Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért veszélyes, ha a köldökcs...

Miért veszélyes, ha a köldökcsonkot víz éri?

Figyelt kérdés

Sógornőméknek (külföldön) olyan újszülött kádjuk van, ami olyan, mint egy vödör. Beleteszik a gyereket, és csak a fejét tartják. Ő pedig felveszi a magzatpózt és élvezi. Na de nyakig a vízben van! (Ne sápítozzon senki, hogy mi az, hogy csak a fejét tartják, mert nem egy afrikai nomád népről van szó, hanem a miénknél fejlettebb országról, úgyhogy el lehet hinni, hogy nem biztonságos.)

Na de mi van a köldökcsonkkal? Mondják ők is, hogy persze, nem érheti víz. - És a fürdésnél? - Háát, az nem számít - mondják. Akkor érheti víz.


2010. okt. 25. 09:23
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Tudom mi ez a szerkezet, nálunk is lehet kapni (csak itt még újdonság).

Szerintem amíg le nem esik a köldökcsonk, addig nem kéne ebben fürdetni, mert baj, ha víz éri... mégpedig azért, mert annak le kell száradnia, ha viszont ebben a szuperjó (egyébként tényleg jó) "kádban" fürdetik, akkor szépen fel fog ázni és begennyesedik.

2010. okt. 25. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 Callista ***** válasza:
100%
Így van ahoy az első mondja...
2010. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
csak azután szabad használni hogy leesett, rá is van írva. itthon is reklámozzák már sok helyen. a köldökcsonk egy nyílt seb, ha felázik nem tud begyógyulni. az, hogy nem érheti víz legfőképpen a fürdésre vonatkozik!!! nehogy addig használd. kb 10 nap , utána lehet.
2010. okt. 25. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, viszont nekik 8 nap után leesett a köldökcsonk és szép a köldöke. A mi fiunknak is szép, és 10 nap után esett le, normál, magyar módszerrel fürdetve.
2010. okt. 25. 09:30
 5/12 A kérdező kommentje:
Komolyan rá van írva, hogy csak utána lehet használni? De jóó!!! Nekünk amúgy nincs iylen, viszont a férjemnek nagyon tetszik, és már kérdezte, hogy ha nekik jó és biztonságos, akkor nekünk miért nem?! De örülök, hogy orvosilag sem ajánlják! Köszi szépen! :)
2010. okt. 25. 09:34
 6/12 anonim ***** válasza:

Én is ismerem, Tommy Tub fürdetődézsa, nekünk is van. Nyugat-Európában szülészeteken is használják. Hallottam én is róla, hogy több európai országban nem tiltják, hogy a köldökcsonkot víz érje. Talán a fertőzésveszély nagyobb? De a szülészeten láttam, hogy fürdetik a csecsemős nővérek a babákat, senki se foglalkozott a köldökcsonkkal.

Én császárral szültem, és azt mondták, a varratszedésig nem érheti víz a sebet. "Élmény" volt így zuhanyozni. A barátnőmnek ilyet nem mondtak, ő nem óvatoskodott a vízzel. És egyikőnknek se lett semmi baja.

2010. okt. 25. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%

azért van különbség az között, hogy éri víz,mert ezt a legnagyobb óvatosággal sem lehet elkerülni vagy beülteted egy dézsa vízbe és ott ázik a csonk.

Egyébként logikus ha valaminek le kell száradnia, akkor nem mártogatom vízbe, mert később szárad. Jó persze nem tudhatjuk mennyi időt tölt egy ilyen dézsában egy újszülött.


A másik pedig milyen újdonságról beszéltek, már 2005-ben, mikor én szültem réges-rég lehetett ilyet kapni. Egy több mint 5 éves cuccra nem mondanám, hogy újdonság. Csak esetleg nem elterjedt.

2010. okt. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy, hogy újdonság vagy nem. Nekem az volt, mert még sosem láttam, de teljesen mindegy, mióta lehet kapni!
2010. okt. 25. 09:47
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Én nem így fürdettem, hanem kiskádban. De ügyetlen voltam, így is érte víz. Még 2 hetes korában is levedzett, azt hittem ez normális. A gyerekorvos meg jól lecseszett, hogy nem ápoltam jól, begombásodott neki. Áznia semmiképp sem szabad.
2010. okt. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Ajjajj! :( Köszönöm, hogy megírtad!
2010. okt. 25. 10:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!