Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pánikroham ismét?

Pánikroham ismét?

Figyelt kérdés
Sziasztok ! 11hónapos a kislányom,sajnos szulés után pánikbeteg lettem.Elmentem pszichiáterhez is és pszichológushoz is.Pszichiáter akkor Frontint írt fel,pszichológus figyelem elterelést.Nos a gyógyszer úgy kiut,hogy nem tudom a kicsit ellátni,de magamat se,így nem szedem.Figyelem elterelés eddig bevált.Most viszont rám jött ugyanaz a tunet,mint szulés után,hogy remegek,félek hogy nehogy szédüljek,rosszul vagYok és félek nehogy mentő jöjjön értem.Ilyenkor eszek pár falatot.Nem akarom,hogy mentő vigyen el,mert az eslő ilyen dolognál mire beért velem elmúlt,így derült fény erre.Valakinek volt ilyen baja ??
2019. szept. 18. 22:56
 1/9 A kérdező kommentje:
Igazándiból egy jó ideje nincs idő pihenni és fáradnak érzem magam.
2019. szept. 18. 22:57
 2/9 anonim ***** válasza:
32%
már hiányoztál.
2019. szept. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hát nem terhesen, de voltam pánikbeteg.Én is szedtem frontint meg antidepresszánst is írtak fel, de annyira kicsaptak, hogy amellett semmilyen életem nem volt úgyhogy én ,,magamat gyógyítottam".Gyerek mellett ezt sem ajánlanám neked.Viszont csináld amit eddig szoktál és tegyél róla ,hogy mielőbb legyen pihenőidőd.Ja és soha ne koncentrálj rá arra, hogy jajj remegek, jajj ebből pánikroham lesz, mert akkor lesz.Ha érzed gondolj valami jóra, öleld át a kislányod, vegyél elő egy babakönyvet és nézegessétek.
2019. szept. 18. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
48%
Hiperventilláció is volt? Nálam volt az is. Az volt csak igazán félelmetes.
2019. szept. 18. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem volt hiperventilláció.Nagyon beszédultem és remegtem,egyből elkapott a pánik.Megintcsak eltereltem a figyelmem valamival jobb,de még nem az igazi
2019. szept. 18. 23:17
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Első körben rendezni kéne a fejedben, hogy teljesen alaptalan a félelmed, hiszen nincs semmi bajod, csak a pániktól lehetsz rosszul, tehát ha nem pánikolsz, nem leszel rosszul, és így nincs miért pánikolni. Érted.
2019. szept. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egyik nap munka előtt felkeléskor,elkezdtem beszédülni,meg remegni.Azt csináltam,hogy egyből mentem a fürdőbe,és jó hideg vízzel elkezdtem magam locsolni addig,amíg aztán annyira elkezdtem fázni,hogy már tényleg a hideg víztől remegtem,és maga a fázás lekötötte a figyelmemet.Lehet ez hideg tusolás is amit alkalmazol.
2019. szept. 19. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem az ideiglenes trükkökön túl, tovább kell járni a pszichológushoz, hogy kiderüljön, nálad mi az oka, hogy ebbe menekülsz, hogy fel tudd dolgozni az eszeddel ahelyett, hogy "másik lyukon" jön ki. Pl. simán lehet valami gyerekkori, sok embernél jön elő gyereket vállalva a saját gyerekkorának valami elfeledett, akár mai szemmel már apróságnak tűnő sérelme, pláne ha arra még egy kis családi, párkapcsolati zűr vagy a hormonális változás rátesz egy lapáttal. Pánikbetegségnél hasznosak lehetnek ezek a kevésbé tudományos, de relaxációsabb, a testet, vegetatív idegrendszeri jelzéseket is bevonó pszichomódszerek, mint a hapotómia, kineziológia, hipnózis, és a rendszeres testmozgás is.
2019. szept. 19. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Talán legalább 1 hónapig kéne szedni az antidepit, csak az első két hét brutális.


Ha nem, rosszat írtak fel.


Nekem csak egyszer volt pánikrohamom, nem tudnám úgy nevelni a gyerekem, hogy ez megismétlődhet.


Úgy éreztem nem kapok levegőt, gyenge vagyok, összeesek, meg fogok halni, fájt a mellkasom, nem tudtam gondolkozni, nehezemre esett felöltözni, úgy éreztem tennem kell valamit, különben itt a vég.


Semmi kiváltó oka nem volt, ez nem olyan, ami megoldódik magától pozitív gondolkozásra, az placebo.


Valami rosszul működött a testemben(nálam energiaital váltotta ki nagyobb mennyiségben és alváshiány, ez okozott fokozott állapotot sokáig, amit nem bírt a testem), amit helyre kellett hozni.


Akinek a teste túlzottan reagál a semmire, azzal belül van a gond.


Szedd a gyógyszert, ha nem megy, keress másfajtát.


Pánikroham mellett sem lehet gyereket ellátni, inkább a kezelés miatt, mint a betegség miatt ne tudd ellátni.


Ha jó gyógyszert szedsz, el tudod látni a kicsit, és csak az első két hét csap ki.


Mellesleg normális pszichiáter terápiàt is biztosít gyógyszer mellett.

2019. szept. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!