Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sajátítom ki? nem...

Miért sajátítom ki? nem gondoltam, hogy ilyen irigy leszek.

Figyelt kérdés

egyszerűen ne értem, hogy mióta megszületett a fiam, miért vagyok ennyire irigy.

megengeden term., hogy megfogják, puszilják, de a mamák nagy szívfájdalmára, nem vihetik el sétálni nélkülem,

tudom,semmi baja nem lenne, tudnak rá vigyázni, mégis ragaszkodom hozzá, hogy a látókörömben legyen a gyerek és egyedül csak az apjával hagyom...

mindig azt mondom, még olyan kicsi, már elmúlott 3 hónapos, és félek, nem változik bennem semmi.


ez még természetes érzés vagy nagyon gyorsan alAkítsak magamon?

másnál volt ilyen?


2010. júl. 15. 07:55
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Látom nálatok sem vágták el a köldökzsinórt :) teljesen értem, hogy hogy érzel... én is csak nagyon nehezen tudtam magára hagyni a fiamat, de ez is "fejben" dől el. Eleinte csak mondjuk egy-egy órára hagytam náluk a fiam, aztán egyszer csak nagy levegő, és szinte egy egész napra.... nehéz volt. De nem bántam meg.

Persze fontos, hogy tisztázd magadban, hogy esetleg nem félsz-e titkon valamitől, amit szerinted nem jól csinálnának, vagy épp nem úgy, ahogy te szeretnéd. Ez lehet apróság is, de fontos, hogy előre tisztázzátok,és akkor nyugodt leszel...

2010. júl. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
71%
Nagyoin gyorsan változtass ezen. A babát szeretni kell,de nem a rabszolgád. Sokat árthatsz neki és magadnak is ezzel a féltékenységgel. Nem lehetsz mindig mellette,és így soha nem lesz önálló.
2010. júl. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Ez nem kisajátítás, hogy a nagyi nem viheti el sétálni. Az én babám másfél éves, de még mindig nem volt sétálni a nagyikkal.

Nekem nem lenne segítség, ha elvinnék, nekem puszta aggódás lenne. Mehetünk sétálni, de együtt: nagyi, baba, én. Bár én "szemét" voltam, nem engedtem tolni soha a babakocsit, mindig azt mondtam, hogy ők már tolták eleget 30 éve, én viszont most tolom életemben először. Ezt el is fogadták tőlem, nem volt ebből sértődés.

Én megértelek, hogy ezt érzed. Magadnak és a férjednek szülted a babát, nem a mamáknak. Majd a mamák ráérnek később vigyázni rá. Ha egyszer "eleged lesz" vagy dolgod lesz, úgyis meg fogod engedni, hogy úgy vigyázzanak rá, hogy te nem vagy ott.

Nem kell változtatnod, szerintem ez a helyes, amit te érzel.

2010. júl. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, szerintem nem attól lesz önálló egy gyerek, hogy lepasszolják a nagyiknak, úgyhogy ebben nem értek egyet a 2. válaszolóval.

Az én lányom önállóságával semmi probléma nincs.

2010. júl. 15. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
szia!mintha én írtam volna a kérdést.de az enyém már 5 hós múlt.nekem valószínű az is közrejátszik,hogy a szüleim elváltak,és anya nélkül nöttem fel.(22 éves vagyok,és több mint 10 éve váltak el.)bár igazából addig sem foglalkozott velünk.próbálnék változtatni de sajna nemmegy.én az anyóssal sem vagyok jóba.ezért így még nehezebb.illetve mi velük is lakunk.más dolgom nincs is mint a fiam.rajta,és az apján kívül meg nincs senkim.a barátnők elmaradtak mikor terhes lettem.bocsi ha hosszú lettem.
2010. júl. 15. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok.azért meg nem passzolom le,hogy egy kicsit egyedül legyek.nem nekik szültem amúgy sem,hanem magunknak.ő felnevelte a gyerekeit,ez most az én dolgom.
2010. júl. 15. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
69%
Lepasszolás, ha a nagyi elviszi egy órára? Nemár. Szerintem nem jó dolog ilyen fokon függeni a gyerektől, mert később is akadályozni fogod az önállóságban. Mi baja történhetne egy séta közben?? Én örülni fogok, ha elviszi a mama sétálni, mert szoknia kell azt is, hogy nem mindig én vagyok vele. Én nem vagyok híve annak, hogy lógjunk a gyerek nyakán 24 órában, sok nőnél sajnos ez örökké megmarad, vagy a nyoma. Anyámasszony katonáját nevelnek sokan, és nem a gyerek igényli ezt, sokkal inkább az anyuka, akinek ez élete egyetlen értelme.
2010. júl. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Örülnék neki ha egy-két órára meg lenne nélkülem a kisfiam!! De sajnos nincs igy mert ha csak egy percre fordulok el ,vagy ,hogyha a mama viszi el sétálni akkor üvölt míg vissza nem hozza!! Pedig nem egy elkényeztetett kisfiu!! Egy 8 hónapos kisfiú anyukája!!!
2010. júl. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Szerintem nem lepasszolás,ha a nagyik szeretnék elvinni sétálni az unokájukat,és nem azt jelenti,h munkát sózol a nyakukba.Bizony,ők már dolgoztak eleget,h felneveljenek,hadd legyen egy kis szórakozásuk,h sétáltatják az unokát.Ha ők szeretnék,mert ez nekik örömet okozna,miért ne vihetnék?Ez nem önállóságról vagy rabszolgaságról szól,hanem arról,h ők a nagyszülei,akik szeretik,és szeretnének sétálni vele egyet.Annak örülj,h olyan nagyszülők,akik szeretnének együtt lenni az unokájukkal,sajnos sokan vannak akiket nem érdekel.:(
2010. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

szia! Én is egy önző anyatigris vagyok/voltam. Mikor vizsgázni jártam, a kisfiam nagyon sokat volt anyósommal, a legrosszabbul az esett, amikor egyszer sütögettünk velük a kertben és el akartam altatni a házban a kicsit, és anyósom azt mondta, hogy menjek és terítsem az asztalt, mert a kicsit ráér ő elaltatni, látja, hogy velem úgyis csak sír. Akkor döntöttem el, hogy az utóbbi időben kicsit túl sokat voltak együtt.

DE:

- tisztában vagyok azzal, hogy akárkivel is van a pici, ha meglát engem, a mosolya felém kárpótol mindenért, és ezt legnagyobb büszkeségemre mindenki meg is jegyzi: ha Anya megjön, akkor mindenki más le van kakilva:)

- tudom, mennyire várják, hogy babusgathassák, hiszen bárhova megyünk, az öcsém, a kis unokatestvér, bárki, odaül mellé és nagyon sokáig képes nézni, babusgatni, beszélgetni neki. Ilyenkor eszembe jut, hogy én is imádtam, ha babát hoztak hozzánk, vagy babához mentünk vendégségbe

- nincs szívem megfosztani anyósomat (vagy mást) ettől az élménytől, mikor beteg volt és lábra sem tudott állni, nagyon örült neki, hogy míg én rendeztem nála, a kicsi ott feküdt mellette az ágyban és beszélgetett neki, vagy tegnap, mikor meglátogattuk a kórházban, ahová azért utalták be, mert lábra sem bír állni, azt mondta, hogy ha megszakad is lejön a bejárathoz, hogy lássa a kisunokáját.

Mindezek ellenére tudom, hogy a legnagyobb kincs az, hogy engem lát meg először, ha felébred, reggel velem pihizik az ágyban. Ez olyan élmény, amit senki sem vehet el tőlem. De arra képtelen lennék, hogy bárkire is rábízzam napokra, csak ha mi is megyünk, akkor alhat ott máshol. Most 6 hónapos.

2010. júl. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!