Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi volt a napirendje ennek...

Mi volt a napirendje ennek idos koraban a babatoknak?

Figyelt kérdés
3,5 honaposan hogy nezett ki a napotok a babaval?

2019. okt. 13. 21:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Akkoriban még nem volt igazi napirendje. Azonkívül, hogy tudtam hányszor alszik, hányszor eszik.. Ennyi. Az éjszakákat akkoriban átaludta, de minden attól függött, hogy mikor ébred reggel. Ilyenkor még azért keveseknek fix a napirendje, csak amolyan körülbelüli szokott lenni.
2019. okt. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Épp ennyi idős a kisfiam. Nincs igazából napirend,ami van is,azt ő állította be magának. 8 fele kel fel teljesen,majd 2-3 órát fent van ,,játszunk" nevetgélünk,majd alszik kicsit,max 1 órát. (Általaban cicin alszik el.) Aztán kimegyünk sétálni. Utána még fent van elég sokat. Fürdés előtt is alszik kicsit. Ez olyan 6 és 7 óra között van.Mostanában szerencsére kihúzza 9ig,mert eddig fürdés után azonnal aludt és sokszor ébredt.Éjjel felkel így is legalabb 3szor enni. Ha program van,próbálom úgy szervezni,hogy mindig evés és alvás után legyen,mert ha megébresztem egész nap nyűgös lesz utána.
2019. okt. 13. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Én azok közé tartozom akiknek akkoriban már volt napirendje :) persze azóa minden ezerszer borult már-ez főleg az alvasra jellemző sajnos. Mert pont ezidőtájtnálltunk át a napi 5x evésre, ami viszont azóta is így van.

Jól emlékszem mert nagyon szépen kialakult. Ez annak volt első sorban köszönhető, hogy elkezdte átaludni az éjszakát és reggelente szinte mindig ugyanabban az időben kelt.

Ez pontosan reggel 6-7 között volt, majd rögtön evett is(tápszeres baba). Ezután picit elgagyorászott, elnézegetett és 1 órán belül visszaaludt. Aludt olyan 9.00-9.30-ig ha jól emlékszem. Újra tápszer, majd ébren volt úgy 11-ig. Mivel ez a nyár elején volt, így jol emlékszem hogy ilyenkor vittem ki levegőzni, mert akkor meg nem volt kánikula. Ujra aludt úgy 1-1,5 órát a babakocsiban. 12.30-13.00 ébredt és evett megint. Majd ébren volt úgy 1-1,5 órát. Aztán elaludt és aludt egészen 16.30-17.00-ig. Akkor ismét kajcsi. És ezután már nem aludt el, egészen a 19.30-19.45-ös fürdetésig. 20.00-kor vacsi. Akkoriban nagyon szerncsesnek éreztem magam, mert ezidőtájt az utolsó tápszerbe mindig belealudt.

Arra figyeltem hogy minden (!) évrenlétben legalább pár percre hasra tegyem. Enellett délelőtt és a fürdés előtti időszakban is 1-1x átmozgattam, babatornáztunj picit, gyakoroltuk a targyak követését, és egy keveset enelekem neki😊 akkor még olyan cukin hallgatta. Sokszor ez segitett hogy kibirja a hason levést.


Azota az alvás messziről sem ilyen jó sajnos, főleg éjjel vannak gondol, nem borzasztó, de visszasírom. A napirend pedig ici picit vàltozottt a nappali alvás csökkenése és a hozzátáplálás végett. Remélem tudtam segiteni :)

2019. okt. 13. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
3,5hónaposan alakult ki a napirendje a lányomnak. 6kor kelt, tápszer, pelus csere majd aludt újra 7től 8ig. Utána elmentünk sétálni 1 órát, megint tápszer majd játék. Játszószőnyegen heverészett a konyha közepén miközben főztem. Délben evett, majd miután én is ettem együtt lefeküdtünk aludni, 1,5 óra volt kb. Megint játékidő, 3 körül megint evés. Utána fél óra szundi, majd újabb játékidő vagy séta az apjával. Fél8kor fürdés, evés, 9től alvás. Általában átaludta az éjszakát ameddig el nem kezdett forogni.
2019. okt. 13. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
54%
Nem volt napirend. Fix volt mindig az esti 7-fel nyolcas fürdetés, vacsi, majd 8-fél 9 körül alvás. De völgy hogy végigaludta az éjszakát, volt, hogy 2-3 alkalommal kelt. Néha fél nyolcig elszundizott, de előfordult hogy négykor kipattant a szeme és neki reggel volt. Az viszont jól előrejelezhető volt, hogy kb 2, nagyon maximum 2,5 órát tudott ébren maradni, tehát előre tudtam számolni. De egyéb napirend nem volt, nem vagyok híve hogy erőszakkal állítsuk rá a.gyereket egy fix rendre. Én nem ébresztem ha amúgy nem kell, és nem altatom mindenképpen ha látom, hogy nem álmos. Engem sajnos teljesen más rutinra akartak beállítani mint amit a belső órám diktált, ezt nyögöm máig. Finoman lehet és kell is terelgetni a gyereket, de először meg kell ismerni, milyen típus. Unokaöcsém inkább napközben aludt jól, éjszaka viszont rengetegszer kelt, az én lányom jól alszik éjjel, napközben nem olyan sokat. Szóval ez tök egyedi.
2019. okt. 13. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!