Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem ajánlott bébikompo...

Tényleg nem ajánlott bébikompot használni?

Figyelt kérdés
Nem olvastam róla túl jókat, a védőnő sem ajánlotta. De többen használják és szerintük jó, meg olyant is hallottam, hogy abban tanult meg ülni és járni a gyerek. Most jó vagy nem jó? Érdemes beszerezni vagy inkább mellőzzük? Annyira megoszlanak a vélemények.

2019. okt. 10. 14:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Így van, nem ajánlott. Józan, paraszti ésszel is belátható, hogy miért nem jó. A környezetemben senki nem használta. A járássegitöt viszont szerette a lányom, azt nem láttam károsnak.
2019. okt. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Tényleg nem jó
2019. okt. 10. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
48%
Nekünk volt, ajándékba kaptuk. 1-2x volt benne a lányom 5 percet utána olvastam én is hogy káros de "szerencsére" férjem véletlenül ráejtett egy polcot és össze is tört. De teljesen felesleges amellett hogy káros. Anélkül is 10 hónaposan már stabilan járt a lányom. Ami segít a mozgásfejlődésben az a nagy tér :)
2019. okt. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
85%
Ha fontos a gyerek egészsége nem veszel ilyeneket. Se bebikompot, se rugós hintat, se kengurut (csak megfelelő hordozo eszközt!).
2019. okt. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Abszolút nem jó. Egészséges gyerek megtanul ülni es járni minden segítség nelkul, nem kell hozzá más mint hely, ahol mozoghat. Ha pedig gond van a mozgásfejlődéssel, akkor orvoshoz kell vinni és elirányítanak gyógytornászokhoz, terápiára.
2019. okt. 10. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Amitől a környezet nem elég tájékozott ilyen szempontból, neked legyen annyi eszed, hogy ezúttal hallgass a védőnőre és ne szerezzetek be ilyen kompot. Többet árt, mint amennyi haszna van. S haszna is csak a szülőnek van belőle, a gyereknek semmi 🙈
2019. okt. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Mi is kaptunk. Akkor tettem bele a lányomat, amikor már magától fel tudott állni, de még nem volt biztos és esett-kelt, nekem meg épp dolgom volt és nem tudtam mellette lenni.

Na, 5 percet maradt meg benne. Iszonyatosan zavarta, hogy nem ér el benne semmit és csak akadályozza a mozgásban.

Szerintem felesleges venni.

2019. okt. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
74%
Kifejezetten káros. A járássegítő meg csak haszontalan.
2019. okt. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Káros. Megfosztja a gyereket a mászás lehetőségétől, attól, hogy saját tempójában ismerkedjen a gravitációval, próbálkozzon a felállással, lépegetéssel. Pedig ezek a mozgások érlelik az idegrendszert. Ezen kívül meg kiesik az a sok tapntásos tapasztalat is, ami érné a babát, ha mászhatna szőnyegen, kövön, parkettán, bebújhatna az asztal alá, átfurakodhatna szűk helyeken és így tovább.

Ehelyett gurul ide-oda, és tapogatja a műanyag asztalkát...

Ezen kívül balesetveszélyes. Sokan estek már fejre belőle, mikor a kis kerék elakadt valami akadályban, sőt a lépcsőn lebukfencezés se ritkaság.

[link]

2019. okt. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Kaptunk egyet tesóméktól, a lányuké volt, de csak porosodott, nem akartam beletenni, aztán unokahugom erőltette, hogy vigyem el hozzájuk a kompot, majd ő úgy játszik a lányommal. Az lett a vége, hogy beletette, betolta hozzánk a konyhába, mire megfordultam, a lányom fejjel lefele lógott ki belőle, a sarka elakadt a tálca belső peremén, az tartotta vissza attól, hogy ki ne essen, pedig legmagasabbra volt állítva, mégis kitornázta magát belőle, mert leesett a plüsse,fel akarta venni. Innentől kezdve haza sem hoztam többet, maradt ott náluk.
2019. okt. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!