Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan szülő aki úgy...

Van itt olyan szülő aki úgy neveli a gyerekét hogy nem mondja neki hogy "nem"? Hogy működik ez? Hatásos nevelési módszer?

Figyelt kérdés
2019. szept. 23. 01:03
 1/8 anonim ***** válasza:
86%
Ez mégis hogy működik? "Anya, elmegyünk ma az állatkertbe?" "Hm." "Anya, ehetek csokit ebéd előtt?" "Hm."
2019. szept. 23. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

#1.


Hétvégén tudunk elmenni az állatkertbe, mert akkor lesz itthon apa is, és akkorra mond jó időt.


Most ebédet eszünk, mert a gyomornak fontos, hogy meleg étel kerüljön belé.


Gondolom a kérdező arra gondol, hogy a nem helyett magyarázat, és alternatíva érkezik. Szvsz ez végtelenül kimerítő, és nem is mindig kivitelezhető, arról nem beszélve, hogy korlátokra igenis szüksége van egy gyereknek, amit bizony a nem szó használatával tanul meg. Plusz, eljön az idő, mikor neki kell majd nemet mondania olyan dolgokra, amik számára nem jók. Hogyan fogja, ha nem is ismeri még a lehetőségèt sem?

2019. szept. 23. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%
Hát ezzel jól megszivatják a gyereket, mert jön majd a marha nagy pofáraesés, akikor kezdődik a bölcsi, ovi,..
2019. szept. 23. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Inkább próbálom ötvözni a kettőt. Ha vmit nem szabad azt nem szabad, de ha van rá lehetőség akkor gyere fiam így meg így lehet. Pl egyértelmű, hogy a fém kisautót nem csapkodjuk az ajtóüvegnek, meg úgy kb semminek. Gyere mutatok vmi érdekeset/izgit (kinek melyik szóra csillan a gyerek szeme), amit játszhatsz az autóddal. Szóval nálunk az így inkább ne, próbáljuk meg így téma gyakorlása megy. Egyébként nagy százalékban jobban működik, mint a sima nem.
2019. szept. 23. 04:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Montessori oviban mondták ezt a nevelési elvet, hogyha. a gyerek ficánkol, nem azt mondják, hogy ne csináld, hanem azt, hogy maradj nyugton.


Egy darabig szimpatikusnak tűnt, de aztán arra gondoltam, hogy megfosztják a gondolkodás/kreativitás szabadságától, ha így behatárolják a dolgot.


Szerintem jó, ha saját maga gondolkozik el azon, hogy tegyen eleget egy kérésnek, amit nem tud, ha konkrétan megmondják, mi legyen.


Mondjuk a ne kiabálj-normális hangon beszéljnél alternatíva a suttogás is, az sem kiabálás.


Én élvezem, ha a gyerek figyel arra, amit mondok, elemzi, és megpróbálja megtalálni a kiskaput.


Szóval nekem ez nem jön be. Én is magyarázok mellé egyébként.

2019. szept. 23. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
92%

"Én élvezem, ha a gyerek figyel arra, amit mondok, elemzi, és megpróbálja megtalálni a kiskaput."

Erről eszembe jutott, mikor egyszer anyám főzött, én meg valami hülyeséggel zaklattam, erre megszólalt, hogy "Ne lássalak a konyhában."

Erre bementem, magamra terítettem egy plédet, és visszamentem. Anyám néz, ez most mi. Mondom, te mondtad, most nem látsz... 🤣🤣🤣🤣

2019. szept. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
92%

Azaz, pont az ilyenekre gondoltam.


Én szeretem az ilyesmit, ilyenkor nem zavar, ha nem tesz eleget a kérésnek.


Elsülhet rosszul is, pl a ne sétálj át a zebrán, ha piros a lámpa, elkezdhetne átugrálni, de ezért magyarázok is hozzá, amíg meg nem képes felmérni, addig megfogom a kezét.


A pontos utasítások ritkán fontosak és kiölik a kreativitást.

2019. szept. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez egészen addig müködik, amíg nem akarja pl.nyalogatni a gyerek a konnektort.
2019. szept. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!