Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Edina vagy Bettina?

Edina vagy Bettina?

Figyelt kérdés

Férjemmel úgy döntöttünk, nem szeretnénk, hogy a mi lányunk legyen az ötszázadik Lili, Zoé, Hanna az oviban, játszótéren, így hagyományosabb, de annál szebb, magyar nevet szeretnénk neki.


Mindkettő illik a vezetéknévhez,az Edinában biztosak vagyunk, hogy Dinának becéznénk. :) a Betti szerintem meg cuki név egy szép kislánynak, ismerek is egy gyönyörű 5 éves rikító kék szemű, hosszú hajú kis Bettinát. (Miatta szerettem meg ezt a nevet).



2019. szept. 10. 16:01
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
42%
Mint ahogy te is írtad ez teljesen szubjektív, éppen ezért nem értem az ilyen kérdéseket. Edina: 80-as években volt divat, régimódi, a Bettina sose tetszett, de ezeknél is rosszabb az Emília. Komolyan mondom ezeknél a Zoé is jobb. Aztán nyílván valaki adja ezeket a neveket is, nem értem minek megszavaztatni.
2019. szept. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

11,


Felvilágosítalak, az oldal arra van, hogy kérdezzünk, természetesen attól, hogy netántán több szavazat érkezik az Edinára mint a Bettinára, közelsem biztos, hogy tutira ezt a nevet kapja. Puszta érdeklődés miatt tettem fel a kérdést, nyilván nem(csak) ez fogja végérvényesen eldönteni a kérdést.

2019. szept. 10. 17:23
 13/21 A kérdező kommentje:
Zoéból Dunát lehetne rekeszteni, 10 éve számitott jó névnek, akkor talan még adtam is volna a lányomnak.
2019. szept. 10. 17:25
 14/21 anonim ***** válasza:
100%
Ja és egyik sem magyar név, nem mintha számítana.
2019. szept. 10. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Az Edina német név, a Bettina meg az Erzsébet olasz becézése. Én inkább az Edinát választanám, komolyabb.
2019. szept. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Edina a lányom neve,Edinát választanám :)
2019. szept. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
75%
Edina nevet gyönyörűnek tartom, Bettina nevet középszerűnek.
2019. szept. 11. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
71%
Ha már felmerüôt az Emília, ami a kedvenc nevem, akkor azt javasolnám, meg amúgy az tényleg hagyományos, bár magyarnak nem magyar. A másik kettő szerintem olyan semmilyen. AMúgy ha a hagyományos neveket kedvelitek, a Bettina helyett az Erzsébet lenne evidens, mivel a Bettina csak becézett forma. Kb. olyan, mint a Liliánából a Lili.
2019. szept. 11. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
71%
Bettina
2019. szept. 11. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönőm szépen a valaszokat, mindenkit felpontoztam aki a 2 névről irt véleményt, a kérdésre válaszolt. :) október 1-jéi baba lesz ha minden igaz, és egyelőre az Edina mellett állunk, mint Dina, Dinus. :) szerintem aranyos név, felnőttként pedig komoly az Edina.
2019. szept. 13. 13:45
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!