Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 7 hónap korkülönbség két...

7 hónap korkülönbség két gyerek között?

Figyelt kérdés
Úgy adódott, hogy egy rokonbaba lesz nálunk néhány hónapig (max 4) A keresztlányom 15 hónapos, a fiam pedig 8. Szerintetek hogy oldjam meg a babázást? Hogyan hangolhatnám össze a napirendjüket, az etetési időket?? Tippek, ötletek?
2011. ápr. 8. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
A kicsi még valószínű kétszer alszik délelőtt mikor elalszik akkor a naggyal tudsz foglalkozni. A második alvás sok mindentől függ, az én gyerekeim között 20 hónap van így a nagynak kicsit kitoltam a délutánit amúgy se akart elaludni, de aztán végül együtt aludtak. Evés elég egyszerű egyik az egyik etetőszékbe másik a másikba és felváltva lapátolod, vagy a nagy ha darabosat eszik ő egyedül vagy ha önállóbb szintén ezt te tudod.A játszóterezés neccesebb, bár ha nem félted a kicsit és nem eszi a homokot berakhatod kicsit attól függ mászik e, a 15 hónaposra még eléggé kell figyelni. Magamból kiindulva a kicsit mindig hurcolásztam a nagy után mikor merre akart menni.Most meg már futhatok mind a kettő után:)Igazából nagyon nagyon fárasztó főleg ha ezt egyedül csinálod.Sok erőt és kitartást meg persze sok boldog percet:)
2011. ápr. 8. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az alvás lesz a legnehezebb, mert egy 8 hónapos még többször alszik egy nap, legalább 2x, míg egy 15 hónapos általában 1x(legalábbis a 14 hónapos lányom már, csak 1x alszik).

A fürdésnél, altatásnál gondolom segít majd neked valaki, azt a gyerkőcöt fürdesd előbb amelyik türelmetlenebb, én a fiadat fürdetném előbb, utána a nagyot.

A játszóterezés sem lesz könnyű, de ha a kisfiad alvásidejében sétáltok, játszótereztek, addig a keresztlányod kijátssza magát, míg a fiad alszik, majd ő is bekapcsolódhat.

Etetni szerintem is jobb egyszerre, vagy amelyik gyerkőc éhesebb, ha nem tudod megoldani az egyszerre etetést.


Ha nem vagyok tolakodó, miért lesz nálatok a keresztlányod pár hónapig?


Egy 14 hónapos kislány anyukája

2011. ápr. 8. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Valahogy én is így tervezem. A lényeg, hogy valahogy össze kell egyeztetni a napirendjük egy részét, pl. a délutáni alvást.

Nálunk a kisfiam jelenleg még háromszor alszik egy nap, de pont most gondolkodtam, hogy átszoktatom a kettőre. A kislánynál ez teljesen változó. Általában egyszer alszik, de előfordul hogy kétszer.

A kisfiam korán kelő, mig a kislány későn fekvő-sokáig alvó. Még minkettő gyereket etetni kell, és a kisfiam még szopizik is. Majd olyan ételeket kell varázsolni, ami egyszerre adható ebédre.

Az a baj, hogy kisfiam most jön rá, hogy én nem mindig vagyok mellette és egyre ragaszkodóbb (ami alapjáraton nem baj), és a kislány is nagyon bújos. Hogy oldjam meg, hogy mindkettőnek jó legyen?

Ami még problémás lesz az a séta. Két babakocsi van, és két gyerek... Jól jönne egy testvérkocsi, vagy ikerbabakocsi, az sokat segítene.

Egyfolytában a megoldáson jár az agyam.


Azért lesz nálunk a másik baba, mert anyukája várandós, és bentfogták a korházba mert vannak komplikációk, most még azt mondják lehetséges, hogy szülésig maradnia kell.


Apukája küldföldi, tehát a kislány felügyelete apai ágról nem megoldható. A család összes többi tagja pedig dolgozik, szóval maradtam én. Viszont mindenki jön segíteni a szabadidejében, esténként pedig a férjem fog segíteni a fürdésben/ etetsében. Nagyszülőknél is sokat fog aludni, amikor nem dolgoznak. Ők is vesznek ki szabit is, próbálnak segíteni.

Kemény időszak lesz, az biztos...

Szóval bármilyen ötlet, ami könnyíthetné a helyzetet, az jöhet. :-)

2011. ápr. 9. 07:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!