Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 8-9 hónapos babátoknak milyen...

8-9 hónapos babátoknak milyen a napirendje?

Figyelt kérdés

Mit hánykor csináltok? Hogy telik a nap?

Van -e unatkozás? Merre mentek? Mivel játszotok?


2014. nov. 5. 14:50
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

8 fele ébredünk, ekkor reggelizik.

10-kor tízórai

12-kor ebéd

16:30-17:00 uzsonna

19:30-20:00 vacsora


Napi 2× eszik szilárdat, a többi tápszer.


Déltől 3-ig alszik általában. Utána megyünk a nővéréért az oviba.

Délelőtt, ha van dolgunk, akkor elintézzük. Ha nincs, akkor itthon játszik, én pedig csinálom a dolgom.

Hol jön ő is "segíteni", hol eljátszik magában.

Olyan, mint a nővére. Bármit lehet mellettük csinálni, lekötik magukat szerencsére.

Legtöbbször délelőtt takarítok, ha nagyobb volumenű dolgom van, akkor délután, ha a férjem hazajött a munkából.

Főzni is délután szoktam, következő 2 napra.


Ha melegebb idő van, akkor visszük a két párnát és megyünk hintázni a csajokkal. Most már fél óra, max. 1 órát vagyunk a játszón.


Játékai különbözők. Vannak korosztályába tartozók és idősebb gyerekeknek való is.

Minden érdekli, mindent megfog, mindent megnéz.


Legkedvesebb játéka, a nővére :)


9 hónapos

2014. nov. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

7 óra körül kelünk. Reggelizünk, ő tápszert, én szendvicset(diéta miatt kell ilyen korán ennem). Átöltözünk nappali ruhába, peluscsere. Játék a szőnyegen kb. 9-ig, én közben kávézom, felöltözöm, elpakolok, beágyazok, stb. 9-től 10-fél 11-ig alszik. Addig csinálom a dolgom, vagy pihenek egy kicsit. Felkel, tízóraizunk, peluscsere, utána séta, bevásárlás, ügyintézés. Mostanában kicsit szokott már hintázni a játszón. 13:30 körül ebédel, peluscsere, utána megint alszik, 3-ig, fél 4-ig. Játék a szőnyegen, uzsonna fél 5 körül. Hazajön a család, velük játszik. Fél 8-kor fürdés, vacsi, alvás.

Persze ez nem szentírás, kisebb-nagyobb eltérések szoktak lenni. Nyáron pl. többet voltunk levegőn, vagy ha programunk van, akkor sem ragaszkodunk mereven ehhez.

2014. nov. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

9 hónapos kislányunk van!



7-8 körül ébred, reggeli tápszer

10-11 gyümi ha nem fáradt, ha fáradt akkor tápszer mert akkor bele is alszik az evésbe

2 körül husis főzelék ha elfogadja, ha nem akkor tápszer

5 körül tejpép gyümivel (ezt nagyon szereti)

8 körül tápszer


Van amikor délelőtt megyünk ide oda van amikor délután ahogy épp kedvem van, neki meg mindegy bármikor szeret kint lenni.

Sajnos nem tudok mellette sok mindent csinálni. Ha ott ülök a közelében akkor szépen játszik egyedül néha odajön hozzám de viszont ha pl kimegyek mosogatni akkor jön oda húzza a nacimat és hisztikézik amíg újra le nem ülök vele.

2x-3x alszik. Ezekből egy mindig 2-3 óra a többi csak 20-30 perc.

Hú sokféle játékai vannak, de most nem igazán ezekkel van elfoglalva mert pont 2 napja gyakorolja az önállóan járást, már nagyon ügyes. Kb 1-1.5m tesz meg.


Sajnos a hozzátáplálás annyira nem megy mert sokszor nincs kedve kanalazgstni. Meg inkább azt enné amit mi. Remélem változni fog :)

2014. nov. 5. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

8,5 hónapos

Reggel 6:30-7 körül kel, szopizik, felöltözünk, játszunk.

10 körül reggelizek, őt is etetgetem, joghurtot, felvágottat elfogadja, esetleg egy kis kenyérbél (kínkeservesen eszik, rémálom az etetése 2 hónapos kora óta), ez után cici.

11-kor séta, nappal csak babakocsiban alszik, általában 11-13:30ig alszik, hazajövünk, ebéd: főzelék virslivel (ha elfogadja) vagy cici

Utána játék, kb. 3 órát bír ki ébren, 16:30 körül újra babakocsiban szundi egy órán át, utána haza vagy nagyihoz, cici/játék. Este 19 óra után jön haza az apja, akkor vele játszik 20 óráig, akkor fürdés és cicin bealvás.

Minden nap fix program, hogy jön az anyukám, vagy mi megyünk hozzá a délutáni szundi után.

Nálunk az etetés szenvedés ellenne egész nap kaja nélkül, alig hízik, pedig már minden vizsgálaton voltunk, szervi baja nincs, kegyetlen rossz evő.

Játékok: pakolni imád, meg mindent amit meg lehet nyomni és hangot ad. Újabban imád labdázni is.

2014. nov. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Felvágottat adsz neki? Lehet már?

Huhh, jó sokat alszik...

Az én babám napi 2x fél órát alszik. ÉS reggel már fél6-6 körül fenn van.

2014. nov. 5. 16:16
 6/16 anonim ***** válasza:

8 hónapos kislány

7kor ébredés reggeli(tápszer) peluscsere, öltözés

utána neki játék(pakolás) a szobában én meg kávézok és próbálom összekaparni magam(nagyon nem jól alszik fogzás miatt)házimunka sok nem fér bele

9 körül alvás neki kb fél óra én addig reggelizek s továbbra is próbálom összeszedni magam

10:30-11:00 körül tízórai (gyümi gabonával)

utána házimunka játék

12:30 körül megyünk le sétálni akkor alszik és hintázunk a játszón

14:30 körül ebéd neki utána játszunk együtt

16:00 körül megint alszik

és 18:00 körül kis uzsi kb 100 ml tápszer

fél 8kor van fürdés utána vacsi és 8kor alszik


Unatkozni nem tudok mellette vagy a nyomomban van vagy épp vmi veszélyeset csinál mert mászik és bútorok mellett lépked

Játék neki az egész lakás legjobban a telefonomat szereti rágni és a konnektor zsinórjait húzgálni(persze nem hagyom)

2014. nov. 5. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

8és fél hónapos kisfiú


Reggel 6.30-kor kelés.


Reggeli (tápszer), kis játék, míg én reggelizek, beindítok egy mosást, stb.


7.30 vagy 8-tól egy óra visszaalvás neki, én addig netezek (e-mailek, állatmentés)


9körültől:

játék, boltba/postára megyünk babakocsival, kint beszélgetés a szomszéd nénivel, postással, stb.


Tízórai (gyümölcs vagy bébiétel)

Itt általában van megint egy óra alvás, fél 11-11től. Én addig megfőzök, kiteregetek, stb.


Ebéd (meleg főzelék hússal vagy bébiétel.


Játék, séta kint, látogatás barátnőmékhez, dédi mamához.


Uzsonna fél 5-5 fele, általában gyümölcs, keksz bele. Ha hullafáradt, akkor fél óra-40 perc alvás.


Játék a fürdésig (20óra), evés (tápszer), alvás 21 fele.


Játék bármivel, mászik, ül, bútorok mellett lépeget, felkapaszkodik, amit elér, lepakol. Mondókázunk, énekelek.

2014. nov. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ja, amúgy amit kaptunk a védőnői hozzátáplálási táblázat szerint még nem ehetne ennyi idős baba felvágottat és virslit.
2014. nov. 5. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

9 honapos

Fel 7-7 korul ebred, szopik

A tesojaval jatszik, amig a teso oviba nem megy

Delelott vlyen babaprogramra megyunk, illetve babas baratnohoz megyunk vagy hozzank jon baratno, bevasarlas, mosas, takaritas stb

10 korul tizorai (gyumolcs gabonaval)

Utana babakocsiban alvas (nem kell tologatni kozben), kb 1 orat alszik en addig bent teszek-veszek

Fel egy korul ebed (husos fozelek) + szopik

Jatek

14 utan vkor alszik, kint babakocsiban kb 1 orat

Attol fugg mikor aludt el es fokepp mikor ebredt: vagy uzsonna (gyumolcs gabonaval) vagy rogton indulas a tesoert oviba

Tesoval egyutt jaszoter vagy zenes foglalkozasr megyunk egyutt mindannyian (ha nem tudott elotte uzsonazni, akkor a jatszoteren, foglalkozason etetem)

Fel 7 korul vacsora (husos fozelek)

7 korul furdes, utana szopik

8 elott elalszik, ejjel 2-3 szor kel, olyankor szopik


Jatekai: hat minden az :) a teso miatt amugy is tele van a lakas jatekkal. Labda nagy favorit, es mindent rag, neki is kedvencei a zsinorok.

2014. nov. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

LÁnyok, sokan írjátok a gabonát, az mit jelent pontosan?

Én babakekszet szoktam reszelni gyümölcsbe, de mit lehet még?

2014. nov. 6. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!