Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hallgassak az anyai megérzésem...

Hallgassak az anyai megérzésemre, vagy hallgassak a többiekre? Úgy érzem gond van, de mindenki hülyének néz.

Figyelt kérdés
7 és fél hónapos a fiam,hasról hátra fordul,viszont vissza csak 2x sikerült neki,félig.Ha én segítek neki,ügyesen kihúzza a kezét maga alól.Nem kúszik,nem áll négykézláb.Hason körbe-körbe forog,fel tudja húzni magát állásba.Egyedül szépen ül hosszú percekig.
2010. júl. 14. 12:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
az én lányom is így volt.Én is ráparáztam a dologra de semmi gond nincs most 1 éves.8 és fél hónaposan úgy mászott mint a golyó.11 hós kora óta meg lépeget a bútorokba kapaszkodva.egyre ügyibb.
2010. júl. 14. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
és elmentél valami orvoshoz vele?
2010. júl. 14. 12:42
 3/12 anonim ***** válasza:
80%
Ha állásba fletudja húzni magát ,és ülni is tud akkor nincsen smemi gond,szerintem ő majd később tanul meg mászni.
2010. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
69%
szia, sztem az sose baj, ha az ember hallgat az anyai megérzésére. abból nem lehet baj, ha megnézeted szakemberrel. menjetsek el neurológushoz, vagy fizikoterápiára, ha gond van (esetleg hipotón), akkor ott megmondják egyből. ha meg nincs, akkor legfeljebb megnyugszol. :)
2010. júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
80%
Rokon fiúcska története. Anyuka 3. gyereke, 10 hós, és még mindig a hátán fekszik, szinte semmit sem csinál. Csak fekszik. Anyuka már ideges, mégiscsak a 3. gyerek, tapasztalt anyuka, így szalad védőnőhöz, orvoshoz, mindenhol nyugtatgatják. Ő ilyen - mondják. ÉS tényleg. A fiúcska egyszercsak észbekap, és 2 hét leforgása alatt megtanul: forogni hasra, vissza, négykézláb állni, mászni, és felállni:) NA! Mindenki csak pislogott. És ma már 10 éves, ő a legokosabb a tesók közt, a játék nemigen köti le, ellenben a könyv igen! Egy igazi könyvmoly! Falja a könyveket, a tudományos adásokat a TV-ben, weboldalakat a neten. Ergó, vannak még csodák :))
2010. júl. 14. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
73%

Ha te úgy érzed,h baj van,inkább nézesd meg szakemberrel,vagy megnyugszol,h nincs semmi baja,vagy időben kapsz segítséget.Rokon kislány volt így,a dokinénijük folyton elhajtotta őket,h csak lusta.Aztán kiderült,h hypotón,és kicsit későn kezdték a tornákat egyebeket.Már lassan iskolába megy,de még mindig nem rendeződött teljesen a mozgása.

Itt sok jólelkű laikus próbál tanácsot adni a saját tapasztalatai alapján-velem együtt:)-,de ilyen esetben inkább egy szakembert kérdezz meg.Sokat veszíthetsz.

2010. júl. 14. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
1. vok.Engem a háziorvos ijesztgetett h mi lesz h nem tanul meg mászni stb...Meg hogy tanítsam én.De nem kellett hála az égnek.Mert igaziból nem volt baj.Csak az én dokim szereti ijesztgetni az 1. babás anyukákat.
2010. júl. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
73%
Anyukám mesélte, hogy annak idején én már régen jártam és mégsem tudtam mászni... csak jóval később. Év tanulója lettem, egyetem stb. :-)
2010. júl. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
13.00 vagyok.Halkan annyit tennék még hozzá,h ha valaki azt írja,h a lázas gyerekét nem viszi orvoshoz,azt itt rögtön szétszedik,h veszélyezteti.De egy olyan dologban,ami az egész életére kihathat,csak nyugtatgatják,h majd elmúlik...
2010. júl. 14. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
ezért nem tudom,mi legyen.kisfiam egyébként koraszülött osztályon volt,zárójelentésben benne van,hogy nyaki hipotónia.de azóta 2x voltunk kontrollon és ott azt írták,hogy fejlődésneurológia rendben.jövő héten megyünk megint,akkor legfeljebb rákérdezek.csak nem szeretném,hogy sokáig húzzam az időt,utána meg ebből lenne szegénynek baja.
2010. júl. 14. 13:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!