Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13 hónapos a kislànyom és egy...

13 hónapos a kislànyom és egy ideje csapkod engem, üti az arcom. Tudatosnak látszik. Hogy kezeljem?

Figyelt kérdés

Ilyenkor megfogom határozottan a kezét és szólok neki,hogy nem. De nem látok javulást.kb 2 hete tart

Akkor csinálja ha fáradt és ha valamit nem akar



2019. jún. 23. 16:11
 1/5 anonim ***** válasza:
77%
Teljesen normális jelenség ebben a korban. Így tudja kifejezni a nem tetszését (védőnő is ezt mondta). Én is rászólok, hogy nem szabad de véletlenül sem ütök vissza vagy ordítom le. Nagyon gyorsan lenyugszik ha vigasztalom átölelem.
2019. jún. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Esetleg annyit próbálj meg(és ezt máskor is lehet, ha rossz dologhoz nyúl), hogy nem azt mondod, hogy nem szabad, nem, meg ilyenek, hanem mondjuk megfogod a kezét, és megkéred, hogy inkább játszom valamivel. Ez nálunk mindhárom gyereknél bevált. Egy próbát nálatok is megérhet.
2019. jún. 23. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én ilyenkor megfogtam a kezét és mondtam neki, hogy nem csapkodunk, simogatunk. És a kis kezecskéjével megsimítottam az arcon, ilyenkor hangosan kacagni kezdett. Egy idő után, ha megcsapott valahol és ismét ezt mondtam neki, már simogatott is. Nagyon hamar leszokott róla
2019. jún. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm hasznos válaszok voltak
2019. jún. 25. 15:44
 5/5 anonim ***** válasza:
Kuldd vissza
2022. márc. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!