Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan pépesítitek teljesen...

Hogyan pépesítitek teljesen "folyékonnyá" babátok ételét?

Figyelt kérdés
Kisfiamnál az a gond, hogy ha iciripiciri darabka is marad az ételében, azonnal elkezd sírni, és onnantól kezdve nem hajlandó tovább enni. Az üveges ételekkel nincs gond, hiszen azok teljesen pépesek, folyékonyak, egy kósza darabka sincs benne, de itt a nyár, a sok friss gyümölcs, zöldség, nem akarnám ezektől megfosztani csak azért, mert nekem nem sikerül tökéletesen összeturmixolni az ételét. Moulinex botmixerem van, egyébként nagyon jól össze tudom vele turmixolni a kaját, de mindig marad benne egy-két nagyon apró darabka. Van esetleg valakinek tapasztalata, hogy ezt hogy tudnám elkerülni?
2010. júl. 16. 11:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
utánna még törd át szitán vagy csak pépesités után szedd ki kanállal a darabkákat.
2010. júl. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ! A baj az, hogy tényleg olyan aprók ezek a darabkák, hogy nem is mindig veszem észre őket (ha észrevenném, kivenném). Csomó idő kellett, míg rájöttem, hogy miért nem eszik tovább, holott amíg nem kerül darabka a szájába, szemmel láthatóan ízlik neki a főztöm. A szita jó ötlet, köszi, de várok még azért válaszokat!:)
2010. júl. 16. 11:30
 3/15 anonim ***** válasza:

nekem is ugyan ez volt a bajom, botmixerrel nem sikerült soha teljesen pépesíteni.

Vettünk egy turmixot (fél literes tartályos) és azzal teljesen le tudok bármit pürésíteni.

2010. júl. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Ja, és amire még tippet várnék. Tegnap próbáltam a főzelékébe csirkehúst tenni, szintén le volt turmixolva, de az eleve apró maradt, és szinte az első falat után jött a sírás.:( Erre van ötlete valakinek?
2010. júl. 16. 11:32
 5/15 anonim ***** válasza:

Nekem a gyümölcscentrifuga jött be igazán!Ledarálja és kifacsarja.És idáig mindent sikerült abban megcsinálnom(gyümi,zöldség stb).

A szita jó ötlet,csak hát az pipere munka.más ötletem nekem sincs...

2010. júl. 16. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

eleve szálas lesz a hús rostok miatt ... vagy megszokja és megeszi vagy csak a bébiétel de nem javaslom hogy rászoktasd emiatt a bébiételre mert akkor még egy évesen is turmixolnod kell majd...

hadd szokja elöbb utóbb muszáj lesz. főleg ha majd jön a foga élvezni fogja a darabkákat hogy rághat szóval max 8-9 hós koráig tart ez a keverés mixelés dolog.

2010. júl. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Második válaszolótol kérdezem: a húst is rendesen le tudod vele turmixolni? Várok még ötleteket, és köszi az eddigieket!
2010. júl. 16. 11:36
 8/15 A kérdező kommentje:
Nem akarom hozzászoktatni a bébiételekhez, csak nem nagyon tudok szegénykémmel mit kezdeni, ha becsúszik egy ilyen falat, és utána vígasztalhatatlanul sír. A kérdést is azért írtam ki, mert megoldást keresek - nem bébiétel formájában. Már van két foga, alul, de értelemszerűen azokkal még így nem nagyon tud rágni, mivel fölül nincs egy se. Azért próbálkozok, nem adjuk fel, csak elkeserítő, hogy az egyébként jóízű evése sírásba torkollik.
2010. júl. 16. 11:38
 9/15 A kérdező kommentje:
Ja, a darabkákról, ma, amíg turmixoltam neki, adtam egy kis kocka almát a kezébe, aranyosan elharapdálta meg szívogatta, szerintem ha több foga lesz, nem lesz ezzel gond, de addig muszáj lenne megoldást találnom.
2010. júl. 16. 11:40
 10/15 anonim ***** válasza:

szia!

A botmixer nekem sem jött be, én turmixgépet használok.

Azt tudom javasolni, hogy a húst száliránnyal ellentétesen végd fel, én úgy szoktam,aztán jól főzdd meg.Én amikor megfőtt,kiteszem egy vágódeszkára, és késsel még jól összevagdosom,aztán mehet a turmixba.Először mindig csak a húst pépesítem kevés főzőlével, majd utána teszem hozzá a zöldségeket,ha már a hús teljesen pépes.Így elég sok idő a turmixolás,tíz perc, de kénytelen vagyok így csinálni, mert az én fiam ki is hányja,ha szál vagy apró darabka van benne.

2010. júl. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!