Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elfelejtette, hogy kell...

Elfelejtette, hogy kell megfordulni? Van ilyen?

Figyelt kérdés

4 és fél hónapos kislányom van, bőven előtte van az ebben a korban elvártaknak. Nem volt 3 hónapos, amikor először megfordult hasról hátra, néhány nap múlva hátról hasra is. Gyönyörű, összerendezett mozdulatok voltak, maga alá húzta a kezét úgy ahogy kell, gond nélkül fordult. Eltelt pár hét és mintha elfelejtette volna, maga mellett hagyja a kezét, szenved, próbálkozik, ideges lesz, nem sikerül. Normális ez? Védőnő csak legyintett hogy sok gyerek még ennyit sem tud, dokit még nem kérdeztem. Ettől függetlenül szépen fejlődik, gagyorászik, nevet, jókedvű.


Köszönök minden tanácsot!


2019. szept. 27. 20:06
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

"El", mivel véletlen volt, hiába láttad "összerendezettnek".

Fiam is így csinálta. 3 hónapos korától gyönyörűen megfordult, de ő csak reggel, ébredés után csinálta, kb. félálomban. Nappal tudatosan már nem ment, majd csak ~5 hónaposan jött rá "ismét".

2019. szept. 27. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
61%
Ebből is látszik hogy nincs kicsit sem előrébb a korban elvártnak.
2019. szept. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hidd el, nem magamtól találtam ki. Védőnő és az orvos is ezzel búcsúzott az összes státusz után, de teljesen mindegy amúgy. Azért érdekes ez a dolog, mert ő nem csak félalomban vagy reggel csinálta, hanem napközben is, játszószőnyegen, babakocsiban, kiságyban, mindenhol, hetekig, tudatosan. Ez az "elfelejtés" kb. két hete tart, mintha egyre kevésbé sikerülne.
2019. szept. 27. 20:37
 4/10 anonim ***** válasza:
0%
Ne aggódj kérdező, teljesen normális. Az én lányomnak is volt ilyen időszaka. Aztán újra csinálta. Nem minden gyerek fejlődik lassan,vannak,akik előrébb járnak. Az én 7 hónaposom 5 hónaposan már kúszott,mászott, ült. Pont 6. hónaposan felállt a kiságyban és rá 1 hétre megtett kapaszkodva pár lépést. Most 7 hónaposan ott tartunk, hogy körbe körbe megy a kiságyában kapaszkodva. Szerintem az emberek nagy részéből csak a rosszindulat sugárzik,akik nem hiszik el, hogy mondjuk a másik gyereke előrébb jár,mint az átlag...lehet lepontozni. Te vagy az anyja,te tudod, hogy mire képes. :) Ne hagyd, hogy lehúzzanak az olyan válaszok, hogy biztosan csak véletlenül volt. Fogja megint csinálni,ha egyszer megcsinálta képes rá újra. :)
2019. szept. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

"Előrébb jár" - ez nem verseny. A másik baba nem a nagymozgásait fejleszti épp, hanem vmi mást (finommozgás, vizualitás, bármi). Az én 8 hónaposom pl csak kúszik, viszont pàpát int, pacsit ad, puszinál cuppog, odaadja kérésre a játékát, labdát gurít. A barátnőmé már feláll, ül de szociàlisan semmit nem csinál kb. Egyik sem jelent sem semmit, más vonalon haladnak, majd összeérnek. A túl gyors fejlődés sok neuropszichológiai szövődménnyel járhat. Ráadásul sokszor a baba mozgásterének a korlátozása indítja a korai ülést, àllást.

Szóval nem irigy senki.


Ha tényleg elfelejt egy baba egy készséget vmi betegség miatt, akkor annak más jele is van, nen fejlődik tovább, és más készségek is érintettek. Az is lehet, hogy piciként olyan volt az izomtónus eloszlása, ami segítette, és az izomtónus érésével most picit másképp kell kivitekeznie.


Mondd a dokinak és figyeld, de vsz minden oké vele!

2019. szept. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert valószínű véletlen volt. 3 hósan nem tudja összekoordinálni a fejét, vagy a végtagjait, így tűnhetett direktnek. Emiatt felejtette el, de ne aggódj, próbálkozik tudatoaan csinálni és ez a fontos. Nem lóverseny.

A nagyobb fiam 3-4 hosan kuszott, 5 hósan rajtunk felállt, 6 hósan rendesen felállt, 9-10 hósan járt. Beszedileg lemaradt, figyelemzavaros, és voltak beilleszkedési nehézségei.

Ezzel szemben a kicsi 5 hósan fordult hátról hasra, 6 hósan vissza, 7 hósan kuszott, most 8 hos, de mar mászni, ülni próbál, meg ránk kapaszkodni, ránk maszni. Rengeteget gagyog, a nevére mindig hallgat, ha szomjas, nyúl az üveg felé, ha éhes hammog, ha kézbe jönne, kapaszkodik a lábunkba, ha valamit nagyon akar "edé"-zik és nyúl felé. Kommunikáció terén sokkal előrébb jár, mint a bátyja, vagy sok vele egykorú baba, akik viszont már ülnek, masznak, állnak és lépegetnek. Nekik pont a kommunikáció, a gagyogás indul lassabban.

Nincs két egyforma baba, kár összehasonlítgatni őket, de jobb tisztában lenni a mozgásfejlődés lépéseivel.

2019. szept. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem az emberek nagy részéből csak a rosszindulat sugárzik,"


Miért hiszik azt azok az anyukák, akiknek a gyereke túl gyorsan halad, hogy a többi irigy rá?

Miért egyértelmű nektek, hogy ez irigylendő?

Én annak örülök a legjobban, hogy a kisfiam teljesen átlagos. Se nem gyors, se nem lassú.

Megenne az ideg, ha 6 hónaposan már felállna és kapaszkodva járna.

Se a gyors, se a lassú nem jó.

Mindkettő magában hordozza a későbbi problémák veszélyét.

Lányommal, aki lassabb volt az átlagnál, fejlesztésre jártunk és nagyjából azonos volt a siető és a megkésett babák aránya, akik mind küzdöttek valamilyen kiigazítandó gondddal, ami visszavezethető volt az ideálistól eltérő mozgásfejlődésre.

2019. szept. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem akartam én semmi irigykedesre valót kiírni, egyszerűen mozgásfejlődesileg a kortársainál előrébb jár, még csak nem is feltétlenül örülök neki. Szerencsére szociálisan sincs baj. Csak nagyon zavar, hogy amit láthatólag teljesen tudatosan, szinte rutinból csinált, két hete sosem sikerül és egyre kevésbé megy. Megkérdezem majd a doktornőt is mindenképp.

2019. szept. 27. 22:36
 9/10 anonim ***** válasza:
Nő a súlya nem? A feje könnyebben elhúzta míg olyan kicsi volt. Nem kellett sokat rendezni a mozdulatokon.
2019. szept. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező, lépj be a születésének megfelelő fb csoportba, rögtön látni fogod, hogy teljesen átlagos, nem jár előrébb és ennek örülnöd kellene.
2019. szept. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!