Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónaposan volt már a babátok...

2 hónaposan volt már a babátoknak napirendje?

Figyelt kérdés
Egyszerűen nem állnak be a dolgok. Általában éjjel 1 és 2 között alszik el, 5-kor eszik. Reggel 8-kor kel, 10-ig ébren van, majd alszik kb 5 órát, közben felkel enni. Este még szundikál 5-10 perceket és majd éjjel alszik. De olyan is van, hogy reggeltől késő délutánig nem alszik semmit. Hiába próbálom kialakítani, ha össze-vissza alszik. Egyszer beáll vajon?
2017. dec. 23. 14:26
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg rábízni, úgy hamarabb megtalálja a saját ritmusát.

Amúgy nem volt... Elég nagy volt már, míg folyton változtatta a napirendjét, nekem az jött be, hogy inkább ráhagyom.

2017. dec. 23. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%
A babás napirend nem azt jelenti, hogy percre pontosan történnek a dolgok, inkább a sorrend a fontos. Ha tudja, hogy mindig a délelőtti kaja után van séta, vagy este pl játék, fürdés, kaja, alvás a sorrend, az már jó. :)
2017. dec. 23. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én ráhagytam, a fürdés és a séta időpontja fix. Séta közben alszik. Most öt hónapos, egyre többet van ébren, rövidülnek az alvásidők, de tartja magát a sajàt napirendjéhez. Szerintem az segít ha pl. a séta fix időpontban van mert akkor alszik és az már befolyásolja a nap többi részét.
2017. dec. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Beállitja majd magának, nem kell erőltetni.
2017. dec. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Dehogy volt 😁 az egyik gyermekem volt mikor az egész délutánt végigaludta, máskor végignyűgösködte. A másik ennyire nem volt végletes, de volt mikor fél óra ébrenlét után altathattam, máskor másfél óra után álmosodott el csak. Rendszer mindkettővel 3- 3,5 hós korukra volt, beállt, hogy mennyi időt töltenek ébren és mennyit alszanak, nagyjából a napok is hasonlóak lettek. De igazán 2 alvással lett jó 9 hósan, a kicsi még nincs ennyi úgyhogy nála még nem tudom. De mikor kezdenél megszokni egy rendszert, valami fel is rúgja 😁
2017. dec. 23. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nem volt.Szinte hetente változott minden.Olyan 4.5 hótól van.
2017. dec. 24. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Dehogy volt! Ne stresszelj a napirenden, legyen egy nagyjábóli ritmus és kész.
2017. dec. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Dehogy volt...szerintem ez a napirend és sok más dolog, amivel stresszelik az anyákat elavult. Magának állítja be a baba, ha pl a fürdetés és az esti rutin fix
2017. dec. 26. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!