Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan pépesítitek teljesen...

Hogyan pépesítitek teljesen egyneművé a gyümit? Kis darabbal kezdem a hozzátáplálást, de botmixerrel nem tudom.

Figyelt kérdés
Az üvegreszelő nem teljesen pépesíti.Vagy azokat az apró darabkákat meg tudja enni?Lehet,hülye kérdés,de nem tudom!!
2010. okt. 13. 13:37
 1/9 anonim ***** válasza:

Én mindig botmixerrel csináltam, almához egy pici anytejet/vizet kell önteni.

Ami puha (körte, banán, barack, szilva), azt meg könynen viszi abotmixer.

2010. okt. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Miért nem tudod??Főleg botmixerre,nekem csak az van semmi más reszelő eszköz de tökéletesen pépesít.Egy fél almát is jól ledarál.Gyakorolj egy kicsit és menni fog.
2010. okt. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
amit üvegreszelőn pépesítesz az valóban elég darabos még kezdésnek!Nekem a botmixer bevált csak nagyobb mennyiséget kell pürésítened,hogy a kése beleérjen a gyümölcsbe!Persze tudom,hogy nem kell annyi mennyiség kezdésnek,de máshogy nemtudod megoldani!Ez van..én megettem ami nem kellett!
2010. okt. 13. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

második

én is megettem, vagy lefagyasztottam

2010. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

előző

nem második, hanem az első

2010. okt. 13. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nekem is van botmixerem,annak idején direkt ilyen célra vettem,hogy a babának pépesitem vele az ételt.Nos,én nem sokat használtam,éppen azért,mert nem pépesitette teljesen össze az ételt,az alján mindig darabos maradt és azt villával nyomkodtam szét.Almareszelőm reszeltem az almát,banánt,volt hogy a barackot is és szépen lehet úgy pépesiteni és adni a picinek!Mindig átszoktam nézni a lereszelt gyümit, főleg az almát és ha maradt benne pici darab,kiszedtem.Nyugodtan reszeld te is az üvegreszelőn.

Egyébként később meg már mikor krumplit,sárgarépát meg a többi zöldséget kapta a kislányom,villával szoktam összenyomkodni jó pépesre az ételét,úgy legalább biztosabb volt,legalábbis nekem,amikor meg már bújtak fogacskák,szép apránként kapta a darabosabb ételeket,akkor nem pürésitettem már annyira.

2010. okt. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Botmixer, turmix, villa+szűrő.

Mihez mi kellett.

A botmixerhez nagyobb adag kell, max. akkora átmérőjű edénybe téve, amibe még a botmixer belefér, akkor kevesebb anyagot is elvisz.

Ha pluszt csinálsz, csinálj magadnak is, vagy fagyaszthatod is.

Én így csináltam.

2010. okt. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekem is simán visz mindent a botmixer, teljesen pépesre aprítja (viszont az anyósomé nem, azzal mindig kínlódunk). Próbáld meg turmixgéppel, vagy aprítóval vagy akár villával is szét lehet nyomkodni a puha körtét vagy főtt gesztenyét. De az üvegreszelő is jó a keményebb gyümölcsökhöz. Amúgy az apróbb darabkákat is meg tudja enni, ha puha.
2010. okt. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én úgy csináltam az elején a pici adagokat, hogy az üvegreszelőn lereszeltem, utána pici szűrőn átpasszíroztam. Kicsit pepecs, de hát annyira kevés kellett. Most már a botmixert használom.
2010. okt. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!