Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az nem baj, hogy amíg van...

Az nem baj, hogy amíg van tejem"kb 1éves korig gondoltam" nem váltok ki étkezést, hanem csak kóstolgatjuk a gyümölcsöt, zöldséget?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 12:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

hát szerintem ez kicsit túlzás...azt a szakemberek is mondják, hogy 6 hónapos kor után az anyatej nem fedez mindent!Sőt a vasat nagyon is pótolni kell a pici szervezetébe!


Én is 4x szoptatok legalább naponta, 10 hónapos a fiam, mellette eszik 5x egy nap.Persze nem óriás mennyiségeket, mikor hogy van étvágya, de nem tudna már csak szopizni.

2011. aug. 29. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%
Biztosan lesz olyan, aki azt írja majd, hogy csináld, lesz majd aki arra biztat, hogy ne tedd. Én nem azt írom, mit tennék, hanem amit látok egy ismerős kislánynál. Anyukának sok teje volt mindig, ezért szerintem, átesett a ló túloldalára és nem adott neki sem gyümölcsöt, semmit. A kislány 6 hónapos korára vashiányos lett (anyuka sem szedett vaspótló dolgot). De mivel tej özön volt, adta neki továbbra is a cicit, aztán meg már a kislány nem akarta elfogadni még a pépes dolgokat sem. Most 1,5 évesen a kislány 80 %ban még mindig csak szopik, nem fogadja el az ételeket. NEm ismeri az ízeket, nincs kiváltva egyik szopi sem. Tanulság: talán meg kell találni az arany középutat, ismerkedni az új dolgokkal, ízekkel. VAn gyerek, aki meg már követeli a cicit. Elég fura, mikor egy 1,5 éves botja kifelé az anyja cicijét...
2011. aug. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

aha, baj.

de majd a gyakorlatban meglátod, mennyire nem te döntesz hanem a babád éhsége. csak nem veszed már ki a szájából az ételt, hogy márpedig cicizned kell, nem igaz?

és fordítva is igaz, nem tudod beleerőszakolni a brokkolit ha cicizni akar

2011. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
47%
hát lehet szoptatni,de muszáj lenne hust és gyümölcsöket,fözelékeket is adni.ilyenkor max.reggel meg este kéne csak szopizni,esetleg a tej vagy tápszer helyett.már nem szabad fö étkezésnek tejet.te jólaknál?ha nem akarod,hogy vitamin hiányos és alultáplált legyen,akkor adj neki rendes kaját.vagy sajnálod töle?esetleg nem telik ételre vagy miért?
2011. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek, a kóstolgatás 1 éves korban már nem elég. Csak az anyatej nem fogja fedezni az ilyen korban szükséges ásványi anyagokat, vitaminokat, pláne, ha a szoptató anya szervezete sincs "túltelítve" vitaminokkal, vassal.
2011. aug. 29. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Minden anyatejes baba vashiányos 6 hónapos korára, mert az anyatej vasból akkor már nem tartalmaz annyit, amennyi ideális lenne. Ezért (is) kell 6 hónapos kor után bevezetni zöldségeket, gyümölcsöket, később húst, még később tejtermékeket is.


Kedves kérdező, én értem, mit akartál kérdezni!

engem ugyanígy elgondolkodtatott ez a dolog annak idején, beszéltem is róla a védőnénimmel, hogy nekem az olyan merev, kőbe vésett szabály, hogy ekkor és ekkor ki kell váltani egy szopizást, egy hónapra rá a következőt, 1 éves korára csak reggeli és esti szopi maradhat maximum....stb.


Én úgy gondoltam természetesnek (és szerencsére a védőnénim is támogatott), hogy nem váltok ki szó szerint semmit, hanem a természet majd megoldja magának. Értem ez alatt azt, hogy délben, a déli evésnél kevés szopi, aztán kóstoltatás. Ha ízlik neki, egyre többet fog enni belőle. Ezáltal valószínűleg kicsit megcsúszik a következő szopi ideje. És egyszer csak majd valamikor meg azt vesszük észre, hogy rendesen megebédel, a szopi meg csak szomjoltó, vagy altató.


Én mindkét gyerekemnél így csináltam, nemvezettem kis papíron, hogy hanyadik szopinak mikor kell kimaradni (barátnőm igen), hanem ha többet kívánt szopiból azt kapott többet, ha a hozzátáplált ételből kért többet, akkor abból, és idővel csökkentek a szopik, vagy legalábbis a normál evések lettek a rendszeresek, közben meg volt cici, amikor kért. Ez úgyis kialakul. Ahogy új és új ízeket ismer meg, egyre jobban érdekli majd az evés, és háttérbe szorul a szopi (desszert, szomjoltó, vígasztaló, altató lesz).


Szerintem egyáltalán nem undorító, ha egy másfél éves gyerek még szopizik! A lányom 27 hónapos koráig szopizott, a fiam most 22 hónapos, és még ő is.....lehet fújogni!:-(

2011. aug. 29. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én mások szemében "elvetemült ősanya" vagyok, mert 27 hónapig szoptattam! A kisfiam igényelte, nekem meg volt bőven tejem. Viszont azt még én is megértettem, hogy 6 hónapos kora után el KELL kezdeni bevezetni a szilárd ételeket. Rengeteg cikket, szakkönyvet elolvastam és mind azt írta, hogy 6 hónapos kor után már nem elég az anyatej. Én betartottam a könyvekben írtakat, első hónapban csak gyümölcsöket kapott, 7 hónaposan zöldségeket, 8 hónaposan husikát. Nem evett sokat, csak amennyit jóízűen elfogyasztott, 1 évesen, ha egy fél üveg bébiételnyi mennyiséget megevett, már boldog voltam. De szépen lassan hozzászokott. Nagyon egészséges, boldog nagyfiú és örülök, hogy nem lett válogatós sem az ételek tekintetében.


A gyermeked egészsége érdekében kell, hogy lassan kiváltsd az étkezéseket!!! Emellett még sokáig kaphatja a cicit, ha igényli.


Boldog babázást!

2011. aug. 29. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
írta valaki , hogy undorító, ha szopik sokáig egy gyerek? Nem! Semmi bajom ezzel. De egy egy gyerek már erőszakos tud lenni később (nyilván nem az 1 éves) és csak akkor nyugszik meg, ha odaadják nekik a cicit. ÉS ez már anyukának sem jó. Egyébként, az tévedés, hogy minden fél éves anyatejes vashiányos. Az enyém nem volt az! Nálunk a féléves vizsgálaton vérvizsgálatot csinálnak erre vonatkozóan. Aztán: igenis, akinek sok teje van, akár egy egyévest is jól tud vele lakatni! A leírtakat nem légből szedtem, mind tapasztalat. Vagy az enyém, vagy a környezetemben lévő anyukáké.
2011. aug. 29. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
66%

Mennyi hozzá nem értő ember gyűlik össze ezen a fórumon! Védőnő mit mond?

Az enyém ezt: fél és egy éves kor közt a kóstolgatás időszaka van!

Tehát, ha tudod még szoptasd minél többet, és próbáld megismertetni a gyereket minél több ízzel. Ha sok tejed van, akkor valószínűleg kevésbé leszel sikeres. De ha már pár kanállal eszik, az is elég neki Ha adsz neki 7 hónapos korától húst akár pár falatot is, akkor nem lesz vashiányos.

Ja, és a gyerekorvos nekem azt mondta, hogy baromság, hogy az anyatejben nincs vas, ha eszem rendesen, akkor abból mindent megkap a gyerek.

Nekem 2 gyerekem van, jól szoptak mind a ketten. 1 éves korig max. egy harmad üveg bébiétel fogyott el egy étkezésre. Eleinte én is kétségbe voltam esve, mert más anyukának a gyereke ilyenkor már 2 üveggel is megevett! Mégsem lett vashiányos egyik sem. Hogy egy gyerek válogat-e vagy sem, az pedig nem ezen múlik!

Már bőven elmúlt mind a két gyerekem 1 éves, amikor elkezdtek jobban érdeklődni az étel iránt, 15 hónapos koruktól adtam nekik, amit mi eszünk, onnantól kezdve bármit megesznek.

A gyerek azért lesz válogatós, mert veszik a szülők nekik a babakekszet, a pudingot, a cukros teát, üdítőt, csokit, stb. Én is elkövettem ezt a hibát, a fiam pár napja kapott kekszet, azóta nem akar mást reggelizni.

Szóval nyugodtan szoptasd a babát, ahogy jólesik, kínálgasd babakajával, de ha nem eszik csak pár kanállal, akkor ne ess kétségbe. 1 éves korig nem kell étkezést kiváltani! Csak hozzátáplálni.

2011. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
84%
9honapos a lanyom es en sem papir szerint csinaltam a dolgokat.Elkezdtem enki adni fokozatossan a gyumolcsoket nem valtottam ki egy etkezest sem.Egyszer csak mar nem cicizett delbe hanem fozeleket evett vagy gyumolcsot attol fugg mit csinaltam neki.Most 9 honapos 1honapja voltunk vedononel aki elkezdte nekem mondani hogy adjak neki 3szor rendes etelt es csak reggel-este szoptassam.Hat nem hibbantam meg ha van tejem miert adjak neki (9kilo,2.8al szuletett szerintem jo husban van)Mostanra jutottunk el addig hogy reggelire kap anyatejbol(20ml tehentejbol) tejbegrizt.Ezt is csak azert mert vissza kell menjek dolgozni es addigra megszokja.addig fogom szoptatni amig van tejem es amig igenyli.Persze nem 3eves koraig de 1,5-2 az belefer.
2011. aug. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!