Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem baj ha a babafajtá...

Tényleg nem baj ha a babafajtám esik-kel?

Figyelt kérdés

7 hónapos babám már 1 hónapja mászik, az nem is gáz, elég ügyes.

De kb 2 hete fel is áll pl a játéktárolóba, kanapéba kapaszkodva és ennek még mindig esés a vége, néha kicsit koppan a feje is a parketton, ma reggel a komódjába.

Én ezt nem bírom, nagyon féltem, inkább beteszem a járókába. De itt is múltkor azt olvastam egy kérdés alatt, hogy hagyni kell, így tanulja meg.. És ha úgy bevágja a fejét hogy baja lesz?


2019. szept. 18. 09:43
 1/9 A kérdező kommentje:
babám* lenne a helyes szó, de a telefon átírta!!!
2019. szept. 18. 09:43
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Hagyni kell, mert esni is meg kell tanulnia. Legfeljebb arra kell figyelni, hogy ne legyen éles tárgy, amire eshet. Egy kis koppanástól nem lesz semmi baja. Ha elesik, nem kell felvenni, fel kel majd egyedül is.
2019. szept. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Igen


Megtanul esni

Akkor nem fog koppanni

Mire megy egyedül, addigra megtanul leülve esni

2019. szept. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, milyen a terep... Nagy helyen felfedezni mindenesetre biztos fejlesztőbb, mint a járókában lenni. Egyébként meg az enyémek akkor is tudtak esni, ha pár centire mellettük voltam :) és mindig tuti a másik irányba dőlnek, mint a mire számít az ember.
2019. szept. 18. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Arra figyelj, hogy ne az asztal sarkába meg éles dolgokba üsse be.Egy-két koppanás sajnos adódik míg megtanul esni.Ne tedd bele a járókába, teremts neki minél kevésbé veszélyes gyakorlóterepet.
2019. szept. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%

Pont ilyenkor kell ez a sisak, nagyon jó. Az én fiam 10 hónapos volt mikor a doktornő javasolta:

[link]

2019. szept. 18. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

6

Az tényleg nagyon jó, mert annál később tanul meg esni, nem alakul ki benne a reflex normálisan,nagyobb korában többet nagyobbat esik sokkal nagyobb lendületből...

2019. szept. 18. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

7: teljességgel biztosan állíthatom hogy nincs igazad. Tapasztalat. 10 hónapos korától használtuk a sisakot, most 2 éves a fiam. Kezdődik a dackorszak, amikor is csodás előadás keretében hanyatt fekszik. Soha, egyszer sem ütötte be így a fejét, az utolsó 10 centin lelassít és gyönyörűen védekezik egyébként bármilyen esésnél.

Nagyon szépen megtanult esni :)

2019. szept. 18. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az enyém is 7 hónapos, ugyanezt csinálja. Járóka helyett a szobája ajtajára kapott rácsot, és szabadon mászik, kanapén kapaszkodva feláll..amennyire csak lehetséges bababiztos a szoba, de néha pottyan a fejére is, de nagyon ügyes, "visszatartja" az esést🙂 utána mindig rámnéz, hogy hogyan reagálok, ha rámosolygok visszamosolyog és megy tovább, ha megijedek sír😅 de mindig előbb megnézi én hogyan reagálok🙂
2019. szept. 18. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!