Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Konzervatív nevelés, vagy...

Konzervatív nevelés, vagy "szeretet központú"? Bocs, ha provokatív.

Figyelt kérdés

Nektek nincs elegetek abból, hogy manapság ha meg akarsz tanítani vmit a babádnak, például az alvást, akkor rögtön rossz anya vagy, mert nem szereted...Szerintem azért aki szeretne egy kis időt a férjével, nagyobb gyermekével tölteni, és ezért nem ciciztet 20 percenként 1 órát egy egy éves gyermeket az még lehet jó anya!!

Tégyleg nem provokáció, csak kiváncsi vagyok ki hogy gondolja. ( Amúgy én is szoptatok, csak nem ezzel próbálok megoldani mindent.)


2010. júl. 16. 14:06
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
Nekem már nagyok,de annak idején melegben is kendőben vittem őket-nem volt még mei-tai-,és bár izzadtunk,de nem zavarta őket,hatalmasakat aludtak.Nekem otthon nem igényelték a hordozást,elég volt nekik,ha velem egy helyiségben voltak.
2010. júl. 16. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
49%

húú nem olvastam el mindent, de tökéletesen egyetértek a kérdezővel


én már mikor terhes voltam, akkor kijelentettem hogy az esti elalvás 7 kor van és punk tum és nem voltam hajlandó ebből engedni, az hogy utána felébred 10 kor sé eszik oké, de ezt be akartam tartni

most 8 hós

és fl 7 kor fürdés 7 kor alszik

mi meg még tudunk filmet nézni vacsizni, vagy elmenni itthonról moziba akárhova ha após átjön vigyázni rá

de most már fel sem kel semikor este 7 től reggel 7 ig alszik:)

2010. júl. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Idehaza az én fiam sem igényli, hogy rajtam legyen. Inkább ölben szeret lenni, ahonnan kilát, illetve velem egy helyiségben. Mostanában egyre inkább lekötik a csörgők, a fogzás, az átfordulás, a mozgó árnyékok figyelése, felfedezte a kutyánkat, mint önálló élőlényt, szóval elvan felkötés nélkül is. :-) Odakint viszont szívesebben megyek a mei tai-val, mint babakocsival. Akárhogy fordítom a tolókart, a kis testének a fele mindenképp a napon aszalódik. Amint megállunk, sírni kezd. Viszont ha magamra kötöm és kalapot teszek a fejére, akkor nem éri a tűző nap. Izzadunk persze, de le tudom mérni a babámon, mennyivel nyűgösebb babakocsiban, és mennyivel nyugodtabb rám kötözve. Meg se nyikkan. :-)


Kérdezhetitek persze, hogy minek megyünk a napra egyáltalán, miért nem reggel és este sétálunk. Nos, igyekszem napközben ki se mozdulni ebben a hőségben, de a doki néni nem este hét után rendel, autónk meg nincs...

2010. júl. 16. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Apja fél hétkor ér haza. :-( Ha hétkor ágyba dugnám a gyereket, csak hétvégén lehetnének együtt. Így meg apja hazaér és azonnal elkezd babázni. :-) Öröm őket együtt látni.


Nekünk a kilenc órási fürdetés vált be. Tízre már szopizott is, és durmol.

2010. júl. 16. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
50%

Gondolom egy szem gyereke van annak aki úgy gondolja,erős elhatározás kérdése,és a gyerek 7-kor már alszik,és reggelig 7-ig fel sem kel.:)))

Örülj,h ekkora szerencséd van,és reménykedj benne,h a következő is ilyen lesz!;):DDD

2010. júl. 16. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
100%

én írtam az este 7 es lefekvést...igen egyszem gyerek, és már előre látom hoyg a másik az nem ilyen lesz:)

de igyekezni fogok, apjuk minden nap 2-3 felé itthon van, így más kérdés, ha ő is későn érne haza akkor max 8 ig húznám az időt....

nekünk is kell pár közös óra a nap végén

én pl azt nem értem amikor a gyerek 9 kor fürdik.....

és van fél 10-10 mire elalszik

mit lehet annyi ideig csinálni velük?az enyém este 6 felé már tiszta dili, csak nyűgös...bár mi mondjuk tesómmal ketten voltunk és anyumnak sikerült ez a 7 órási altatás, soha nem volt vele gondunk:)

2010. júl. 17. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Négy gyerekem van,a két fiúval semmi gond,akkor fekszenek amikor le vannak fektetve,kiskoruk óta.De a lányaim-ikrek-,születésük óta nem aludtak még el 9 előtt,és már 4 évesek.1 éven keresztül(!) próbálkoztam,minden egyes este a 1/8-8 körüli altatással,és soha de soha nem jött össze.Aztán 1 év után azt mondtam,rendben,most úgy van alakítva a napirendjük,h 1/2 9-kor mennek ágyba,mese,és 9-re alszik mindenki.

De ismerek olyan gyereket is,aki már 6-kor kidől,kezelhetetlen és álmos.Nagyon-nagyon egyénfüggő.:))

2010. júl. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Én vagyok a kilenc órás fürdetős.


Az én fiam bagoly típus, mint én. Fürdettem én is hétkor és próbáltam ágyba dugni fél nyolckor, de hiába. Keze-lába jár a kiságyban, gagyog, mosolyog, forog, próbál engem is belevonni a játékába, és ugyanúgy ott ülhetek mellette tízig, amíg el nem alszik. Ő egy ilyen baba.


Tovább megyek: egyik idősebb kolléganőm mesélte, hogy ő a szopós babáját este 11-kor (!) fürdette, mert egyszerűen nekik az volt a megfelelő.

2010. júl. 17. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!