Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan szülő akinek a...

Van itt olyan szülő akinek a babája 16 hónaposan egyetlen szót se mond/mondott? A gagyogáson kîvűl?

Figyelt kérdés
2019. aug. 22. 15:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
81%

Bár nem az én gyermekem, de a testvéremé így volt. Vitték mindenféle vizsgálatra. Semmi problémát nem találtak.

Most 4.5 éves. Nagyon szépen beszél, gazdag a szókincse és egy pillanatig sem selypített.

2019. aug. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
62%
Még nem is kell neki "beszélni". Ha 2 évesen sem mond semmit, akkor esetleg lehet gond vele. A fiam majdnem 3 éves volt, amikor elkezdett beszélni, utána be nem állt a szája.
2019. aug. 22. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
22%
2es: nem azt írta, hogy nem beszél, hanem hogy egyetlen szót se mondd. A 10 hónapos kisfiam is mond már 3-4 szót.
2019. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Bocsi az offért de miket mond a 10 hónaposod?
2019. aug. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Nekem az egyik 27 hónapos koráig csak azt mondta, hogy "e-e-e" és mutogatott, a másik már egy évesen mondta, hogy "anya", aminek hű de örültem, de ennyiben is maradt, mindenre ezt használta és csak olyan 32 hónaposan kezdett beszélni. Hangutánzást, töredékeket teljesen kihagyták, 1-2 hétig mondtak szavakat, aztán már ragozott mondatok jöttek és onnantól be nem állt a szájuk. Emlékszem az első mondat a nagynál így hangzott "A csoki elfogyott, mert megettem." Ő most negyedikes, kitűnő meg sokfélét sportol, zenél, nagy haveri köre van, szóval semmi elmaradása nem volt.
2019. aug. 22. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:

Bár én magam nem vagyok szülő, több babáról tudok, akik lassabban kezdtek el beszélni, mászni a kortársaiknál stb., de végül minden rendben ment.

Kicsit off, de én 4 évesen még voltam dokihoz véve, mivel csak szótagokat, szó végeket mondtam (pl. mama nálam ma volt) és a logopédus úgy küldött el, hogy nem érti, mi baj lehet a beszédemmel (öt évesen)... Ennek ellenére nem minden babára jellemző a lusta fejlődés (ezen belül valahogy a fiúkra szokott jellemzőbb lenni), de mindenki másképp gyarapodik. Viszed valamilyen társaságba, mondjuk baba torna? Vagy valahova, ahol több baba is van és megtudjátok beszélni a "lemaradásokat", mivel sok kicsi nem veszi figyelembe a fejlődési nagy könyvet. Illetve mennyi szót ért meg (kb.)? Mivel az alapján valamennyire megítélhető az agyi, értelmi fejlődése, lehet csak nem akar még beszélni. Gyermekorvos, házi doki, illetve védőnő mondott valamit ezzel kapcsolatban?

2019. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nagyobbik lányom 2 évesen sem beszélt még, csak mutogatott. Akkor ment bölcsibe, egyik pillanatról a másikra elkezdett beszélni, kristálytisztán, teljes mondatokban, nulla beszédhibával. Kéttannyelvű középiskolában érettségizett, szakmai tárgyakból angolul, most megy egyetemre.
2019. aug. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
16 hónaposan nem kell neki beszélni, lányok két évesen kezdik, fiúk két és fél évesen általában. Ha 2 évesen nem mond semmit, tehát olyat se, hogy papa, baba, kaka, akkor kell elvinni beszédfejlesztésre felmérni. Az én lányom 26 hónapos nem beszél, csak néhány szót, őt ősszel fogják megnézni és ha kell, akkor hetente egyszer félórát mehet korai fejlesztésre.
2019. aug. 22. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi az eddigi válaszokat,remélem nem lesz semmi baj.

Utolsó válaszoló neked mutogatni mikor kezdett a babám?

2019. aug. 22. 17:59
 10/14 anonim ***** válasza:
Mutogatni olyan 15 hónaposan kezdett, vegyél neki böngészős könyvet, beszédtanuláshoz, mutogatáshoz is jó. A nagyon egyszerű szavakat már 15 hos kora előtt is mondta, csak az a gond, hogy azóta is ugyanazokat mondja, pedig neki már tényleg kellene beszélni, védőnő azt mondta, hogy nagyon értelmes, nem kell siettetni, szerinte ha két és fél hónaposan is csak ennyi a szókincse (kb. 8 szó) akkor fejlesztésre küldi.
2019. aug. 22. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!