Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ujszulotton latszik a Down...

Ujszulotton latszik a Down szindroma?

Figyelt kérdés
A terhesseg alatt csinaltattunk prena tesztet, ott 1:5000 jott ki Down korra, ugyh megnyugodtunk. Aztan kb a 20-22.hettol mindig le volt maradva a babam meretben a korahoz kepest, nem sokkal, 1-2 hettel, de azert a doki megkerdezte, h csinaltattunk e Down szurest, mert a meret elmaradasa akar arra is utalhat. De mivel csinaltattunk es alacsony kockazat jott ki, nem is kerult ez szoba tobbet, de bennem azert elegge elultette a felelmet... sajnos 27+3 napra megszuletett a kislanyom egyeb okok miatt, de hal isten jol van. Viszont azota mindig nezegetem, hogy vajon latszik e rajta barmi, ami aggodalomra adhat okot, de eleg nehez megallapitani, mivel koraszulottsege miatt amugyis eleg kis fejletlenul nez ki egyelore. Annyit latok csak h a kis szaja allandoan nyitva van. Barkinek tapasztalata ezzel kapcsolatban?
2019. máj. 3. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:
92%

Egy érett újszülöttön látszik (unokatestvéremék kislánya downos, rajta látszott az első naptól fogva). A koraszülötteknél lehet, hogy más a helyzet, mert nekik tényleg alapból kicsit más az "arcberendezésük" az elején, de szerintem az orvosok, szakemberek látnák rajta.

Ha aggódsz, nincs valami vizsgálat, amivel meg tudják mondani? Hiszen a Downt már magzati korban meg tudják mondani 100 %-ra bizonyos vizsgálatokkal, akkor gondolom születés után is. Kérdezz rá!


Kitartást és sok boldogságot nektek, remélem hamar megerősödik a kislányod és semmi gond nem lesz! :)

2019. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Az un. Mozaik down szindróma nem mindig látszik egyből , csak pár hónapos korban.
2019. máj. 3. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
79%

Biztos látszana az elejétől.

Nekem korababák voltak az ikreim (36 hét), és a "B" babám, a kislányom szája is sokszor nyitva volt, még a nyelve is kint volt. A koraszülöttség miatt hypotón volt az arcizma. Ez kb. 8-9 hónapos korára megszűnt (hordtam dévényre is).

Én is folyton nézegettem rajta a down kór jeleit, holott nekünk még amniocentézis is volt, amely mindkét babára negatív lett.


Úgyhogy ne aggódj, nyilván a Te babádnak is hasonló problémája lehet, ami a koraszülöttség miatt van. Rendbe fog jönni.

Ha down kóros lenne, azt már a születése napján észrevette volna a kórházi neonatológus.

2019. máj. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
65%

"A Down-kór diagnózisa születéskor

A Down-kór általában már születéskor azonosítható bizonyos fizikai jellemzők alapján: alacsony izomtónus, a tenyéren található mély barázda, némileg lapos arc, ferde vágású szemek. Mivel ezek nem Down-kóros csecsemőknél is előfordulhatnak, a diagnózis megerősítéséhez kromoszómavizsgálatot (kariotipizálás) kell végezni. A kariotípus megállapításához az orvosok vérmintát vesznek a csecsemőtől, speciális eszközökkel lefényképezik a kromoszómákat, majd nagyság, szám és alak szerint csoportosítják őket.

Egy másik, FISH-nek nevezett genetikai vizsgálat hasonló elveken alapul, és a diagnózis rövidebb időn belül való igazolását teszi lehetővé."


Forrás: gendiagnosztika.hu


A mozaik down nem biztos,hogy látszik!

2019. máj. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne hozzátok már a frászt szegény kérdezőre!!!


Mint a fentebb idézett géndiagnosztika web oldalon is olvasható a down kóros újszülöttek száma kb. 1,45 ezreléke az egészségesen születettekének. Ennek az 1,45 ezreléknek is csak az 1 százalékában áll fenn mozaicizmus.


Ez szászezer újszülöttből kb. kettőt érint.


Igen, elrohanhat szegény kérdező kariotipizálást csináltatni a babáján, de valószínűbb hogy negatív lesz az eredmény mint pozitív.


Üdv,

A 33%-ra lepontozott válaszoló.

2019. máj. 3. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én ezen a lepontozáson már csak sajnálkozva mosolygok :)

Lelkileg szegény,aki így tesz,és ettől jól érzi magát.

2019. máj. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Ő egeszen sokat mozog az inkubatorban, es az arcizmat is mozgatja szerintem mert neha mindefele kepet vag:) ezek jo jelek nem?

A szemecskeit figyelgetem, eleg mandulavagasuak es kicsit tavolabb is ulnek egymastol, ez aggaszt egy picit, de nem tudom, h ez nem a koraszulottseg miatt van e. A legtobb baba ilyenkor meg tenyleg olyan kis furan nez ki.

Gondolom csak ugy az anyuka felelmenek enyhitesere mem csinalnak ingyen kariotipizalast, ugye? Pedig annyira megnyugodnek h elvegeznenek vmi vizsgalatot.

Koszonom az eddigi valaszokat🙏🏻

2019. máj. 3. 17:11
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Figyi, az én kisfiamnak is mandulavágásúak voltak a szemei az első pár napban, pedig ő nem volt koraszülött.


Most olyan hatalmas kerek szemei vannak, hogy mindenki a csodájára jár.😊


Úgyhogy ne aggódj, ez még nem jelent rosszat. Ilyenkor még alig bírják kinyitni, bántja őket a fény is azért tűnnek kis csíkszeműnek.

2019. máj. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!