Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miből látszik, hogy egy...

Miből látszik, hogy egy babával "foglalkozva van"?

Figyelt kérdés
Sokan mondják nekem,hogy látszik a kislányomon,hogy sokat foglalkozok vele. És nem tudom mire gondolnak ilyenkor,mert én nem érzem soknak,főleg most hogy már egy ideje mászik,felfedez,leköti magát,nem nagyon kellek,csak hogy lásson.És az jutott eszembe,hogy amit eddig játszottam "foglalkoztam"vele az már nem köti le akkor,most az fog látszani rajta,hogy nem foglalkozok vele? 10hós

2019. szept. 5. 07:40
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem annyit jelent, hogy gondját viseled, és korának megfelelően érett, értelmes, egészséges gyerek, aki kötődik hozzád. Nem hiszem, hogy egy vendég vagy akár a védőnő meg tudja állapítani, hogy naponta hány órát fejleszted direktben mondókákkal :)
2019. szept. 5. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem csak hozzád kötődik, hanem egyedül is elfoglalja magát, és jól fejlődik.
2019. szept. 5. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Onnan, hogy egészéges a kötődése, hiszen most már elég ha csak lát téged. Tehát eddig jól reagálták a jelzéseire.
2019. szept. 5. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom a gyerek mindig tiszta, a ruházata, környezete is, látszik, hogy úgy fejlődik, ahogyan korához képest kell, esetleg látszik a viselkedésén, hogy nyugodt, kiegyensúlyozott, érdeklődik a külvilág iránt, erre mondhatják, hogy látszik, hogy foglalkozva van vele. Nekem is mondták már, szerintem kb. ilyen dolgokra értették. Attól, hogy már egy ideje nélküled is jól elvan, még nem jelenti azt, hogy nem foglalkozol vele, ez természetes, hogy egy idő után kevésbé kell úgymond szórakoztatni őket.
2019. szept. 5. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ezt mondják.

Pedig szerintem kifejezetten keveset foglalkozom vele.

Nem azért, mert nem szeretnék, hanem egyszerűrn nem hagyja, vagy épp főzök stb

2019. szept. 5. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem mindig azt mondták, hogy látszik mennyit foglalkozok vele mert milyen kiegyensúlyozott.Abból látták, hogy általában jókedvű volt...Nekem meg minden alkalommal mikor elhangzott ez a közhely az jutott eszembe, hogy fél órával előbb látják akkor azt gondolták volna, hogy én vagyok a legszarabb anya a földön, mert minden öltözésnél úgy üvöltött, mintha min. nyúztam volna:)
2019. szept. 5. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pont mint a 6-os válaszoló. Mindig csak pislogok mikor elhangzik ez a kijelentés. És igen sokat foglalkozom a gyerekkel, kb egész nap. Hisz vhol akkor is vele foglalkozom mikor főzök vagy takarítok mosogatok mosok, közben ott sertepertél körülöttem, segíteni szeretne, hagyom, vagy míg kiterigetek énekelek neki vagy beszélgetünk a kedvenc kisautójáról. Na és... ez a dolgom, ezért vagyok itthon, nem is tudnék másképp tenni. (Igen most netezek, mert déli alvás van, ami anyának netidő :)

Ez a mondat lassan egyenlő a na és jó baba? kérdéssel. Ha 20 perccel korábban látnak lehet hogy épp magamból kikelve veszekszem vele mert ma már 20jára próbálta kitépni magát a kezemből, elszaladni, vagy kiszaladni az útra. Vagy neki van rossz napja és fél méterenként vágja földhöz magát vmi apróság miatt is, hisz 2 éves dacos pasi. Ennyi. Ezek a mondatok számomra egyenlőek a jaj de jó idő van ma... kezdetű mondatokkal.

2019. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Voltunk a boltba tegnap, ő ült a bevásárlókocsiba én meg adtam a kezébe a dolgokat, amiket vettem, ő szépen belerakosgatta a kosárba. A gyümilevétől nehezen vált meg, de bele tette. Mondtam neki, hogy ha kifizettem, megihatja. Kipakoltunk együtt a kocsiból, majd fizetés utan kinyitottam a gyümilevet és mondtam neki, hogy anya megkóstolja és ihatja. Tettük vissza a kosarat, mikor egy néni megállt mellettem (kb70+) és mondta, hogy végig figyelt a boltba, hogy milyen jól foglalkozok a gyerekkel.


Szerintem ez nem azt fedi, hogy hány foglalkozasra járatod, hány ezer kézségfejlesztő jatékot veszel neki, hanem ténylegesen ott vagy vele, egészségesen kötődik hozzád, tudja, hogy ha fél, faj valami oda mehet hozzád.

2019. szept. 7. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mennyi idős,hogy már tudtok így vásárolni?
2019. szept. 7. 18:55
 10/10 anonim ***** válasza:
21 hónapos. Terhes vagyok, most vezetem rá, hogy gyalog is jó, bevásárlókocsiban ülve vásárolunk stb.
2019. szept. 8. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!