Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8 hós babám nem hajlandó...

8 hós babám nem hajlandó megkóstolni a darabos dolgokat. Minden baba így kezdi, vagy az enyém ritka finnyás fajta?

Figyelt kérdés
Már többször próbáltam a babámnak kezébe adni darabos dolgokat, hogy elmajszolja, hátha jólesne a kis ínyének is a foga miatt. Próbáltam már hámozott almadarabot, görögdinnye darabot, kukit, kiflit majszoltatni vele, de amint a szájához ér, akár én akár saját maga teszi oda, egyből fintorog, elfordítja a fejét, öklendezik, nem hajlandó megkóstolni sem. Ez normális dolog? Hogyan fog majd így áttérni a darabos kajákra? Ja, egyébként a kicsit is darabos reszelt almát sem eszi meg, csak a turmixoltat. Meg fog ez változni? Köszönöm a válaszokat.
2010. júl. 15. 16:35
 1/5 anonim ***** válasza:

Biztosan megfog változni, egyszer átfog térni a szilárd ételre.

Minél többet próbálkozz,próbálj először édes dolgokat adni neki talán rákap :)

Mást sajnos nemtudok tanácsolni nálunk nem volt ezzel gond.

2010. júl. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

szia!

Az én fiam már tíz hónapos,és neki sem megy nagyon a darabos kaja.a főzeléket,gyümölcsöt teljesen simára kell turmixolni, mert ha van benne darab, akkor öklendezik, sőt volt hogy kihányta.Most már eljutottunk odáig, hogy ha én adok a kezébe,vagy ő vesz el valamit a kajámból, akkor azt elnyammogja.hat foga van,most már harap ha mondjuk szilvát vagy barackot tartok a szájához.

2010. júl. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én is azt hittem, hogy az én kisfiam válogat, mert ugyanezt csinálja még a reszelt almával is. Semmit sem hajlandó megkóstolni, ő most 8,5 hónapos. Régóta próbálkozom én is, adok neki sárgarépát, dinnyét, almát stb. A múlt héten volt az első alkalom, hogy a babapiskótát megkóstolta. Azt hittem ezután mást is majszolgat majd, de sajnos nem. Nem adom fel, próbálkozom tovább, hátha egyszer csak megváltozik, mert enni azért szeret :-)
2010. júl. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Most 11 hónapos a kislányom és csak a babapiskótát hajlandó elmajszolni, rendes ételből pedig csak a tésztát eszi meg darabosan. Alul van 2 foga, felül még semmi. A védőnőm szerint nem kell erőltetni, ráér ha majd felül is kijönnek a fogai. Nem egyformák a gyerekek.

Ha még öklendezik tőle, akkor felesleges kínálgatni, várjál 2 hetet és próbáld újra.

2010. júl. 15. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Akkor nekünk szerencsénk van. Először fintorog a darabokra, de utána eszi. Nem nagy darabokra gondolok, de pl. a répát nem lehet teljesen pürésíteni. Meg akár a reszelt alma is darabos.... A fiam inkább a bébipapikat nem eszi, abból is főzelékeket, a gyümiket ha adok neki üvegesen, felturbózom valami igazi darabossal....
2010. júl. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!