Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen főzelékeket szoktatok...

Milyen főzelékeket szoktatok főzni 6 hónapos babátoknak? Milyen zöldségeket választotok egy fajta főzelékhez? És szoktatok mélyhűtőbe tenni belőle? Vagy mindig csak annyit csináltok amennyit egyszerre megeszik a baba? Húslevesből miket tehetek bele?

Figyelt kérdés
2010. jún. 12. 11:05
 1/2 anonim ***** válasza:
mi eddig a répát,krumplit,salátát próbáltuk,ma a főzőtököt.ízlett neki,csak a saláta nem.eddig csak annyit csináltam,ami 2-3 napra elég volt.de most a tökből rakok a fagyóba is,mert elég nagy volt a tök.a húsleveses zöldségre nekem azt mondta a védőnőm,hogy egyelőre hanyagoljuk,majd egy pár hónap múlva.ja,krumplit mindig teszek hozzá,most még a brokkolit megkóstolja,aztán kavarunk többfélét egybe.
2010. jún. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Húslevesből répát, fehér répát, karalábét, kis karfiolt,

mi szoktunk neki belefőzni egy egész krumplit is, csirke husi egy kis lével turmixolva, nagyon szereti.

Én általában ha főzök két adagot csinálok, vagy ahogy sikerül, mert egy adagnyi az nagyon kevés.

Mélyhűtőbe próbáltam tenni többfélét is, de nekem nem ette meg, így feleslegesen nem fárasztom magam a mélyhűtéssel, úgyis ki kell dobni. :(

Szoktam neki spenótot, borsót (átpaszírozva, hogy a héja ne kerüljön bele), krumplit, répát, almát, brokkolit, céklát, finomfőzeléket. Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy krumplit mindenhez tehetek "vivőanyagként". Eddig még minden ízlett neki, amit kapott.

2010. jún. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!