Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? Mi lenne a "helyes...

Mit tegyek? Mi lenne a "helyes" döntés? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Nem jött meg most már harmadik hete.Voltam az orvosnál még karácsony előtt,de nem látott semmit és azt mondta ha nem jön meg akkor menjek vissza három hét múlva.Most már szerintem biztos terhes vagyok,mert ugyan olyan rosszul vagyok,mint az előző terhességemnél.(22 hónapos a lányom)A gondom az lenne hogy albérletbe lakunk és hát nekünk is vannak olykor olykor anyagi nehézségeink(hitelek fizetése,rezsi,albérlet meg ilyenek).Ha lehet olyat mondani,hogy ez a baba becsúszott baba akkor mondom,mert hát igen egy éjszaka elvesztettük a fejünket és hát nem védekeztünk egyetlen egyszer(persze nem gondoltam,hogy egyből terhes is leszek,de hát vannak ilyenek).Amúgy már beszéltünk kis tesóról,hogy majd lesz,de egy két év múlva,nem gondoltuk,hogy ilyen hamar.Nem tudom hogy elvetessem-e vagy megtartsam.A családból anyukámék azt mondják ez kizárólag a mi döntésünk hiába is mondanak bármit.A véleményük azért az hogy talán korai még.Valaki tudna nekem tanácsot adni hogy igazából mi is lenne a helyes.Persze tudom hogy úgy is mi döntünk csak hát valaki volt már ilyen helyzetbe és hogy döntött?Nem tudom mit tegyek?
2011. jan. 4. 21:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Senki nem fog gyerekgyilkosságra buzdítani. Tettetek érte, vállaljátok.

De nem olvastam pozitív tesztről. Csináltál egyáltalán?

2011. jan. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Egy abortusz olyan egyszerű. :-(


De mennyivel egyszerűbb lett volna, ha ésszel szexeltek!!! Gondolj bele, te megölnéd a gyerekedet, csak mert lusták voltatok gumit húzni? Én képtelen lennék.


9 hós a fiam, 10 hetes terhes vagyok.

2011. jan. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Bár én még nem voltam ilyen helyzetben, de a tesóm igen.

16 hónap van a két gyerek között, és nem bánta meg. Az elején nem egyszerű az biztos, de hamar belerázódott. Anyagilag nem volt olyan megterhelő a második baba, mint az első, pedig az egyik fiú, a másik lány, és később is bejött a dolog, mert nagyon jól eljátszottak/eljátszanak egymással a kis makik. :)

Azóta már van harmadik baba is. Mikor az első baba született, elkezdtek építkezni. 2 hete laktak az új házban, mikor megérkezett a második baba. Hitelük volt házra, kocsira, és a férje elvesztette az állását. Megoldották, és azóta sem bánták meg. Nagyon szépen és boldogan élnek.

Természetesen nektek kell eldönteni, hogy mit szeretnétek, de gondold végig, hogy a kislányod már szinte ovis lesz, mikor jön a kistesó, egész nap nem lesz otthon. Az anyagi része persze megterhelő lesz, mérlegelni kell, hogy be meritek e vállalni.

Én nem vetetném el az tuti. Azt írtad, hogy egy-két év múlva úgyis vállaltatok volna még egyet. Hát kicsit előbb jött. :)

Jó babázást!

29 hkm

2011. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
46%
Egygyermekes anyaként olyanokat irsz, mint egy tini... Akartuk is meg nem is, elvesztettük a fejünket, de gondoltam, hogy terhes leszek, mi van??... Előbb kellett volna gondolkodni. Meg talán vehetnél egy terhességi tesztet előbb, hogy valóban terhes vagy-e. De ha az vagy, tartsátok meg, ez alapvetően mégis úgy hangzik, hogy terhes akartál lenni. Direkt meg csak nem azért akartál gyereket, hogy aztán hobbiból megöld :S
2011. jan. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
46%
Én megtartanám, ha már így alakult. Nem fogok papolni, hogy felelőtlenek voltatok, mert szerintem nincs olyan ember, aki néha ne esne ugyanebbe a hibába. Viszont az abortusz nagyon kegyetlen dolog. Nézz meg egy videót! Elevenen feldarabolják. Tudom, keményen leírom, tapintat nélkül, de sajnos ez a helyzet. Remélem úgy döntöttök majd, ahogy az a legmegfelelőbb!
2011. jan. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%

Tartsd meg.Valahogy mindig van.Mivel 2. gyerek olyan sok minden nem kell neki.Kiságy,ilyenekre gondolok.

Szerintem azt bánnád meg,ha elvetetnéd.Ha nem is most esetleg később.Mindig benned lenne,ha van egy kis lelkiismereted,hogy milyen lenne,stb.

Dönts belátásod szerint.

Én,ha a 10.-et várnám,se vetetném el.(Magyar vagyok.)

2011. jan. 4. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

tartsd meg!!!

Tök jó, hogy még elvesztitek a fejeteket! :) de komolyan.

Egyébként 1 vagy 2... :)

2011. jan. 4. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
A baba okkal "csúszott" be pont most. Szerintem vállaljátok el. Nekünk is nagyon nehéz fizetjük a ház hitelét 2 személyi kölcsönt mg az A -hitelt (a házkölcsönön kívül az összes többi hitelt azért kellett felvennünk, mert a férjem szülei átverték a férjem és BAR listára tetették). Kocsink nincs havonta 1x sem visznek el apámék bevásárolni a közeli Tuskóba, (ami kocsival kb 10 percre van). De van egy másfél éves gyönyörű lányunk és tervezzük a következő babát. Nem élünk fényűzően, de a kocsin kívül mindenünk megvan. Nem éhezünk nem fázunk. Így ha rám hallgatsz megtartjátok a babát, mert lehet ha az ellenkezője mellett döntötök örökre bánni fogjátok. (Ha megtartjátok akkor nem hinném, hogy bármikor is elhangzana az a mondta, hogy "minek kellett ez a gyerek?" Max ha kamasz lesz..... jó csak vicceltem). Sok szerencsét!
2011. jan. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
46%

Olyan nincs hogy "helyes" döntés! Helyes döntés kategóriába lehetne azt sorolni, hogy tanulsz elmész egyetemre dolgozol lesz házad,kocsid,önálló életed, nem szorulsz rá a férjedre pénzileg.Igen ekkor kellett volna elvállalni egy babát,hogy mindent meg tudj neki adni!De most jön az a kérdés, hogy ezeket amiket felsoroltam hány %-ban biztos,hogy bekövetkezik?Olyan,hogy tökéletes anyagi háttér nem igazán jön el 30éves kor alatt.És most addig várni egy babával? Ugyan már....Nem tudom mennyire szereted a lányod, de ha most nem lennél várandós, és mondjuk elhagyna a barátod, leégne a házad akkor megölnéd a lányod, hogy könnyebb legyen az anyagiak? Oké,hogy az a kisbaba még a pocakodban van de ő is ÉL!!!! Ő is lélegzik,ő is érez,érezteti veled,hogy "anya itt vagyok" Ha a szüleid azt mondták,hogy nem szólnak bele, akkor tuti segítenének neked! Hiszen hagynák a saját lányukat elveszni...?Elúszni a nincstelenségbe? Te is hagynád,hogy a saját babád elússzon az orvosok kezébe...?Nem hinném!

És a másik ha nem tartod meg és most nagyon nagyon rosszul álltok anyagilag, de mi van ha fél éven belül meg fog változni? Akkor meg az lenne hogy basszus miért vetettem el? Vagy megtartod és 3évre javul a helyzet! Soha nem lehet tudni mit hoz a jövő... Te döntésed mert te vagy az anyja...

18 éves vagyok és igen voltam már ilyen helyzetben!SOHA senkinek sem kívánom,hogy végigmenjen egy ilyen folyamaton! A világon a legrosszabb döntése...NAP mint nap bennem él! Hidd el gyökeresen meg fog változni az életed ha elengeded a kezeid közül! Ha gondolod beszélgethetek veled erről!

2011. jan. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Sziasztok lányok,anyák!Nagyon köszönöm a válaszokat könnyes szemmel néztem végig minden választ.Igen csináltam négy tesztet is mind pozitív lett.A férjemmel most miután kiírtam ezt a kérdést beszélgetünk és azt mondta tartsuk meg,ha most akar jönni a kicsi akkor legyen úgy,megtartsuk.Aztán a többi majd kiforrja magát.Nagyon köszönöm válaszokat,azért ti is segítettetek hogy így döntsünk most már biztos.Persze nekem is nagyon fájt volna ha elvetetném,de szerintem jó döntést hoztunk.De azért rossz volt ez a lelki állapot,azért is írtam ki ezt a kérdést,hogy többen hogy lássák ezt a helyzetet.Még egyszer köszönöm.
2011. jan. 4. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!