Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek menyi az a korkülö...

Szerintetek menyi az a korkülönbség amly ideálisnak mondható 2 gyerek között? Több gyermekes anyukák hogy bírtátok a terhességet? A "nagy" mellett?

Figyelt kérdés
2010. júl. 15. 22:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Én elég idősen szültem az elsőt, és ezért nem akartam túl sokat várni a másodikra. 22 hónap van a két gyerek között. Eleinte elég jól ment, jobban mint számítottam rá. Mostanra viszont kezdek megőrülni. A meleg miatt vagy nem tudom miért, de a kicsit órákat kell altatni, a nagy meg közben felfordítja a lakást, ha nagy nehezen elalszik, akkor meg tuti felébreszti. Remélem azért ez hamar elmúlik, állítólag valahogy össze lehet hozni, hogy egyszerre aludjanak. De még vagy 7-8 hónapos korig minimum a második még kétszer fog aludni.

Szóval én mindenkinek azt tanácsolnám, hogy várja meg, amíg a nagyobbik gyerek elmehet oviba, mert így elég nehéz. Egyik gyerekre sincs igazán időm, tiszta ideg vagyok, és emiatt meg folyton lelkifurdalásom van. Persze lehet, hogy csak én vagyok ilyen béna. Meg az is hozzátartozik, hogy semmi segítségem nincs, a férjem este 10-re jár haza. Amikor másodszor is terhes lettem ez még nem így volt. Ha tudtam volna, tutira nem vállalom be ezt így.

A második terhességet egyébként elég jól bírtam, simán emelgettem a 15 kg-s lányom, semmi baj nem lett.

2010. júl. 15. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
83%

Nálunk a nagy és a középső között 2 év 4 hónap van. A középső és a pocaklakó között 2 év pár nap lesz (4-én volt 2 éves). Nálunk bejött, nincs semmi különös gond velük. Szerintem ez nagyban nevelés kérdése is. Hogy van felkészítve a kistesóra, meg időközben megpróbálni okosan kezelni a helyzetet.

Hogy hogy bírjuk a meleget? Pffff ne is kérdezd. A délelőtti 'hűvösbe' viszem ki őket, inkább még reggelnek mondható. Aztán egész nap bent vagyunk. Néha nyűgösek, nem jó nekik semmi, de ezzel én is így vagyok. Estefele ma ki se mentünk, hiszen még nagyon meleg volt, később meg már sok a szúnyog, meg nagyon el leszünk maradva az esti rituval, ma meg apa szolgálatba van. Én amit mára terveztem....... semmi nem lett belőle. A ventilátort hurcolászom magammal, hol a szobába, hol pedig főzéshez. Hát kb ennyi jutott eszembe.


4 éves kiscsaj, 2 éves kissrác, 38 hetes pocakcsajszi anyukájuk

2010. júl. 15. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

23:13-as vagyok.

bocs, elnéztem a kérdést, a nagy mellett helyett nagy meleget olvastam.

Tehát én már megbuggyantam :)))DD

2010. júl. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én is arra szavazok hogy a nagy már oviba járjon amikor megszületik a kicsi. 2 dolog miatt gondolom így: amíg a nagy oviba van, a kicsivel tudsz foglalkozni, másik pedig hogy anyagilag is jobban jösz ki, mert a 2 gyerek között vissza tudsz menni dolgozni és több lesz a gyed. (vagyis nekem ez van)
2010. júl. 16. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
mi eredetileg úgy szerettük volna hogy a nagy hároméves legyen amikor születik a tesó és mivel a nemrég elvesztett baba miatt várnunk kell igy is lesz ha jönni akar január körül ha nem később
2010. júl. 16. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!