Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki egy kb 8 hónapos...

Hogy néz ki egy kb 8 hónapos babátok napja?

Figyelt kérdés
Mit eszik? Mikor? Mennyit? Mennyit alszik? Miket csinál? :)

2019. okt. 13. 13:04
 1/8 anonim ***** válasza:
79%

9 körül kel, szopizik, majd játszunk a nagyobbal együtt (ő 2 éves). Igyekszünk minél több időt az udvaron tölteni, vagy sétával, ha esik/nagyon fúj, akkor bent maradunk és mondókázunk, könyveket nézegetünk. Imádja a meséket, amikor a nővérének olvasok, mindig odajön és haallgatja. 😊 Délben ebéd, együtt eszünk mind a hárman. Ő a darabossal még hadilábon áll, úgyhogy pépeket, de azon belül bármit, szinte minden zöldség és hús be van vezetve. Utána alvás, szépen beállt ő is 2-3 órára, mint a tesó. 3 körül kelnek, akkor uzsi (gyümi+joghurt/túró), aztán megyünk az udvarra, vagy sétálni. 5 körül ér haza a férjem, ekkor állok neki a vacsinak, ő játszik velük tovább. 6 körül még egy uzsi (ugye nekünk tízórai nincs a későn kelés miatt), gyümi+gabona, van, amikor tejpép vagy üveges tejbegríz. 7-fél 8 fürdés, utána vacsi (szopi), majd meseolvasás, fogmosás, hálózsák és letesszük aludni. Legkésőbb 9-re alszanak, nem ébred egyik sem.


Kanalasból ~200 grammokat eszik, a szopit sosem mértem. Ül, kúszik, kutyázik, nagyon szeret labdázni és imádja, ha csikizzük. Nagyon sokat elvannak együtt is, a magy mutogat neki könyvben állatokat, vagy csak pakolgatják a duplót, dominót. 😊


A nagy ilyen idősen mászott, állt, kapaszkodva lépegetett és szinte csak darabosat evett, teljesen máshogy fejlődnek. 😊

2019. okt. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%

Szia! Huh, hát az első válaszoló után én elég gyenge leszek :D

Az en kisfiam 8-ám volt 8 hónapos.

Ő 6 körül kel végleg (de vannak kivételes alkalmak, ma pl 5-kor felkelt, jatszott es 6.30-kor visszaaludt 9-ig.)

De átlagban 6-kor kel, akkor kap 200ml tápszert, utána még az ágyban játszunk vele. Persze ezt már nem lehet mert ő mászik és áll, szóval igazi buldózer.. sajnos most igy nehezebb is minden mert 1 percig se marad meg a fenekén.

9-kor kap tízórait, gyümölcspépet, aztán egy babakekszet a kezébe, azt saját maga rágcsálja el. Ezután már álmos is nagyon, úgyhogy általában 9.30-tól alszik (1,5-2 órát)

Ébredés után hagyom kicsit mászni a játékok között. Olyankor bútorokhoz megy, feláll, vagy utánam lohol, vagy csapkod, ütöget valamit.

Minden érdekli, az utolsó flakon is :) De a tiltásra valahogy nem akaródzik neki odafigyelni :)

Játékot úgy önállóan amúgy kb 1 óráig birja nyűgösség nélkül, akkor mindig kell egy kis ölbevétel, közös játék.

13.00 körül ebédel főzeléket, hussal. Ezzel meg hadilábon áll néha, de megeszi, csak nem annyira boldogan. Ezután még játszik egy kicsit és elviszem aludni, 14.00-14.30 körül. Megint alszik 1,5-2 órát. Utána nagyon éhes, kap egy adag tejpépet, és hozzá valamilyen bébiételt (annak csak a harmadát, max. felét) ilyenkor szivesen elfogadja a zöldséget és a gyümölcsöt is. Uzsi után szoktunk sétálni, de a sötétedés miatt ez most már előrébb fog kerülni, valószinűleg ebéd utánra. Séta után hagyom mászni, pakolni, rontani-bontani. 19.30 fürdés, majd pizsi, hálózsák és 230ml tápszer, evés közben vagy utána nagyon hamar (legkesőbb 20.30-ig) már el is alszik.

Régen sokat mondókáztam neki, de most ezzel nem lehet lekötni, őt a mese nem érdekli mint az első válaszoló babáját. Hamarabb enné meg a könyv lapjait mint ahogy a mese végére érnék :D


Tehát ő 5x eszik (2 tápszer, 1 gyümi kekszel, 1 főzelék, 1 tejpép). Éjjel úgy 9-10 órát alszik (néha felsír, nyöszörög de hamar visszaalszik cumival), nappal plusz 3-4-et 2 részletben.

Amit csinál: Mászik, feláll-kapaszkodva, ha akar hallgat a nevére. Gagyog, sokat (eö, heö, aguuu, gugu, dedede, bababa, visit, kiabal, nevetgel), szereti ha mókázunk vele, megnevettetjük, pakol, mindent kiszed, mindent rág, mindent leszed, csapkod, ütöget, 2 tárgyat is összeütöget, kekszet, kenyérhéjat önállóan majszol, önállóan iszik vizet a cumisüvegből, mosolyog még mindenkire, egyenlőre barátságos baba.


Amit nem tud: tapsolni, pápázni, hivásra odajönni, stabilan, támaszték nélkül ülni.

2019. okt. 13. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

"Amit nem tud: tapsolni, pápázni, hivásra odajönni, stabilan, támaszték nélkül ülni."


Tehát azt, amit nem is kell? 😂 Sírok.

2019. okt. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
78%

9 hónapos lány.

- kb 8-kor kelünk (én is, mert éjjel sokat ébred, és hiába állítok vekkert, nem tudok korábban), előtte picit ébredezünk, szopizik még félalomban

- reggeli szèpítkezés (testápoló ha száraz a bőre, fésülködés, D-vitamin, orrtisztítas ha kell, körömvágás ha kell, pelus, öltözködés)

- leteszem és kb 9-ig az emeleten vagyunk, ha kell rendet rakok, ágyazok, elpakolom a mosott ruhákat illetve játszunk vmit. Most már vadul bekúszik minden szobát, szóval nem lehet magára hagyni, ha átmegyek masik helyiségbe, "jön" utánam

- 9 körül lemegyünk, akkor ott mászkál, iszok kàvét, megetetem a kutyát, főzök teát, elindítom a mosást ilyesmi, megcsinálom a tízórait neki, kiforralok egy adag vizet neki

- tízórai fél tíz - tízkor: reszelt gyümi (mostanában szilva, banán, körte, alma, szőlő, baba rizspépet vagy gabonapépet szoktam beletenni plusz néha joghurtot v túrót. Közben hallgatunk zenét.

- Picit emészt a babakocsiban, adok vmit a kezébe, elpakolom a konyhàt ill bekapok én is vmit

- Délelőtti szépítkezés: kezek és arc törlése, fogmosás, fésülés, pelus.

- Még egy kis szabad játék aztán indulás sétához (nyáron a meg miatt èbredés után mentünk), összecuccolom a kutyát és a gyereket és dzsalunk.

- Ált 1 óra ez, ha jó időben vagyunk még, akkor picit játszóterezünk

- Hazaérve általàban altatás (bavakocsiban a teraszon vagy a kertben); ha elaludt, rongyolok takarítani, ebédet csinálni neki v ha a párom éjszakas volt, akkor neki is

- Ha felébredt kb 40 perc -1,5 óra múlva, akkor ebéd (főtt krumpli àlt sütőben sült zöldséggel, csirkehusival vagy tojással botmixerelve, desszertnek babakeksz, hogy legyen időm elpakolni a konyhát)

- mostanàban ebef után kiviszem a kertbe a hintaágyba emészteni egy kicsit aztán körbesétálok vele, le is teszem amikor látom hogy megêlènkült, fújok szappanbubit, jàtsszunk a kutyával)

- bemegyünk szabadjátszani, szoktam neki furulyázni, illetve pakolássza a dolgait, megtetszik neki vmi akkor viszi ide-oda, vagy kukucsozunk a bútorok között vagy játsszunk èpítőkockával vagy montessori toronnyal vagy a plüssökkel

- 4- fèl5 körülre elfárad, akkor peluscsere után szopi és elalszik mellen, ilyenkor gyakran egy negyed órát én is alszom, aztán kiteregetek v csinálok még elmaradt dolgokat illetve eszek vmit

- 5- fél 6 körül kel, akkor még mozog picit, aztán elindulunk esti sétára. Eddig ilyenkor volt a jázszózás de most az ősz miatt ez fog változni, illetve a kutyát is visszük a futiba, ott szereti az embereket, odakéretőzik az ismerősökhöz, sikongat, nevet

- kb 7re hazaérünk, megcsinálom a kutya vacsiját, a gyereknek ilyenkor szoktam kínálgatni kis sajtos vajas kenyeret (bevezettem ezeket) vagy zöldséget vagy ani megtetszik neki a vacsimból

- utána fúrdés és esti szopi

- és na itt még nekem szokott kérni esti játékot, felpörög, ilyenkor csomó új mozgást csinál, kb 9-ig tolja és ha lázom hogy sír és szemdörgöl, (ha tudok még olvasok neki egy rövid mesét), akkor altatás

- és hát nekem mellen alszik el és születése óta 3 óránként kel éjjel de mellen gyorsan visszaalszik.


Ez egy nyugodt nap ha Apja 24 órázik és nincs semmi plusz program. Rövid plusz programot pl kerekítő foglalkozás bsgy piac vagy talàlkozás másokkal még könnyű beleilleszteni. Hosszú programok vagy autózással járó progik szétverik a napirendet és szinte mindig az èjszakàval fizetünk érte.

Pl tegnap voltunk a Gellérthegyen és annyira izgi volt neki, hogy 8-kor kidőlt, aztàn kelt 11-kor kacagva játszani és egyig gyilkolt minket.


Bocs ha hosszú lett. Most jó volt átgondolni nekem is.

2019. okt. 13. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) jó olvasni hátha mi is tanulunk belőle :)
2019. okt. 13. 22:03
 6/8 Nusy83 ***** válasza:

5-7 között kel. Ha később mostanában 2őt(1,5-2óra délelőtt dután 1,5óra-40-50perc) alszik ha hamarabb akkor 3at.(reggel30-40p dél körül 1,5-2 óra, dután 30-40p) este általában 20-21között fekszik.(Átlag 2-3keléssel cumi/víz ritkán éhes régebben volt hogy 10-15ször is kelt így eggyütt alszunk).

Most 8 hónapos és majdnem 2hetes kislány❤️.

Sajnos nekem soha nem volt túl jó étvágya.1-1kajcsi között legalább 3,5-4 óra telik el amúgy nem eszik kivéve az estét mert uzsira csak minimálisat fogad el azt is gyümit semmi sűrítéssel és így az esti tápit általában megeszi.

Reggel 150-230 tápszer

10órai(ha elfogadja) 130-150 gyümölcs vmivel dúsítva

ebédre gyümölcs husival( a zöldségeket nem eszi de próbálkozok vele)130-160g

Uzsi(ha elfogadja) gyümi itt jó lett volna a tejpép de azt sem eszi.50-150g

Vacsi 200-230 tápszer

Ha nagyon nem eszik 10órait v uzsit pufi, kölesgolyó, kiflibél.(de ezekből nem eszik mennyiségeket)

Általában ébredés után kb 20-30percet játszik magában utánna már kell neki a társaság. Ha jó az idő és a kedve is sokat sétálunk ha bent ragadunk ezeket játszuk:

-,,fogócskázunk”(persze nem a klasszikus értelemben) van egy gardrobunk 2 bejárattal és itt körbe körbe kúszunk.

-buborékot fújok neki közben mikor kipukkan úgy csinálok mintha az arcomba csapba ezen nagyon szokot kacagni.

-,,bunkizunk” takaró v pléd alá bújunk.

-kukucsozunk

-fényképeket v videókat nézegetünk rolla.(persze ezt csak mértékkel mert tableten van)

-próbálok mondókázni, mesélni nem igazán figyel ezekre.

-plüssökkel bábozok ez is inkább a saját szórakoztatásomra 😅

Amiket tud:

- villámgyorsan kúszík mint egy kommandós mászni max 3-4 lépést ha tud.

-4kézlábazásból támasztással ki ül illetve etetőben, babakocsiban is felhuzza magát ülésbe.

-próbál tárgyak melett felállni eggyenlőre még csak térdel és rugózik.

-a nevére ha kedve van reagál ugyan ez a hívásra illetve a tiltásra is igaz.

Amit nem csinál de ugye a 9hós szátuszban van csak benne:

-nem üt össze 2tárgyat.

-nem pápázik vagy utánnoz

-támaszték nélkül magától nem ül, de nem is próbáltam ültetni így mivel ha magától csinálja csak akkor szabad.

Nállatok kérdező?

Ui.:Bocsi a helyesírásért mindíg is pocsék volt 🤦🏻‍♀️

2019. okt. 14. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nusy, baromi jó evő a babád ;)

Már megint azok a fránya elvárások.

2019. okt. 14. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Nusy83 ***** válasza:

🤷🏻‍♀️ a dokink traktál ezzel állandóan de próbálom elengedni!

Bocsi az off-ért!

2019. okt. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!