Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden pelenkázáskor kell...

Minden pelenkázáskor kell alkohollal kezelni a köldökcsonkot, vagy elég csak fürdetés előtt, pelenkázáskor pedig csak hintőporozni?

Figyelt kérdés
2009. febr. 22. 15:59
 1/7 anonim ***** válasza:
reggel, este alkohol, aztán minden pelenkázáskor hintőpor.
2009. febr. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem annak idején azt mondta az orvos, hogy amíg nem szárad le a köldökcsonk, naponta legalább 2-3szor kenjem be, aztán hintőporozzam, mert minél többször csinálom, annál hamarabb leesik. Aztán ha lepottyant, utána már csak hintőporozni kell pár napig, míg a helye is szépen meg nem gyógyul!
2009. febr. 22. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk pedig azt mondta a csecsemős a kórházban h minden pelenkázásnál alkohol. Az orvosunk és a védőnő is ezt mondta.Hintőport pedig ne.Szépen le is esett 2hetesen azóta sem volt gond a köldökével, már 3 hónapos.
2009. febr. 22. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy belekérdezek, de sima boltban kapható vatta jó lesz hozzá,vagy direkt gyógyszertári kell, s gézlapot raktok rá, az nem csúszik el?
2009. febr. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a védőnő, hogy minden pelenkázáskor alkohol, utána hintőpor, aztán steril gézlappal letakarni, míg le nem esik. Úgy látszik ebben sem értenek egyet még az orvosok/védőnők sem... :S
2009. febr. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

OFF:

16:13-asnak üzenet: természetesen a köldökét gyógyszertári steril vattával kell kezelni.

2009. febr. 22. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Én minden pelenkázásnál használtam a hintőport és az alkoholt is. Kb. 2 hét alatt lett szép.Gézlapot nem használtam.
2009. febr. 22. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!