Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyermek vállalás, bizonytalan...

Gyermek vállalás, bizonytalan vagyok. Melyik lenne a helyes döntés?

Figyelt kérdés

25 éves nő vagyok.Van egy 3,5 éves fiam.Sajnos fiatal létemre túl vagyok egy váláson.(Sokáig egyedül álló anya voltam,tudom milyen egyedül lenni.)Van egy élettársam aki szintén 25 éves.Nagyon jó ember,jó "apa".Most vettünk házat,neki biztos munkahelye van.Sajnos engem a gyes lejárta után nem vettek vissza.De szűkösen kijövünk a pénzünkből.(meggondoljuk mit mire költünk)

Eddig nem akartam kistestvért a fiamnak(nagyot csalódtam a múltba).De most már egyre többet gondolok egy közös babára a párommal,szinte minden nap.Most fogyott el a fog.gátlóm.Nagyon gondolkozok hogy nem folytatom a szedését.De bizonytalan vagyok ez miatt.Szeretnék babát,ez már minden álmom.De félek hogy mi lesz ha újból egyedül maradok:(Mi lesz ha nem tudjuk majd anyagilag bírni.Párom azt mondta döntsem el én.Ő már most is örülne ha kiderülne hogy terhes vagyok.Teljesen elvagyok bizonytalanodva.Mit tegyek?


2010. aug. 24. 13:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem retteghetsz a mult fajdalmai miatt. Szereted a parod, bizol benne, akkor ne arra gondolj, hogy mi lesz ha elhagy, hanem arra, hogy milyen boldogok vagytok egyutt. Egy picur pedig mar nem is kerul olan nagyon sokba, ha van teso, hiszen sok dolgot mar nem kell megvenni.

Sok boldogsagot nektek!

2010. aug. 24. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Most vagyok 25 éves,5 éve váltam el és akkor egyedül maradtam a 2 éves kislányommal!Azóta volt pár próbálkozásom,de valamiért egyik sem olyan volt amire vágytam magamnak és a lányomnak....

Volt egy nagyon jó barátom,aki a válás pillanatától mellettünk volt és mindenben támogatott.Decemberben úgy döntöttünk ennyi évnyi ismertség után miért ne próbálnánk meg együtt!Most vagyok 22 hetes kismama és végre megint boldog vagyok!

Azért meséltem ezt el neked röviden,mert nekem évekig tartott míg végre újra mertem bízni és hinni!A párom remek "apukája" a kislányomnak és most már bátran mondhatom,hogy igazi családot alkotunk!Arról már nem is beszélve,hogy mióta megtudtuk,hogy új családtag érkezik még inkább ragaszkodunk mindhárman egymáshoz!

Vállaljátok be bátran,és ne félj! :)

2010. aug. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha szereted és megbízol benne miért ne? Igaza van az első válaszolónak ne a mult határozza meg a döntéseid. Viszont szerintem beszéljétek meg, ha jöhet a baba akkor az kettőtök döntése legyen.sok boldogságot!
2010. aug. 26. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem megyek az utcára ,mert fejemre eshet egy tégla?

Ne a múlton rágódj! Szeretitek egymást, mindketten akartok babát, akkor rajta! Ami szerintem ebben a történetben a legfontosabb, hogy a fiad is jól kijön a pároddal. Sok boldogságot!

2010. aug. 26. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
23%

Pénz nélkül a mai világban?

A gyerek érdekeit kellene nézni, nem a te érzéseidet.

Én 3-t is szülnék, de nem teszem, mert nincs értelme nélkülözésnek kitenni egy gyereket, aki nem kérte, hogy megszülessen.

2010. aug. 26. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
kedves utolsó honnan veszed hogy pénz nélkül vagyok?
2010. aug. 26. 14:55
 7/9 anonim ***** válasza:
51%
Mivel azt írtad, hogy nem nem vettek vissza dolgozni és utána nem írtad, hogy máshova felvettek....vagy adót csalsz és úgy dolgozol, hogy nem vagy bejelentve?
2010. aug. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

:)adót csalok:)aranyos vagy.Nem nem dolgozok hivatalosan napszámba dolgozok(lejelentik a munkaügy felé)

De nem kellene ezt csinálnom mert párom jól keres.Nem szórjuk a pénzt de elvagyunk.Amúgy nem ez volt a kérdés hogy ki e jövünk a jövedelmünkből.Szerinted ha nem tudnák felnevelni még egy gyermeket gondolkoznák rajta???

2010. aug. 26. 15:54
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha meg fel tudod, min gondolkodsz? Én is így lettem terhes, hogy elfogyott a tabim, és hajrá... Előbb jött, mint gondoltuk, mert elvileg nem lehetett gyerekem-a dokik szerint, 3 hónap mulva 6 hetes terhes voltam:-)

Szerintem vágj bele. Azt sosem tudhatod, mit hoz a jövő, elhagynak-e megint... ezt senki nem tudja, erre ne várj választ!!

2010. aug. 26. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!