Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A köldökcsonkot hogy kenjem...

A köldökcsonkot hogy kenjem be? mindenhova a sebbe is vagy csak a környékére? A sebbe csípna nem? Senki nem mutatta meg, hogy kell csinálni!

Figyelt kérdés
tegnap jöttünk haza a kórházból,a védőnő meg beteg:).
2009. febr. 28. 12:52
 1/5 anonim ***** válasza:

Mi a fülpiszkálót alkohollal beitattuk, majd fogtam a csonkot és a fülpiszkálóval alatta bekentem. Ne félj nem fog fájni a babának. Utána körbe hintőporozd be úgy hogy a csonka alá is kerüljön.

A legsimább ha a csonkot felfele megemeld és bekened, majd utána lefele emeled és ott is bekend. Majd hintőpor alákerüljön. Remélem tudtam segíteni. Gyerekorvosod nem megy ki? Tőle is meg lehet kérdezni? Nekem a sógornőm mutatta meg rendesen hogy kell.

Sok sikert!

2009. febr. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
En pudert hasznaltam mindennap ra,ettol hamar leszaradt,szepen leesett.
2009. febr. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Igen mindenhol át kell törölni alkohollal és utána jól beszórni a fertőtlenítő sebhintőporral. Bár nekünk az alkohol kicsípte így csak sebhintőporral szórtuk be minden pelekacserénél és alkohollal csak egyszer töröltük át naponta. A sebhintőport jól be kell löködni a seb alá hogy hamarabb essen le, így mutatta a védőnő.
2009. febr. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,sokat segített!a következő peluscserénél gyakorolom!rossz,mert császáros vagyok és nem voltam baba-mama szobába!
2009. febr. 28. 13:11
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha az alkohol kicsípi, akkor forralt vizes vattával törölgesd.
2009. febr. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!