Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen praktika vált be neked...

Milyen praktika vált be neked 1 éves baba lefoglalására?

Figyelt kérdés
Van úgy,hogy muszáj befejezni valamit a konyhában,de a szekrényt már kipakolta,s a padló telistele edényekkel...Neked mi vált be ilyen esetekre?
2010. júl. 16. 00:43
 1/7 anonim ***** válasza:
16%
kiságy... eleinte sírni fog, de így szokik majd le arról, h örökké nyavíkoljon
2010. júl. 16. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%
Cserélgetem a játékokat amikkel eljátszik, fakanál-doboz, kanál-fémedény, vajasdoboz-pici labda vagy csipeszek stb. Viszek ki neki könyvet, formabedobót, babát, autót. Kb 20perc amíg elúnja, akkor leülök mellé egy kicsit, aztán folytatom a dolgom. Közben szoktam énekelni,mondókázni, verset mondani. Általában beválik, de vannak nyügisebb napok amikor semmi nem jó :o)
2010. júl. 16. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagy adok neki pár játékot, amikkel épp akkor még nem játszott, vagy egymáshoz csíptetett csipeszeket, ásványvizes flakont kap. Néha hatásos és elég neki, ha csak mesélek vagy énekelek, esetleg egy textil pelenkát teszek rá és eljátszom, hogy nem tudom, hol lehet, de van, hogy tényleg le kell ülnöm vele foglalkozni, aztán később folytatom a munkámat.
2010. júl. 19. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én nem engedem neki, hogy a konyhában szétpakoljon, beültetem az etetőszékbe és kap 1-2 játékot vagy falatkát és én igyekszem gyorsan végezni. Kb. fél- 3/4 óra alatt megfőzök, addig elvan. Összepakolni meg akkor szoktam, amikor az apja fürdeti este. Javasolták még a bébikompot is, de mi azt keveset használjuk, pedig az se rossz ötlet. A szobában se játszik annyi mindennel egyszerre, kap pár játékot és kész, mindig mást, így kevésbé unja őket és nekem is könnyebb utána elpakolnom.
2010. júl. 19. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hú,irigyellek,hogy olyan gyorsan megfőzöl!Lehet,hogy inkább gyorsan elkészülő étkekről kellene kérdést feltennem...Neked mik a tutik?
2010. júl. 20. 02:34
 6/7 anonim ***** válasza:
Hétköznap csak gyorsan készíthető kajákat csinálok. Pl. levesek (hús, bab, fokhagyma, tojás, stb.), pörkölt, sült husi rizzsel, borsófőzelék, lecsó, hirtelen ezek jutottak az eszembe. Ezekkel nagyon keveset kell bajlódni, a tegnapi borsófőzi rántott párizsival kb. 15 percet vett igénybe. :) Hétvégén, amikor az apja itthon van, akkor jöhet a nagy főzöcskézés, a múltkor krumplis kelt tésztában sütött csirkemellet ettünk salátával, na az egy kicsit időigényesebb, de legalább az apja lefoglalta addig. :) A főzésre fordítom mostanában a legkevesebb időt. :) Nekem a takarítással vannak gondjaim, az sokkal nehezebb, nem is bírom magam utolérni, mert nem akarok egész hétvégén takarítani. Ha meg alszik, akkor én is pihenek. Úgyhogy próbálom így-úgy szinten tartani a tisztaságot, amit persze a lányom egyetlen kiflicsücsök elmajszolása után kezdhetek elölről. :S Ebben viszont nem segít az apja.
2010. júl. 20. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
KÖSZI!!
2010. júl. 22. 00:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!