Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Konzervatív nevelés, vagy...

Konzervatív nevelés, vagy "szeretet központú"? Bocs, ha provokatív.

Figyelt kérdés

Nektek nincs elegetek abból, hogy manapság ha meg akarsz tanítani vmit a babádnak, például az alvást, akkor rögtön rossz anya vagy, mert nem szereted...Szerintem azért aki szeretne egy kis időt a férjével, nagyobb gyermekével tölteni, és ezért nem ciciztet 20 percenként 1 órát egy egy éves gyermeket az még lehet jó anya!!

Tégyleg nem provokáció, csak kiváncsi vagyok ki hogy gondolja. ( Amúgy én is szoptatok, csak nem ezzel próbálok megoldani mindent.)


2010. júl. 16. 14:06
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
55%
A kötődő nevelés híve vagyok,ezt alkalmazom.Amikor elkezdtem,nem tudtam,h neve is van.:)És nem érdekel hányan és hányszor pontoznak/szólnak le azért,mert a gyerekeim lelki szükségleteire is ugyanakkora hangsúlyt fektetek mint a fizikaira.Nekem így jó,a gyerekeimnek így jó, a férjem is egyetért,és a gyerekek kifejezetten okosak,jól neveltek.
2010. júl. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Mi az a kötődő nevelés?
2010. júl. 16. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Ez szerintem tök aranyos dolog! Én is ezt csinálom a pár hónapos babámmal :-D Van, hogy "ajánlok neki" több alternatívát, pl. ruhára és amelyiknél jobban mosolyog, azt adom rá. Lehet, hogy még nem érti pontosan és lehet, hogy nem tud mindig úgy "válaszolni", hogy egyértelmű legyen, de szerintem ez nagyon jó dolog, ő is hozzászokik, hogy megkérdezzük a véleményét és magunkat is "rászoktatjuk"! (bocs, kicsit talán off voltam)
2010. júl. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy sosem tudod megfogni egyik irány elv sem. Egyszerűen azért mert ezeket két szélsőséges gondolkodásnak tartok. Szerintem egy élőlénynek mind a kettőre szüksége van. Nekem is. Szeretem a rendszert, de ha beteg vagyok igen is szükségem van rá, hogy a társam eldobjon mindent és engem dédelgessen. Úgy látom a gyerekeim is ilyenek. Mellesleg ha tanácstalan vagyok szoktam tanácsot kérni, több embertől is, aztán magamban átgondolom, hogy a tanácsolt módszer való-e nekünk, ha igen, akkor kipróbálom, ha nem akkor elvetem. Nem kért jó tanácsokat általában egyik fülemen be- a másikon pedig kiengedem.
2010. júl. 16. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 A kérdező kommentje:

Én is a kettő ötvözésének a híve vagyok, pl: szerintem kegyetlenség egy újszülöttet sírni hagyni (az én kisfiam 3 hós koráig csak ringatva létezett annyira hasfájós volt), de az, hogy egy 5-6 hós baba mellett ne lehessen normálisan enni, aludni, mosakodni, szerintem abnormális. Nem a babák rabszolgái vagyunk, nekünk kell megtanítani őket szépen egy helyben enni, egyedül (mese, simi stb.. után) aludni, egyedül is játszani. Persze, ha baja van, fáj vmilye, rossz napja van, lehet bújós napokat tartani, de szerintem egy anyának is kell hogy legyen élete.

Az pedig, hogy mik a baba igényei, valamilyen szinten mi alakítjuk, és úgy kell alakítani AHOGY A CSALÁDNAK jó szerintem! Akinek az a jó, hogy rohan a gyermek után a kajával, illetve még 1,5 évesen is csak cicin és ringatva alszik tegye, csak ne szólja le azt akinek ez nem tetszik, és ne mondja rá, hogy lelki sérülést okoz a gyermekének...

2010. júl. 16. 14:39
 16/28 anonim ***** válasza:
Ebben igazad van, sokan vannak itt, akik ítélkeznek a másik felett, mert máshogy csinálnak valamit és váltig állítják a saját igazukat. Nem kell velük foglalkozni!
2010. júl. 16. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
50%

"Tégyleg nem provokáció, csak kiváncsi vagyok ki hogy gondolja."


Az első nap óta, hogy megszületett, folyamatosan igyekszem megismerni a babámat, hogy megtanuljam a jelzéseit és megértsem, mire van szüksége. Ezeket pedig igyekszem neki mind megadni. Akkor kap enni, amikor éhes. Akkor szeretgetem meg, amikor igényli. Mellette vagyok, ha szüksége van rám, megyek, ha hív. Sokat van kézben, mert neki ez a jó. Nem hagyom sírni soha, "nehogy elkényeztessem".


Minden percben érzi, hogy számíthat rám, éppen ezért kiegyensúlyozott baba, nem sírós. Észrevétlenül sikerült megtanítanom elaludni, egy árva könnycsepp nélkül, magára hagyás nélkül, úgy, hogy melléje feküdtem. Eleinte másfél órába telt, ma már csak öt perc; és átalussza az éjszakát. Megtérült a ráfordított idő.


Azt hiszem, ez a szeretet-központúság, amiről beszélsz a kérdésben. Fontos az anyához való kötődése, mert ez határozza majd meg az önértékelését és a felnőttkori szeretetkapcsolatait. De utánanézek ennek a kötődő nevelésnek is...

2010. júl. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
49%

14.23 vagyok.Naná,h borítékolható volt a lepontozás.:DDD

Aki kérdezte,annak itt van egy kis írás a kötődő nevelésről:

[link]

2010. júl. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
47%

Köszönöm a linket. :-)


Azt hiszem, én is ezt a fajta kötődő nevelést alkalmazom, anélkül, hogy tudtam volna. Még a hordozás és az együttalvás is stimmel. Különköltöztem a szülői hálóból a gyerekszobába, egy kanapén aludtam a fiammal az első 3 hónapban, hogy minden rezzenésére felébredjek éjjel, és ne fajuljon sírásig a dolog, még jóval előtt észrevegyem, ha enni akar. Ennek az az előnye is megvolt, hogy a férjem átalhatta az éjszakát, ő ugyanis nem lophat egy-két óra alvásidőt a melóhelyen, mint én, amikor a fiam alszik.


A szexuális életünk se látta kárát a különköltözésnek, sőt, szerintem jobb lett a szex, mint a terhességem előtt volt.


A mei tai (kötős hordozó) meg egy csoda. Mindenhová eljutok vele, ahol a babakocsi csak nyűg és teher lenne, a fiam meg csudajókat alszik benne az édesanyjához simulva. Nekünk nagyon bejött. :-)

2010. júl. 16. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

Ne haragudjatok, nem kötekedni akarok, csak tényleg érdekel! Ebben a dögmelegben is magatokra kötitek a babát?

Mert mi nem hordozókendőzünk, de persze azért gyakran felveszem a picúrt, szoktunk így sétálgatni a lakásban, meg nézegetjük magunkat a tükörben, hogy milyen szépek vagyunk együtt :-D

De ebben a rohadt melegben nem bírom, mert csak egy perc alatt összeizzadunk és aztán mindkettőnk kényelmetlenül érzi magát!

2010. júl. 16. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!