Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a véleményed arról, ha pár...

Mi a véleményed arról, ha pár hónapos kapcsolatból, védekezés mellett fogan meg a baba, a pár már szakított, mikor kiderül a terhesség, és a nő megtartja?

Figyelt kérdés

Szerinted mennyire fair az apával szemben a döntés, ha már nincsenek együtt és az apa nem ért azzal egyet, hogy megtartsák?

Természetesen minden együttlétben benne van a terhesség esélye fogamzásgátló tabletta mellett is, ennek ellenére én nem tartom megfelelőnek a döntést az anya részéről, mivel már most tudja, hogy egyedül fogja nevelni és ezzel a férfit kellemetlen helyzetbe hozza, hogy nem lehet olyan szinten jelen a gyerek életében.

A kérdés egyébként nem rám vonatkozik, csupán elmélkedek rajta, hogy mi a helyes ilyenkor.

Ki hogyan cselekedne ilyen helyzetben?


2019. okt. 8. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
81%
Persze, nyilván ölje meg a saját gyerekét és vesse alá magát kellemetlen beavatkozásoknak, hogy fair legyen apukával szemben, akivel már nincs is együtt! A véleményem az, hogy a nő döntsön ahogyan akar, az ő dolga, az ő teste. A férfi meg ha nem akar így járni húzzon gumit, vagy ne szexeljen.
2019. okt. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
72%
Az "apa kellemetlen helyzetét" (akinek lehetősége lett volna védekezni) én kevesebbre tartom a magzat életénél. De ha még nem is tartanám embernek a magzatot sem tudom, hogyan lehetne igazságos, ha egy ember abortuszra (vagy annak ellenkezőjére, vagy csak egy bármilyen műtétre) kényszeríthetne egy másikat.
2019. okt. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
32%

Értelmes nő ilyenkor abortuszra megy. Egy gyerek születése mindkét szülő döntése kell hoyg legyen. Gyereket nem szabad úgy vállalni, hogy az apja nem akarja.


Más kérdés, hoyg a nő nem kényszeríthető abortuszra, így ha ő megakarja tartani a gyereket, az apa nem tudja megakadályozni. Törvényileg csak és kizzattolag a tartásdíj fizetésre kötelezhető, sem a nevét nem kell adnia, se kapcsolatot nem kell tartania a gyerekkel.

2019. okt. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Kellemetlen helyzet??

Leírom a történtem.

26 éve ismertem gyerekem apját,ezért mikor összejöttünk,hamar jött a baba,7 hónap után. Hozzáteszem,tervezetten.

Majd 9 hetesen beközölte így : ahhh inkább vetessük el,majd jövőre jöhet. (????)

Akkor szétmentünk,persze én voltam a sz a r hogy megtartottam. Volt időm felkészülni.35 éves vagyok. Azóta 3 hónapos a kisfiam és csodaszép életünk van.

Apja persze letojja bár néha érdeklődik. Fiamnak el fogom magyarázni majd egyszer,de erre még ráérek gondolkozni

2019. okt. 8. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
88%

Hármasnak:

Utolsó vagyok és értelmes nő

De az,hogy meggondolja magát az normális? Azért vetettem volna el,mert ő mégse akarta? Így már nem vagyok értelmes? Gondolkozzál el mielőtt védessz ilyen embereket

2019. okt. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
29%

Számomra érthetetlen, hogy miért vállal valaki csonka családba gyereket.


Én sem tartom igazságosnak, hogy csak az anya dönt. Azt sem tartanám igazságosnak, ha az apa abortuszra kényszeríthetné a nőt, de azért ilyen esetben szerintem ne kelljen a gyerektartás se.


Én úgy gondolom minden gyereknek családba kellene érkeznie,ahol mindketten várják.

2019. okt. 8. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
64%

5!


Javíts ki ha tévedek, de nálatok nem egy védekezés mellett véletlenül besikerult terhességről van szó. A történetednek koze nincs a kérdéshez. Egyértelmű, hogy kozosen tervezett terhességnél a nő nem fog abortuszra menni, ne is menjen.

2019. okt. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A jelen helyzetben màr eleve nem voltak együtt, mikor kiderült a terhesség és a nő is legelőször azt mondta, hogy nem tartja meg, aztán mégis meggondolta magát és most meg számonkéri az apát, hogy miért nincs jelen többet az életükben. Egyébkênt a nő szakított, szóval gondolom nem megfogni akarta a gyerekkel...
2019. okt. 8. 18:48
 9/15 anonim ***** válasza:
66%
Az a véleményem, hogy védekezés mellett nem fog olyan könnyen megfoganni a baba, mint itt gyakorin, ahol már nézéstől teherbe esnek egyesek. Szerintem értelmetlen a kérdés. Apukának ott van joga dönteni, hogy gumit húz, és mondjuk ráadásként ki is veheti.
2019. okt. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
44%

9!


Kiszakad az óvszer?

2019. okt. 8. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!