Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak nagyon rövid ideig tud...

Csak nagyon rövid ideig tud megülni az etetőszékben kislányom utánna dobálja magát, nyűglődik ha nem veszem ki sír. Nálatok volt ilyen? Mit csináljak hogy egy étkezést nyugodtan végig üljön?

Figyelt kérdés
Régebben ha szórakoztattam, énekeltem, kitaláltak dolgokat pl. kérdezgettem hol a lámpa stb. akkor ott tudtam tartani az etetőszékben. Mára nem használ. Volt olyan hogy bekapcsolom a mesét. Ez néha bejön de nem mindig. Az ölembe is hiába veszem. Vagy Apa ölébe. Azt egyszerűen nem tudom megtenni hogy akkor nem eszik ha kiszáll, szaladgálok utánna és úgy etetem. Mit tehetnék? Vagy kinövi? Megjegyzés régebben végig tudott ülni. Egy étkezés jó fél óra szokott lenni mert már darabosat eszik és elég lassan. 14 hónapos
2019. okt. 6. 07:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a hibákért a telefon átjavítja amit írok
2019. okt. 6. 07:51
 2/9 anonim ***** válasza:
97%

Azért nem marad nyugton, mert nem az evés a fontos neki, hanem a "cirkusz", ami ilyenkor van körülötte.


Etetéskor nem kell, söt nem szabad szórakoztatni, ilyenkor kizárólag az evéssel kell foglalkoznia, ha nem akarod, hogy egyre rosszabb evö legyen és megszokja, hogy az evést csak mellékesen kell csinálni - ebböl lesz késöbb az állanódan rágcsáló, nassoló ember.


A gyereket ültesd az asztalhoz, adj neki enni, ha nyüglödik, akkor vidd el onnan és semmilyen módon ne etesd tovább.

Ha rájön - márpedig nagyon hamar rájön -, hogy ha nem marad nyugton, akkor éhes marad, akkor az egész probléma megoldódik, megtanul rendesen enni és evés közben nem játa+szani.

2019. okt. 6. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 2 éves és ő sem ül végig egy étkezést. Kb. 10 perc alatt belapátolja a főzeléket, aztán már indulna is, mert neki elég volt. Ha ebéd után adunk gyümölcsöt, azzal még elbabrál egy darabig.
2019. okt. 6. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Adj a kezébe kiskanalat, engedd, hogy egyedül egyen. Nagy maszatolással jár, de boldog lesz, hogy egyedül ehet.
2019. okt. 6. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
16%
Mi vagyunk ez a csendben evős család. Így tv van a konyhában is. Ha eszünk bekapcsoljuk.
2019. okt. 6. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Sajnos már próbáltam hogy ha kiszáll nem adok több kajcsit de képes volt pár falattal lefeküdni aludni és reggelig aludt. Vagy pár falat ebéd és alig uzsonnázott. Nem nagy étkű. Így ezt nem akarom csinálni. De ezt ne úgy képzeljétek el hogy utánna adogatom neki a kajcsit következő etetési, szépen megeszi a maradékot kB 10-15 perc alatt csak közben felfedezőútra megy a házban. De egyébként két étkezés között nem eszik. Ezt a nasizás miatt mondom.
2019. okt. 6. 09:15
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem éhes, akkor nem kell neki többet adni, egy gyerek annyit eszik, amennyire szüksége van!

Neked pár falatnak tünik, ö meg teljesen jóllakik vele. HA nem lenne elég, akkor nem tudna nyugton aludni utána, meg mindenképpen jelezné, hogy éhes.

Ne rontsd el, ha mindig többet akarsz beletölteni, mint amennyi neki elég és amennyi kell, akkor jó eséllyel megalapozod a késöbbi elhízást vagy más evészavart.

2019. okt. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem éhes ő mert pl. tegnap is szendvics kockákat vacsorázott és a végén mikor már nem volt etetőszékben hanem járkált, néha - néha mutatta a kezem hogy kéri a falatot.
2019. okt. 6. 14:24
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor egyszerüen csak tisztázd vele, hogy enni az etetöszékben lehet, ha meg mászkál, akkor nem. Ha tényleg éhes, akkor tud ülve enni, ha meg csak enne még, de nem igazán éhes, akkor jobb, ha nem kap semmit.
2019. okt. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!