Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Etetési nehézség, nehéz...

Etetési nehézség, nehéz büfizés, volt már valakinek hasonló? (részletek a leírásban)

Figyelt kérdés

Fiam 4 hónapos. Szoptatom. Az elején gyönyörűen szopott, igazi zabagép volt, rengeteget hízott és nőtt, állandóan meghaladta a "normát". Két óránként evett, az éjszakát pedig végigaludta.

Az utóbbi hetekben azonban minden elromlott. Egy az, hogy nappal alig akar enni, jelezni már nem nagyon szokta az igényét, ha megkínálom és nem kér, úgy visít mint akit nyúznak, így nem tudom "időre" etetni...(ellenben éjszaka 2-3 óránként nyöszörög, vinnyog, mászik, vergődik, ha mellre rakom eszik félálomban).

A másik problémám, hogy ha nappal hajlandó is enni, legtöbbször eszik pár percet, aztán lecuppan, feszíti magát és elkezd visítani. Ilyenkor felállok vele, cipelgetem, büfiztetem (ezidő alatt általában végig sír, néha tömi a kezét a szájába). Nagyon nehezen büfizik, tudom, hogy hülyén hangzik, de néha csak zenehallgatásra jön ki neki valamiért... Addig feszíti magát a karomban és üvölt. Miután büfizett eleget vissza engedi magát tenni mellre, de sokszor pár perc evés után ismétlődik az egész büfiztetős történet. Már nagyon ki vagyok borulva, hogy az etetéseinkből ez az üvöltő vergődés lett..

Érdekes, hogy amikor éjjel/hajnalban kel és félálomban van, olyankor gyönyörűen tud enni, nincs köztes büfizés, nincs szenvedés, eszik-alszik. Néha az esti etetésnél is "normális" a dolog.

A gyerekorvosnak mondtam ezt a legutóbbi oltáson, ő azt mondta próbáljak más pózt (próbáltam, de nagyon nagy baba, már nagyon nehéz kreatívnak lenni, meg jól tartani) vagy fejjek le etetés előtt (de nem akkor van a problémánk, amikor tele a cici, sőt, mintha pont akkor lenne amikor normálisnak/kevésnek érzem a tejet).

Egyébként eddig általában kb. 300grammokat hízott hetente, múlt héten csak 80-at. A doktornő azt mondta ne aggódjunk ezen, nagy baba, nem lesz baj ha kicsit leáll a rohamos növekedéssel.

Szóval a kérdéseim: mitől kell ennyire gyorsan ennyire büfiznie? És miért fáj, feszít neki annyira, hogy üvölt tőle? (nem minden büfije ilyen, van hogy tök lazán a hátán fekve büfizik mosolyogva...de ha evés közben jön rá, akkor üvölt. Tudom, nyilván nehéz úgy enni hogy a levegő nyomja fel, de hónapokig meg nem volt ilyen baja?) És vajon miért nem eszik nappal, de éjszaka meg éhes, amikor eddig éjjel aludt?

Volt már valakinek ilyen a babája? Elmúlt valamitől ez? Vigyem orvoshoz vissza és vizsgáltassam ki?

(Nem tudom számítanak-e , de valószínűleg a foga is mocorog már jó ideje (nyálzás, ököl, ujjak tömködése könyékig a szájába...))


2019. szept. 15. 21:40
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia. Az én babám 3 hónapos es tapszeres de kajanal nekem is ezt csinalta. Es nagy nehezen rájöttem hogy lassan jön neki a kaja így cserelnem kellett nagyon cumisüveg fejre. Azért feszítette magát meg minden. Én szerintem biztosan hogy nem úgy jön neki a tejecske ahogy ő akarja.
2019. szept. 16. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyobb*
2019. szept. 16. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Igen, lehet hogy nem dől annyira a szájába, mint eddig, mintha már nem lenne annyi a mellemben mint régen, sokkal ritkábban feszül, keményedik és csöpög :( Ma pl. pont végigaludta a gyerek az éjszakát, máskor ilyenkor kőkemény csöpögő mellekkel keltem, ma épphogy kicsit duzzadtabbak voltak... lehet, hogy kezd apadni a tejem?
2019. szept. 16. 07:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Hát ebben nem tudom segíteni nekem nem volt tejem:/ de ha minnel többet teszed mellre akkor lehet fog termelődni több. De én szerintem ez lehet a baj.
2019. szept. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!