Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 10 napos a kisbabánk eddig...

10 napos a kisbabánk eddig minden pelusozás alkalmával alkohollal és hintőporral kezeltem a köldökcsonkot, de nem tűnik úgy hogy le akarna esni, ez problémát jelent? És Ti hogyan oldottátok meg, hogy a hintőport beleszórjátok ahogy kell?

Figyelt kérdés
Csak mert én oda is fültisztítópálcikával kotrom bele a hintőport.
2010. júl. 14. 15:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez így teljesen rendben van, néhány babánál csak 3 hetes korban szárad le. Én is fülpiszkálóval kotortam be a hintőport. És már alig vártam mindkét gyermeknél ,hogy leszáradjon.
2010. júl. 14. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a hintőport nem kotortam bele fültisztítóval, csak a tisztítást végeztem úgy. A porral csak behintettem, a csonkot óvatosan félrehajtva.
2010. júl. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nem kell minden pelusozásnál alkoholozni a csonk körül, mert nagyon ki fog száradni a bőre. Nekem védőnő is, meg gyerekorvos is azt mondta, hogy max napi kétszer alkoholos fülpucolóval takarítsam meg a csonk környékét a váladéktól és minden pelenkázásnál úgy, hogy a baba szemébe, arcába nem menjen HINTSEM BE hintőporral. Nem kell sehova kotorni, nem jó, ha belepiszkálod a sebbe, nem úgy látja el a funkcióját. (mondjuk nálunk a férjem csinálta javarészt, mert eü-s, de ő sem alkoholozta állandóan)

Hidd el, hamarosan le fog esni, nem kell aggódni. Ez is teljesen más minden babánál. Igaza van az egyik előttem válaszolónak, még a 3 hét is teljesen normális. A barátnőm kislányának 22 naposan esett le. A doki azt mondta nekik, hogy ez nem annyira egyedi:)

2010. júl. 14. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
én is az utolsó válaszadóval értek egyet. ne alkoholozd minden nap, én pl csak esti fürdésnél csináltam.
2010. júl. 14. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igen, napi 2x alkohol elég, de hintőpor legyen minden peluscserénél.
2010. júl. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Hát, mi meg nem hintőporoztuk. Mikor kicsit váladékosabb volt, akkor áttöröltem alkoholos fültisztítóval, (napi3-4x), de sosem hintőporoztam. Mégis leszáradt, és szép lett.
2010. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm akkor peluscserékkor hintőporozok aztán max napi kétszer alkoholozok.


Az normális ha picit vérezget? A mai napon reggelre látszódott hogy vérzett neki.


Ja és a pelus szélét tényleg le kell hajtani vagy maradhat a csonk a pelus alatt?

2010. júl. 14. 16:42
 8/15 anonim ***** válasza:
Én csak ritkán alkoholoztam, csak figyeltem rá, hogy mindig legyen rajta hintőpor, ha nem volt, raktam rá. Egy idő után le lehetett szedni a csonkot.
2010. júl. 14. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Én lehajtottam a pelust, hogy ne birizgálja. Valszeg nemsoká leesik nektek is a csonk.
2010. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Én sose alkoholoztam - mindenki azt mondta (orvos, noverke stb), hogy nem kell. 3 hetbe telt mig leesett, viszont szep kis formas koldoke van a gyerkocnek.

Allitolag a csaszarosoke kesobb esik le (ezt valahol olvastam). Ram ez 100%osan igaz.

2010. júl. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!