Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két gyerek, másfél év korkülön...

Két gyerek, másfél év korkülönbség, sok probléma?

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy akinek színtén másfél év korkülönbség van a két gyerek között hogyan oldja meg a napi problémákat, mint pl: fürdetés, vásárlás, séta, alvás, külön szobában vannak a gyerekek, vagy együtt? Féltékenység volt-e? Meddig tart a "nehéz" időszak? Minden érdekel. Köszi előre is, egy aggódó anya.
2010. júl. 30. 12:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

nálunk az egyik 26 hónapos a kicsi pedig 9 hónapos :)

NAGYON NEHÉZ, de megoldható. A nagyobbik szinte a születése óta velünk alszik, a kicsi külön szobában de vele is alszunk néha-néha a nappaliban főleg most hogy jön a foga. vagy apa vagy én jövök ki a hálóból, kivesszük a kiságyból át a nappaliba és alszunk is tovább.

A nappalokat úgy bírjuk ki hogy néha van sírás egyik-másik részről. a nagyobbik nagyon anyás a kicsi meg szeret ölben lenni....

Anyósomék van hogy átviszik magukhoz a nagyobbikat és akkor könnyebb.

Vagy pl. most reggel átjött anyósom, levitte a nagyobbikat + a kismotorját. én mentem le utána, vittem a kicsit + a babakocsit, játszottunk a játszótére ami ott van előttük. most nemrég hazajöttem a kicsivel aki már alszik is és majd a férjem hazafelé jövet hazahozza a nagyot 14-kor.

Vagy most 2 napig itt volt anyukám és levitte délelőttönként 2-3 órára a nagyot, addig tudtam altatni, enni, főzni stb...

Ha egyedül vagyok velük akkor meg játszunk, játszunk, játszunk.... ha elálmosodik a kicsi akkor altatom és amíg alszik addig mesézünk, eszünk, stb...

2 kisfiú amúgy.

Panelban lakunk, így oldjuk meg.


nektek is ennyi a korkülönbség?

2010. júl. 30. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

a nagy 19hónapos múlt,mikor megszületett a kicsi.apa csak 7végente jön haza,egyedül vagyok rájuk.már eltelt 2hónap.Nem egyszerű az biztos.

nálunk általában a nagy kezdi a napot,reggelizünk,addigra megébred a kicsi,szopik öltözünk,és napi séta gyanánt elmegyünk bevásárolni(kb fél óra).hazaérünk,eszik a pici,aztán ha lehet kint vagyunk az udvaron,vagy ha főznöm kell akkor bent "besegít" a nagy,közben alszik a kicsi.ebéd után nagyjából egyszerre alszanak(ezért tudok most írni :-) )majd ha jut időm,befekszem a nagy mellé egy 20percre.aztán ugyan úgy folytatjuk.kicsi eszik,majd kimegyünk és olyan 6-7között kezdődik az esti rutin.először a kicsi fürdik,közben eszik a nagy,aztán most azt vezettem be,hogy olyan 5-10perc babusgatás,büfiztetés után hagyom egyedül elaludni a kicsit.közben a nagy fürdik,és őneki bizony kell 20-40perc mire elalszik.addig ott ülök az ágya mellett.közben ha megébred a kicsi,akkor cumi,simi,és irány a nagyhoz.

már várom,hogy kicsit könnyebb legyen.

ja és amíg a kicsi éjjel 2x kel,addig ő a mi szobánkan alszik külön ágyban.persze éjjel megébred a bátyó és ő is jön mellém :-)szerencsére nem nagyon kel ilyenkor a szopikra.bár volt rá példa,hogy 3órán át nem aludt vissza :-(

ha van kedved írj privit.

2010. júl. 30. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy írtatok, le a kalappal elöttetek. Az én kisfiam most 16 hónapos, de pont másfél év lesz köztük, mert augusztusban jön a hugi. A nagyfiam már elalszik egyedül a saját szobájában, bár mostanában előfordul hogy hajnalban átjön a mi szobánkba, befekszik hozzánk és velünk alszik reggelig. A gond az, hogy még nem akar egyedül járni, így nem tudom hogy fogom megoldani a közös sétákat. Talán veszek egy fellépőt a babakocsira... vagy nem is tudom. Amúgy nem alakult ki nálatok féltékenység? Úgy értem, hogy a nagy sosem akarta "bántani " a kicsit? Van erre valami ötletetek, hogy lehet ezt megelőzni?
2010. júl. 30. 13:02
 4/13 anonim ***** válasza:

szia


nekem még igazán friss élményeim vannak, a nagy fiam 19 hónapos a pici 6 hetes.

hát elég nehéz mivel a pici hasfájós, de nagyon egész nap csak sír és sír...

kézbe alszik csak el mert fáj a hasa.

a Nagy a kezdetekben féltékeny volt de már kezdi megszokni, már párszor bántotta is a picit.


nekem most van még segítségem de nem sokáig a férjem is sokat segít mikor itthon van, egyedül még nem voltam a két picivel.

Amúgy mi úgy sétálunk, hogy vettünk testvérkocsit mivel az én fiam is most kezd járni, egyedül még nem megy csak pár lépést.

de a tesó kocsi nagyon nagy segítség a nagyobb még élvezi is hogy ketten vannak a kocsiban.


a fürdés a pici 7 fele fürdik eddig a nagy 8kor fürdött de mivel látja a picit ő is akar így egyszerre fürdenek, a nagy a fürdőszobában a kis kádjában apával, a pici a szobában.

mikor egyedül leszünk nem tudom hogy oldom meg...


a nagy velünk alszik egy ágyban a pici az ágyunk mellett a sajátjában.

mivel a nagy még kér éjjel inni így könnyebb is :)

nekem volt már a 6 hét alatt olyan hogy hajnali egykor kelt a pici enni és fél8ig fenn volt nézelődött nem rakhattam le :(

van olyan hogy éjjel kijövök a nappaliba megetetni a picit hogy ne ébredjen a nagy és arra eszmélek fel, hogy ülök a kanapén a gyerekkel de nem emlékszem rá, hogy evett e vagy hogy mikor jöttem ki vele a szobából.

tök kómás vagyok.

most a pici nagy nehezen alszik, a nagy az apjával eszik így ide ültem egy picit.


remélem könnyebb lesz idővel és ha beáll a rutinunk megírom neked ha érdekel.

amúgy mi is panelben lakunk.

2010. júl. 30. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Az ember mit meg nem tesz a gyermekeiért:) Tudtam, hogy nem lesz könnyű, de nektek köszönhetően egy kicsit legalább rá tudok készülni a dolgokra. A jövő évi nyaralást vártam idáig, de gondolom az sem lesz egy leányálom. Voltatok már így együtt négyesben nyaralni? Hogy sikerült?
2010. júl. 30. 13:56
 6/13 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a fiam 20 hónapos volt mikor a kicsi született, most eltel már 4,5 hónap. Iszonyat nehéz, nekem semmi segítségem, a férjem váltott műszakba dolgozik. A lányomnak most kezd jönni a foga megint alig alszunk már 3 hete, előtte 2 hónapos koráig hasfájós volt. Bántás látod az van, nálunk akkor ha apával hagyom őket hármasba pont a napokba fejbe rúgta a hugát. A lényeg hogy már az elején rá kell szólni nagyon határozottan!Aludni általában egyszerre alszanak kész szerencse, a fiam átalussza az éjszakát saját szobájába ezzel sincs gond. A kicsi velem van egy szobába. Ha bármi kérdésed van még szívesen válaszolok.
2010. júl. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ja a séta: nekem miután megszületett örült, hogy tolhatja a babakocsit, nem kellett fellépő se.Utolsó votam
2010. júl. 30. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Sajnos az én nagy fiam nem akar még egyedül menni, mostanában még úgy sem, hogy apával közösen fogjuk a kezét...:( Biztos elég nehéz lesz az első séta hármasban. Amikor bent voltatok a kórházban három-négy napig, hogy oldottátok meg a találkozásokat? Volt nagy sírás búcsúzásnál? Vagy sikerült megbeszélni a nagyobb gyerekkel, hogy sajnos most pár napig nem találkoztok?
2010. júl. 30. 14:25
 9/13 anonim ***** válasza:
96%
Szia! Nekem 14 hónapos volt a kislányom mikor megszületett a tesó. A szobájuk közös, már jóval előtte úgy volt berendezve, hogy ott lesz majd a kicsi is. Mikor elmentem szülni zokogógörcsöt kaptam, hogy otthagyom a lányom a nagymamájával, és mi lesz majd vele 4 napig. Aztán tök jól érezte magát. Apa kényeztette, minden nap bejöttek egy picit (kb. fél órát) látogatóba, abszolút nem érdekeltem, nem, hogy még sírógörcsöt kapjon utánam. Jobban érdekelte, hogy utána mehetnek már a játszótérre. Féltékenység nincs közöttük, nem is volt. Nem tudom, hogy miért de teljesen természetesnek vette a testvére érkezését. Én nem érzem sokkal nehezebbnek a napjaimat, szerintem kb. ugyan olyan nehéz két gyerekkel, mint egy gyerekkel. Napirend párti vagyok, a gyerekek is ez alapján élnek, a kicsinek és a nagynak kb. 6 hétbe tellett, mire közöset sikerült kialakítaniuk. Így már tényleg megy minden mint a karikacsapás. Mindent közösen csinálnak, egyszerre fürödnek (a kicsi kb. 1 hónapos volt mikor elkezdtük így csinálni), egyszerre esznek (persze amíg szopizott a kicsi, igény szerint tehette), egyszerre alszanak ebéd után. Mind a kettővel azonos időt foglalkozunk, nincs olyan, hogy valami csak az egyikké vagy a másiké, mindennel játszhat a másik is (persze ami korának megfelelő), de akkor kell valamit cserébe adnia a tesónak. Én nem bántam meg, hogy így sikerült.
2010. júl. 30. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

13.57. vagyok

A kórházas dolog elég jól jött ki. Éjszaka kezdődtek a fájások és reggel még megvártam míg a fiam felkelt fél 7 elbúcsúztam tőle és mentem a kórházba a mama addig vigyázott rá. Délelőtt meglett a hugi és délután bejöttek hozzám láttam milyen szomorú de tartotta magát szeretgetett, de búcsúzásnál iszonyat szomorúság volt az arcán én utána nagyon sírtam haza akartam menni vele. Másnap ugyanez délután bent voltak. Aztán 3. nap kértem had menjek haza és haza is engedtek délelőtt. A hugit mikor meglátta az volt az első szava, hogy nem.Aztán nem foglalkozott vele pár napig. Majd látta, hogy én mennyire szeretem babusgatom és akkor már ő is akarta.

Nyaralás: mi egy napot voltunk a Velencei-tónál Budapesten lakunk és vonattal mentünk. A gyerekek nagyon jól elvoltak semmi rossz élményem nem volt. Lehet augusztusban megyünk a Balcsira is oda 3-4 napra.

A legrosszabb amikor a nagy hisztizik a kicsi meg üvölt, néha már a plafonon vagyok. De imádom őket, ők az életem és ha már így alakult akkor kihozom belőlük a legjobbat:)

Sok sikert nektek is! Boldog babás perceket!

2010. júl. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!