Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert sir ennyit? Mit thetunk...

Miert sir ennyit? Mit thetunk ez ellen? Ez normalis?

Figyelt kérdés

Arrol lenne szo, hogy van egy 6 hetes fiunk aki rengeteget sir egesznap. Ha felvesszuk setalunk vele akkor abbahagyja, de ha csak foglalkozunk vele pl. agyon fekszok akkor ugyanugy sir. Gyakran nagyon keservesen, behergelve magat.


A napok abbol allnak kb. hogy siras, alvas, eves. Nagyon kicsi atmenet van koztuk :)


Ezek nem azoknak a hasfajos sirasnak tunnek, nem huzogazja a labat.

Vettunk neki hintaszeket,az egy ideig neha jo es akkor csondben van.


De hogy lehetne segiteni ezen az egesznapos sirason hogy ne csak ugy erezze magat jol ha setalunk vele kezben.


Nem akarjuk ledobni meg otthagyni es nem foglalkozni vele, csak aprobb dolgokat megcsinalasara kellene kis ido, mosogatas stb.


Ejszaka egyebkent alszik.



2019. szept. 16. 08:13
 1/7 anonim ***** válasza:
97%
Azért sír, mert szüksége van rád, a közelségedre, a szívdobogásodra. Szokták mondani, ez a negyedik trimeszter, amíg megszokja a kinti létet. Vegyél egy hordozókendőt, és kösd magadra. Így szabadabban tudsz mozogni, ő pedig jó nagyok alszik.
2019. szept. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Hordozd! Vannak anyásabb és kevésbé anyásabb babák. Ikerlányaim közül az egyiket le sem lehetett vakarni, újszülött korától szinte le sem lehetett rakni, ugyanígy, mint a te babádat. A másik pedig egész pici korától szépen elvolt egyedül (nyilván soha nem hagytam egyedül, volt, hogy együtt hordoztam mindkettőjüket), de jóval kevesebb testkontaktust igényelt. Így maradt ez később is, az egyik önállóbb, nagyszájú, tapraesettebb, a másikuk visszahúzódóbb, félénkebb, meg mindig sokat igényli hogy ölbe vegyem. Úgyhogy a te az babád ölbe vevős verzió, szerezz be egy hordozókendőt és már mehet is!
2019. szept. 16. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ezen nekunk is csak a hordozas segitett. Akkor tudtamegyre tobbet letenni, mikor beindult nala kuszas, de meg akkor is kellett hordozni. Karikas kendoben, hosszukendoben, majd csatos hordozoban hordoztam. Az Adamo hinta is van, amelyik babanal segit, de ilyenkor meg nagyon vagyik a legtobb baba a testkozelre. Keress ra a negyedik trimeszter kifejezesre googleben. Kezben en sem birtam volna cipelni amugy, megvaltas volt a kendo nekem es a ferjemnek is. Direkt kerte a masodik gyereket tervezve is, hogy el ne adjam azt, elyikben o hordozott. Az elso honapokban szinte egesz nap rajtam volt, de volt ket szabad kezem, siman tudtam igy mindent csinalni.
2019. szept. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A fiúknak éretlenebb az idegrendszere. Remélem, csak az a baj.
2019. szept. 16. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Tényleg kösd magadra. Én nem vagyok a hurcoljuk mindenhová a gyereket magunkkal a testünkön típus, szeretem a babakocsit. De valakinek az válik be. Nekedd is jobb ha ő jól érzi magát. Ha elalszik próbáld meg letenni.
2019. szept. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én babám ugyanez. Ha kell én egész nap ringatom a kis popóját. Mások véleménye nem érdekel, ha "elrontom" majd megküzdök a helyzettel. Viszont neki most erre van szüksége, hiszen ha nem lenne, akkor nem jelezné. 9 hónapig hallotta minden lélegzetvételemet, természetes, hogy velem akar lenni, minél közelebb hozzám.

(Feleslegesen nem dajkálom, ha gögicsélni kezd leteszem és játszunk, ha elalszik, megy az ágyába.)

2019. szept. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Már régebbi kérdés, de gondoltam válaszolok, hátha tudok én is segiteni valamit.

Kisfiam is sírós volt nagyon, úgyhogy átérzem. Szerintem is olvass picit a 4.trimeszterről. Én erről anno nem igazan tudtam, de valahol logikus dolog, hogy nehezen és lasssn szokják meg a kinti világot, azok után hogy 9 hónapig milyen biztonságos, meleg, szűk otthonuk volt az édesanyjuk hasában. Sajnos vannak olyan babák akik nehezebben viselik a váltást és hogy egy új helyzethez kell alkalmazkodniuk. De megnyugtatlak, nem tart örökké! :) még 6-8 hét maximum!

Ami nálunk bevált: kibélelt babakocsi+cumi. Az én babám úgy aludt benne, hogy kinyitottam az ajtót, beállítottam a babakocsit és közben megfőztem, kimostam, vagy kitakaritottam. Persze mindig ránéztem. De olyan szinten biztonságban érezte magát benne (4 hós koráig müködött) hogy bombát is lehetett volna robbantani mellette.

Ha kertes házban laktok akkor az külön előny ezügyben.

Ezen kívül a hordozókendő. Én a Liliputi ruhalmas kendőjét használtam. Az egyik legnagyobb “babás” találmány, abban is órákat aludt! Az Adamo hintát is meg lehetne próbálni, sokaknak beválik.

Egyébként ha éjjel alszik az már önmagában ajándék. A nappalokhoz pedig sok kitartást!

2019. szept. 24. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!