Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Gyerekvállalás, nevelés » Babák

A kérdés

Ujszulotton latszik a Down szindroma?

A terhesseg alatt csinaltattunk prena tesztet, ott 1:5000 jott ki Down korra, ugyh megnyugodtunk. Aztan kb a 20-22.hettol mindig le volt maradva a babam meretben a korahoz kepest, nem sokkal, 1-2 hettel, de azert a doki megkerdezte, h csinaltattunk e Down szurest, mert a meret elmaradasa akar arra is utalhat. De mivel csinaltattunk es alacsony kockazat jott ki, nem is kerult ez szoba tobbet, de bennem azert elegge elultette a felelmet... sajnos 27+3 napra megszuletett a kislanyom egyeb okok miatt, de hal isten jol van. Viszont azota mindig nezegetem, hogy vajon latszik e rajta barmi, ami aggodalomra adhat okot, de eleg nehez megallapitani, mivel koraszulottsege miatt amugyis eleg kis fejletlenul nez ki egyelore. Annyit latok csak h a kis szaja allandoan nyitva van. Barkinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?

máj. 3. 11:59  Privát üzenet  

A válaszok

Egy érett újszülöttön látszik (unokatestvéremék kislánya downos, rajta látszott az első naptól fogva). A koraszülötteknél lehet, hogy más a helyzet, mert nekik tényleg alapból kicsit más az "arcberendezésük" az elején, de szerintem az orvosok, szakemberek látnák rajta.

Ha aggódsz, nincs valami vizsgálat, amivel meg tudják mondani? Hiszen a Downt már magzati korban meg tudják mondani 100 %-ra bizonyos vizsgálatokkal, akkor gondolom születés után is. Kérdezz rá!

Kitartást és sok boldogságot nektek, remélem hamar megerősödik a kislányod és semmi gond nem lesz! :)

A válasz 87%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 89%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/8Időpont máj. 3. 12:03 Privát üzenet
Az un. Mozaik down szindróma nem mindig látszik egyből , csak pár hónapos korban.

A válasz 93%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 65%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/8Időpont máj. 3. 12:08 Privát üzenet

Biztos látszana az elejétől.

Nekem korababák voltak az ikreim (36 hét), és a "B" babám, a kislányom szája is sokszor nyitva volt, még a nyelve is kint volt. A koraszülöttség miatt hypotón volt az arcizma. Ez kb. 8-9 hónapos korára megszűnt (hordtam dévényre is).

Én is folyton nézegettem rajta a down kór jeleit, holott nekünk még amniocentézis is volt, amely mindkét babára negatív lett.

Úgyhogy ne aggódj, nyilván a Te babádnak is hasonló problémája lehet, ami a koraszülöttség miatt van. Rendbe fog jönni.

Ha down kóros lenne, azt már a születése napján észrevette volna a kórházi neonatológus.

A válasz 71%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/8Időpont máj. 3. 12:09 Privát üzenet

"A Down-kór diagnózisa születéskor

A Down-kór általában már születéskor azonosítható bizonyos fizikai jellemzők alapján: alacsony izomtónus, a tenyéren található mély barázda, némileg lapos arc, ferde vágású szemek. Mivel ezek nem Down-kóros csecsemőknél is előfordulhatnak, a diagnózis megerősítéséhez kromoszómavizsgálatot (kariotipizálás) kell végezni. A kariotípus megállapításához az orvosok vérmintát vesznek a csecsemőtől, speciális eszközökkel lefényképezik a kromoszómákat, majd nagyság, szám és alak szerint csoportosítják őket.

Egy másik, FISH-nek nevezett genetikai vizsgálat hasonló elveken alapul, és a diagnózis rövidebb időn belül való igazolását teszi lehetővé."

Forrás: gendiagnosztika.hu

A mozaik down nem biztos,hogy látszik!

A válasz 58%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/8Időpont máj. 3. 12:15 Privát üzenet

Ne hozzátok már a frászt szegény kérdezőre!!!

Mint a fentebb idézett géndiagnosztika web oldalon is olvasható a down kóros újszülöttek száma kb. 1,45 ezreléke az egészségesen születettekének. Ennek az 1,45 ezreléknek is csak az 1 százalékában áll fenn mozaicizmus.

Ez szászezer újszülöttből kb. kettőt érint.

Igen, elrohanhat szegény kérdező kariotipizálást csináltatni a babáján, de valószínűbb hogy negatív lesz az eredmény mint pozitív.

Üdv,

A 33%-ra lepontozott válaszoló.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 82%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/8Időpont máj. 3. 13:32 Privát üzenet

Én ezen a lepontozáson már csak sajnálkozva mosolygok :)

Lelkileg szegény,aki így tesz,és ettől jól érzi magát.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 70%-ban hasznos válaszokat ad.
# 6/8Időpont máj. 3. 14:28 Privát üzenet
A kérdező kommentje:

Ő egeszen sokat mozog az inkubatorban, es az arcizmat is mozgatja szerintem mert neha mindefele kepet vag:) ezek jo jelek nem?

A szemecskeit figyelgetem, eleg mandulavagasuak es kicsit tavolabb is ulnek egymastol, ez aggaszt egy picit, de nem tudom, h ez nem a koraszulottseg miatt van e. A legtobb baba ilyenkor meg tenyleg olyan kis furan nez ki.

Gondolom csak ugy az anyuka felelmenek enyhitesere mem csinalnak ingyen kariotipizalast, ugye? Pedig annyira megnyugodnek h elvegeznenek vmi vizsgalatot.

Koszonom az eddigi valaszokat🙏🏻

# 7/8Időpont máj. 3. 17:11 Privát üzenet

Figyi, az én kisfiamnak is mandulavágásúak voltak a szemei az első pár napban, pedig ő nem volt koraszülött.

Most olyan hatalmas kerek szemei vannak, hogy mindenki a csodájára jár.😊

Úgyhogy ne aggódj, ez még nem jelent rosszat. Ilyenkor még alig bírják kinyitni, bántja őket a fény is azért tűnnek kis csíkszeműnek.

A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 79%-ban hasznos válaszokat ad.
# 8/8Időpont máj. 3. 23:33 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Lehet autizmus vagy asperger szindróma gyanús a kisfiam?
Poszttraumás stressz szindróma szülés után hőhullám és pánikbetegség halálfélelem. Menjek orvoshoz?
Előfordult valakinél, hogy kisbabáján látott down szindrómára utaló jeleket, de kiderült végül, hogy feleslegesen aggódott?!
Hellp szindróma után újabb baba?
Milyen játéktól lehet megrázott baba szindróma csecsemőnél?
Down szindróma minden esetben kiderül már újszülöttként? Vagy van olyan, hogy csak pár hónaposan jönnek rá?

Kérdések a Gyerekvállalás, nevelés rovatbólKérdések a Babák rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!