Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig etessem 3 orankent?

Meddig etessem 3 orankent?

Figyelt kérdés
Kissulyu babamat 3 orankent kellett etetnem de mar 4 kilo. Az ejszkat atalussza de napkozben meg etetem 3 orankent mert ugy erzem igenyli, sot igazabol igy sincs meg a kotelezo napi adagja. De mivel szepen hizik ezert nem izgatom ezen magam. Viszont ha mindom vkinek h napjozben 3 orankent eszik mindenki elcsodalkozik. Kevesebbszer kene?

2019. szept. 5. 14:13
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja es tapszeres
2019. szept. 5. 14:13
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj.

Egy átlagos ovis is 3 óránként eszik.

7.00 reggeli

10.00 tízórai

13.00 ebéd

16.00 uzsonna

19.00 vacsora

Öt étkezés, 3 óránként, persze eltérés lehetséges, nem eszünk mi se óra szerint.

2019. szept. 5. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Az én kislányom is 3 óránként eszik, és 5 hónapos. Nem született kis súllyal sem.
2019. szept. 5. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ez a normális. Nekem anyatejes a babám, 3 óránként kér, ami az ő kategóriájában ritkának számít.

De most már hozzátáplálódik, és itt is azok a javasolt etetési idők, amit fent írnak. Amúgy felnőttnek is.

2019. szept. 5. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Annyiszor és akkor adj neki mikor igényli, ha ez 3 óra akkor 3 óra. Lányom még mindig 3 óránként eszik de legfeljebb 3,5 óra nem bírja tovább és már elmúlt fél éves. Nálunk is csodálkoznak. Próbáltam húzni 4 óránként az etetést, de nyűgös is lesz és nem is eszik sokkal többet és amúgy is nagyon keveset visz be ahhoz képest, hogy mennyit kellene.. Ha nem aza típusú baba aki képes magát túl enni akkor jól van ez így.
2019. szept. 5. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Teljesen jó a 3 óra. Nekünk fokozatosan tolódott ki, 1,5 hónapos koráig 2 óránként éhes volt, 3 hónaposan kért 3 óránként enni, most 7 hónapos 3,5-4 óránként éhezik meg.
2019. szept. 5. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ahogy előttem is írták, úgy etesd, ahogy igényli. Legutóbb 3 hós státuszon voltam védőnőnél, ott mondtam neki, hogy 3,5-4 óránként eszik a kisleány, azt mondta, 4,5 kilónál nagyobb babáknál már teljesen jó a 4 óránkénti etetés. Ez persze nem azt jelenti, hogy 4,5 kg fölött kötelező 4 óránként etetni. Én egyébként azt csinaltam, hogy jelzésre etettem és nem órára, így tolódott ki egyre jobban 4 óráig, ezt viszont csak akkor léptem túl, ha úgy bealudt. Ahogy egyre nagyobbak lettek a gyerekek és nem csak az evés volt számukra a minden, hanem érdekelték a csörgők, az hogy beszélek hozzájuk, ritkultak a 2,5-3óránkénti etetések
2019. szept. 7. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem teljesen jól csinálod! Nekem kb 4 hónapos koráig evett 3 óránként. (Addig napközben 6-szor, éjjel már nem). Azóta 3,5-4 óránként eszik. Persze előfordul a mai napig is 1-1x hogy 3 órára már megéhezik. Ő most már 7 hónapos.
2019. szept. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!