Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól lehet bébikompot...

Mikortól lehet bébikompot használni, és mennyi ideig ajánlott benne hagyni a babát egy nap?

Figyelt kérdés
2010. nov. 1. 11:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon sokan ideje korán teszik kompba a babűt.

Nekem a védőnő azt monda, hogy ha már tudogat kapaszkodva járni, és a te derekad leszakadna a sétáltatásától, akkor praktikus kompa tenni, mert akkor már megvannak a megfelelő mozdulatok.


Én azelőtt semmi képpen nem tenném kompba, amíg stabilan nem ül, ill. nem ül fel magától. Rossz nézni a kiflibe hajtolódott babaát, aki csak húzza a spicces lábfejével magát...

2010. nov. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
én pont a héten próbáltam ki, nekem 6,5 hónapos a babám. fel tud ülni önállóan oldalra fordulásból, és stabilan megül. hátrafelé mászik, előre még csak 1-2x udja a kezét előre tenni. a kompban meg egy szerencsétlen ki békának tűnt. én várok vele még legalább 2 hónapot (vagy amíg nem tud önállóan felkapaszkodni állásba és kezdene lépegetni) mire újra megpróbáljuk, mert a kompban a szeméremcsontra megy az összes terhelés, ami elég ártalmas nekik. egyszerre én max negyed vagy fél órára tenném majd bele, illetve, ha ennél kevesebb ideig van kedve benne lenni, akkor nyílván kevesebb. fél óránál egyszerre többre nem tenném bele. és mondjuk napi kétszer.
2010. nov. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is csak akkor tettem bele, amikor már kapaszkodva felállt és stabilan ült, ami nem 6 hónapos korában volt, hanem kb 9-10 hónapos korában. Minden nap kb negyed órát volt benne, de utána ki is kéredzkedett, megunta, de volt hogy egy nap többször bele akart menni ilyen rövid időkre.

Szerintem tévednek akik egyenesen rávágják hogy a bébikomp ártalmas. Igen, akkor tényleg ártalmas amikor még nem érett meg rá a baba, de ebben a korban mint amikor mi használtuk, és mértékkel egyáltalán nem ártalmas. Nekem nagy segítség volt, mert azalatt az idő alatt tudtam csinálni némi házimunkát, jött utánam, vagy ingázott jobbra-balra, elvolt magában.

2010. nov. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekorvos azt mondta, hogy az leguljabb felmérések szerint. Nem ajánlott a kicsiket kompba rakni. Úgyan is szülök töbsége túl korán rakja bele a kicsiket és ezzel korlátozák őket a mozgásban. Már mint nincs meg a folyamat a mászás menés között. Nekünk nem volt. Nem bántam mert a küszöbök miatt nem is tudott volna menni a kicsink. :-)
2010. nov. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Pont a héten voltunk a kislányommal mozgástrapeutánál, mert nem akar forogni és az első kérdése az volt, h van e kompunk. Egyébként nincs és nem is látom hiányát. Erre ő annyit mondott,h jó, mert ha lenne akkor azt tanácsolná h szabaduljunk meg tőle. úgy gondolom ez elárulja , h a szakembereknek mi a véleményük a kompról. Nem fejleszt a gyereknél semmit. Inkább hagyd a babát mászni, forogni azzal fejlődik.
2010. nov. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Szia! 9 hónaposan tettem bele először. Egy nap max. fél órát tölt a kompban, és nem is minden nap. Ennél korábban nem tenném bele, mert amíg nem elég erős a gerince, megterheli.
2010. nov. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem a gyerekorvos már a születése után mondta, hogy felejtsük el, mielőtt pénzt adnánk érte! Nem is akartam venni, mert nálunk elég szűk mindenhol a hely....szóval én nem tenném bele..
2010. nov. 2. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!