megint csak mellettem vagy rajtam tud csak elaludni. Iszonyú nehéz, mert sokszor az az érzésem hogy ha tehetné visszamászna a méhembe. De tudom hogy ez fontos állomás a fejlődésben.


Viszont nekem annyival lett könnyebb az elejéhez képest, hogy a sírása már nem visel meg érzelmileg annyira mint az elején. Az elején valahogy erősebb reakciót váltott ki belőlem. Most már sokkal jobban kezelem és el tudok határolódni. Pl sír alvás előtt mert nem bír elaludni akkor nem fog el egy rossz érzés hogy rossz anya vagyok, hanem elfogadom hogy ő most így vezeti le a napot és én nyugodtan énekelek tovább vagy simogatom tovább a hátát, anélkül, hogy aggodnék. Vannak helyzetek amikor nem tudsz mit tenni. Ott kell vele lenni beszélni/énekelni/simizni/ringatni/akármi de a sírás nem múlik, majd egyszer csak megnyugszik.

2019. szept. 4. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!