Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kilenc hetes babátoknak...

Kilenc hetes babátoknak milyen a napirendje?

Figyelt kérdés
2015. júl. 6. 15:39
 1/9 anonim ***** válasza:
67%

9 hetes gyereknél napirend? Ugye viccelsz? Majd később, jóval később.

Amikor ennyi idős volt a gyerekem, akkor a "túlélésre" játszottam.

2015. júl. 6. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
9 hetes babáknak még nem szokott napirendjük lenni, max, ha a szülő ébresztgeti, a baba igénye nélkül etetni...na, akkor van napirend, de minek?! próbáld meg a fürdést nagyjából ugyanakkorra belőni, jó pár hónapig az is elég. :)
2015. júl. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Napirend ilyen volt nálam, vagyis a fiamnál (+-30 percek):

1 óra: Evés: magától kelt, igény szerint pelenka csere

5 óra: Evés: magától kelt, pelenkacsere

9 óra: evés: magától kelt, pelenkacsere, másfél óra nézgelődés, majd alvás

13 óra: evés: magétól kelt, pelenka csere, másfél-két óra nézgelődés, alvás

16 óra: evés magától kelt, peluscsere, általában fürdetésig fenn volt

19 óra fürdés, etetés, alvás, 1 óráig.


Ez a napirend a mai napig, kétnaponta séta délelött a boltba, hetente egyszer dévény torna.

2015. júl. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod, erre lettem volna kíváncsi. Értetted a kérdésem lényegét!
2015. júl. 6. 18:06
 5/9 anonim ***** válasza:
Szivesen! Bar azzal kiegeszitenem, hogy ez a .... meleg felboritotta a napokat, ma pl delutan nem aludt. Most meg szenved mert olyan faradt, hogy nem tud elaludni. :-(
2015. júl. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

nem kell napi rend még, majd 5-6 hósan magának kialakitja, sot még az is szazszor megvaltozik majd.


de azert arra mar most figyelhetsz, hogy a furdes ugyanakkor legyen, hogy ami egymast koveti, az kovetkezetesen mindig egymast kovesse, pl furdes utan mar ne jatszatok, mindig zarjatok a szopival/tapszerrel aztan alvas, stb mert igy o is jobban hozza tud szokni a ritmushoz, kiindulasi alapja lesz a napirendjenek, illetve az alvas is konnyebben megy majd, ha tudja hogy pl furdes utan alvas jon, vagy ebed utan alvas, vagy seta utan eves stb

2015. júl. 6. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
3-as vagyok! Amit leírtam azt nem én alakítottam így, hanem ő. Kivéve persze a fürdést, mert ugye azt nem ő határozza. Azért választottam a 19 órát, mert így 8-kor már alszik, ha épp nincs valami különleges gondja. Így remélhetőleg ez késöbb is megmarad és ha időősebb lesz könnyebben fogom talán rávenni a 8 órától alvásra. Ne ugráljon 10-kor még a nyakamon, aztán késöbb oviba/suliba kipihentebb legyen(így tervezek kicsit előre, tudom, lehet nem jön be a tervem, de egy probát megér) Valamint nekem is van így kicsit este szocializálodnom a párommal, vagy kicsit tv-t nézni, fürdeni, fözni, összepakolni, stb.. Megfigyeltem magamon, ha 10 elött lefekszem zombi vagyok etetésnél és nehezebben kelek fel a gyerekhez.
2015. júl. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Nálunk így néz ki egy nap

2kor kel, evés alvás

5-6kor pelus csere, evés alvás

van hogy 8ig fent van

11kor kel, evés kb 1-2 órát fent van utána alvás a 2 éves tesóval egyszerre

16kor kel evés, kb 1 órát fent van,18kor fürdetés utána eszik még egy kicsit és 20-21 körül alvás a tesóval.

Mindig magától ébred es ez 3 hetes korától így megy, de akkor még 22kor is evett.

2015. júl. 7. 13:07
 9/9 A kérdező kommentje:
Persze pelust mindig cserélek, általában minden reggel evés közben kakil, kicsit nyűgösen megy neki,tápszeres baba. a fiamat 15 hós koráig szoptattam, a lányomat 4 hetes koráig tudtam :-(
2015. júl. 7. 13:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!