Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem szeret a babám?

Nem szeret a babám?

Figyelt kérdés
A babám 8 hónapos és szeret velem lenni, de, ha más valakit meglát, mint például a nagymamáját vagy a nénikéjét hozzájuk akar menni, és még csak nem is akar vissza jönni hozzám, rám sem néz. A nagymamájától el szokott kéredzkedni hozzám, de a nénjétől nem, és még sír is utánnna, ha nálam van. A nénikéje sokat játszik vele, de kicsit ritkábban jön látogatóba. Miért lehet ez? Miért szeret jobban másnál lenni, mint az anyukájánál? Hiszen én annyira szeretem, tőlem senki sem szeretheti jobban, és még annyira sem szerethetik amennyeri én szeretem, de a babám mégis másnál jobban szeret lenni.

2019. szept. 4. 23:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
59%
Kb. minden napra jut egy ilyen kérdés...
2019. szept. 4. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem szereti oket jobban, csak az ujdonsag varazsa miatt vagyik hozzajuk olyankor.
2019. szept. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Miert fordul meg ez egyáltalan barki fejében is? Ők ritkan jönnek, ujdonság, persze, hogy oda akar menni hozzájuk. Az en kisebbem sir a 2 nagyanyja lattán... Van ilyen.
2019. szept. 5. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Pár napja vagyunk anyósomnál. Ha ő ott van, hozzám csak egy egy körre jön. Aztán atkerezkedik vagy odamegy hozzá. Persze hogy rosszul esik, hisz én vagyok az anyja. De attól még nem szeret engem kevésbé.
2019. szept. 5. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jaj Istenem, örülj neki!

Bármikor szükség lehet rá, hogy vigyázzanak rà. Barátnőmnek vakbél gyulladása lett, és végigsírta a csecsemő azt a pár napot...

Nekem ritkán tudnak jönni a családtagjaim, messze laknak, túl ritkáb ahhoz, hogy ellegyen velük a babám hosszabban. Az se jó.

Meg hát kinyílil neki a világ, hajtja a kiváncsiság, milyen másokkal kapcsolatban állni. Érzi hogy ez fontos. Párod van? Mert ha nem, ez még erősebb, mert akkor kb ők az elsők emberek a világában (Veled még azonosítja magát).

2019. szept. 5. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Van párom, de hozzá nem nagyon akar menni, mert nem sokat látja a munka miatt. Én örülök, hogy a babám mással is el van, de az rosszúl esik, hogy nálam sír és máshoz akar menni. Anyósomat egész nap látja, mert mellettünk él, és egész nap itt van nálunk, de ő ritkán veszi magához és, ha el is veszi csak ringatja magát a babával, de a kicsi mégis néha hozzá kéredzkedi, nem tudom mit tetszik neki annyira, hogy még akkor is el akar menni tőlem anyósomhoz, ha játszok vele és nevet.
2019. szept. 5. 08:21
 7/11 A kérdező kommentje:
Első válaszoló, na és, ha minden napra jut egy ilyen kérdés mi azzal a gondod? Mindenki szereti a babáját és senki sem tetszik az a gondolat, hogy a babája nem szereti. Én a világon a legjobban szeretem a gyerekemet és ezért is rosszúl esik, hogy mégis sír nálam valaki után. Neked persze nem muszá választ adnod a mi kèrdéseinkre, vannak más emberek akik szivessen megnyugtatnak ezektől a gondolatoktól.
2019. szept. 5. 08:28
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Az első szerintem arra célzott a maga módján, hogy kicsit több inbazalmatoknak kéne lennie. 9 hónapos a fiam 7 hónapos koráig olyan jól elvolt bárki mással, hogy mindig mondtam hogy úgy el tudnák vinni mellőle hogy meg sem nyikkan. Anyummal imádják egymást, ők is sokat vannak együtt (szomszédok vagyunk). De soha meg sem fordult a fejemben hogy jobban szereti őt mint engem, egyszerűen én vagyok az origo az tök alap hogy ott vagyok. Semmi extra nincs benne, na de a nagyi. Vagy a kasszás aki örökké bohóckodik neki az izgalmas.


Na de ne félj hamarosan beüt a szeparációs szorongás aztán ha peched van lépni nem tudsz majd tőle. Mi most épp itt tartunk, néha a nagyival is elvan de mostanában csak velem. Lényegében semmit nem tudok mellette csinálni, mert van hogy attól kiborul hogy hátat fordítok. Na ez a visszacsatolása annak, hogy hiába volt jól el a nagyival pontosan tudja hogy én vagyok az első számú gondozója.

2019. szept. 5. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Szeret, de ebben az időszakban nagyon gyorsan fejlődik az idegrendszere, és ehhez muszáj, folyamatosan új dolgokat felfedeznie. Már akkora, hogy az új emberek izgalmasak, főként ha pozitív élmények kötődnek hozzájuk. Te az anyukája vagy, persze, hogy szeret. De ebben a korban ösztönös, hogy az újdonságot és az izgalmat keresi.

Később meg majd azért akar a nagymamával lenni, mert nála mások a szabályok, és sok figyelmet kap. Ezt muszáj elfogadni, de ettől nem szeret téged kevésbé.

2019. szept. 5. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat. Sokat segítetettek. Az volt a legnagyobb gond, hogy én hiába tudom, hogy engem szeret mégis, amikor máshoz kéredzkedik el tőlem, az anyósom azt mondja, hogy " jaj, nézd fut az anyjától, mert nem szereti" ezt hallván már nem hihettem azt, hogy ő engem jobban szeret, mint másokat.
2019. szept. 5. 12:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!