Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én vagyok rugalmatlan az esti...

Én vagyok rugalmatlan az esti programok lemondása miatt? Más hogy csinálta?

Figyelt kérdés

Van egy 5 hónapos fiam. A szüleim, családom az elejétől fogva szeretettel bombázott esti (7-8 órai kezdésű) színházi ajánlatokkal, hogy menjek el velük közösen egy-egy előadásra. Én mindig elmondom, hogy ez nekünk nem jó, 18.30-19 között fürdetünk, utána szopizik és abba alszik bele este... A fürdetést még az apja is meg tudja csinálni, de szoptatni ugye nem tud. Fejni nem nagyon tudok, a fejőtől begyullad a mellem, kézzel tudok valamennyit, de mire 200 gramm körül lefejnék megőszülök. Meg kb. beállt már a kereslet-kínálat, szóval nem is biztos hogy lenne miből fejni. Tápszert nem nagyon akarok neki adni, de egyébként próbáltuk már amikor nagyon nyűgös időszaka volt, és azt hittem hogy kevés neki a tejem, és nem fogadta el...(igaz, akkor lehet hogy nem volt éhes, estére pedig mindig az, de akkor sem igazán pártolom a tápszerezést egyelőre nálunk.) Meg egyébként is ez a lefekvés előtti szopi több neki, mint evés, igazából napközben már nem annyira "szeret" szopizni, minden jobban érdekli és jobban lefoglalja, csak akkor szopizik ha álmos vagy már tényleg nagyon éhes, de az esti menetrend szerinti szopit mindig elfogadja, és utána újraébredés után megint szopit kér- azt sem mindig kizárólag az evés miatt.

Szóval egyszerűen nem tudok este elmenni itthonról, kellek az elalvásához. Tudom, hogy tologathatnánk is a napirenden, egy fél órában még benne is lennék, de 1-2 órákat semmiképpen. Így is káosz az egész napunk, nincs napirend, ezt az egyetlen stabil pontot szeretném megtartani...

(Egyébként nem mártírkodom ezzel, mert én sem epedezem azért, hogy színházba járjak esténként, én szeretem azt, hogy esténként a szomszéd szobában szuszog a gyerekem, én pedig le tudok ülni végre beszélgetni egy kicsit az apjával, ez nekem így tökéletes. Napközben már néha elfogadnám, ha vigyázna rá valaki, de akkor meg ugye senki nem ér rá, szóval mindegy, de este nekem jó vele ez a szertartás, már nincs ingerenciám mászkálni, hullafáradt is vagyok estére..)

A családom pedig megsértődik, hogy én sosem jövök ezekre az alkalmakra.... tényleg én lennék a rugalmatlan? Nekem kéne mindenáron elrendezni azt, hogy a gyerek nélkülem aludjon/egyen?

Szerintem nem olyan sok idő ez, amíg így mennek a dolgok, maximum 2 év, amíg szopival alszik el (de nagyon maximum), ezt az időt tényleg annyira nehéz elfogadni, hogy ebben az időszakban nem érek rá esténként? Főleg a szüleimtől furcsállom ezt, hogy nem fogadják el, amikor 3 gyereket felneveltek- igaz, nekik mindenben segítettek a szüleik. Mi csak ketten vagyunk a gyerekre.


Szóval más hogy csinálja? Tényleg én vagyok a "rossz" ebben, hogy nekem most nem prioritás velük elmászkálni, hanem az esték a gyereké?


2019. okt. 15. 10:25
 1/9 anonim ***** válasza:
88%
Sajnos az én fiam tápszeres de este akkor sem érek rá. Kisbabás családok nem érnek rá este, ha ezt valaki nem érti, ott gond van...
2019. okt. 15. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Én sem mentem el a gyerekek talán olyan 3 éves koráig esti programokra. Igazából most is (5 éves kisebb) ritkán van olyan, amiért megérné a szívességkérés meg már a bioritmusom is átállt korai fekvés, hajnali kelésre, így évente talán egy kezemen meg tudnám számolni az ilyen alkalmakat, pedig már rég nem szoptatok (akkor muszáj volt itthon lenni, cumisüveget nem fogadták el). Közrejátszik, hogy apa is későn ér haza, nagymamát meg eleget nyúzzuk a szünetekkel, betegségekkel, cikinek érzem ezért bevetni azért, hogy egyedül elmenjek mulatni, meg nem is vágyom már rá. Ettől még szoktunk a férjemmel is évi 1-2x ketten kikapcsolódni akár több napra, barátnőzés meg kultúrprogramok meg maradnak hétvégére és nappalra.
2019. okt. 15. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%

Én ugyanígy látom. Nekem ugyan van segítségem (szüleim, nagyszüleim), tehát napközben ha valami nagyon sürgős adódik rájuk tudom bízni, de az esti alatatást nem hagyom másra. Ugyan az én lányom tápszeres tehát ha nagyon kell más is "megoldaná", de pont ahogy mondod, az egyetlen fix napirendi pontot nem akarom más kezébe adni. Ez a mi közös időnk, egy kis szertartás amit imádok. Az egész nap káoszba fullad így is. Nagyon igyekszem pedig kialakítani a rendet mert nagyon hianyzik, de annyira változó hosszúságú alvasái vannak, hogy képtelenség. (Déli alvása negyven perctől a négy óráig bármennyi.) Mi 7-fél nyolc között fürdetünk, nyolc-fél kilencre mindig alszik. Egy ideig nekem is jöttek hogy héttől-nyolctól ilyen-olyan program van, de mivel konzekvensen mindig lemondtam, belátták hogy felesleges. Ilyenek egyébként az emberek, ha nem látják közvetlenül, hogy hogy megy az esti program és a gyerek is mennyire ragaszkodik a rutinhoz, azt hiszik hogy ez valami jó buli amit akkor szakítasz meg amikor akarsz. Párom egy céget vezet, mikor született a baba egyesével az összes kollégáját, beosztottját, csaladtagját, barátját, és az én családtagjaikat, barátaimat is megkértük, hogy hét és kilenc között ne zavarjanak sem személyesen, sem telefonon. Ehhez képest most fél éves a kislány, de szinte minden nap csörög a telefon vagy szól a csengő ebben az időszakban, van aki kétnaponta játssza ezt el, hogy "ja bocsi, elfelejtettem hogy fürdettek". Meg "tudom hogy altatsz, csak felugrottam a számlákért (?!?)". Nem vesszük fel a telefont és nem engedünk be senkit, meguntuk.


Na csak azt akartam ezzel a kisregénnyel, hogy te vagy az anyja, te tudod mi a jó neki és te szabod a határokat. Mondd el a családodnak hogy mondjuk hat óra után rád ne számítsanak akármi is van, előbb utóbb megértik.

2019. okt. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

9 hónapos a babám, és nem voltam még sehol este, igaz, segítségünk sincs, szóval a párommal amúgy se tudnánk elmenni.

Én nem vagyok bulizós, edzésre járok napközben hetente 1-2x, az sokkal többet jelent.

De amúgy pont ugyanez: este én kellek, szopihoz, dédelgetéshez, alváshoz.

2019. okt. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat... akkor nem csak én gondolom így, hogy nem baj ha este "nem állok rendelkezésre"...


(3-as, nálunk is ugyanez az alvással, tök különböző ideig alszik, meg néha ébredés után 1 órával már fáradt, máskor meg 5-6 órákat viháncolva kibír éberen...sosem fogom megérteni ezeket nála:) A zavarásokat meg ne is mondd, anyósomékkal hónapokba telt megértetni, hogy ne fürdetés időben telefonáljanak.)

2019. okt. 15. 11:09
 6/9 anonim ***** válasza:
60%
A család hozzáállása abnormális, ilyen pici babával otthon szokott ülni az anyuka, semmi különös nincs ebben, kicsit bunkó dolog, hogy színházba hívogatnak.
2019. okt. 15. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
84%
15 hónapos korukig szoptattam este a gyerekeimet. Addig semmilyen esti program nem játszott be. Ezen egyedül a gyerektelen szingli barátnőm volt fennakadva, a szüleim nem... És a szoptatás vége után sem azonnal az volt az első dolgom, hogy lelépjek esténként. A legmelósabb ideje a napnak. A családod fura...
2019. okt. 15. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

En annyi ilyen embert latok akik felnott gyerek mellett mar bem tudják milyen is volt egy kisbabaval.

Nem tartozol nekik semmiféle magyarazattal. Ha neked ez egy nagy belso vagyad lenne akkor nyilvan elmennel de nem az es kész.

Sztem sok anyuka a furdetes es altatas utan csak arra vagyik h mindenki hagyja öt beken. En legalabbis ide tarzozom (1 éves)

Ne foglalkozz velük en kezdem megtanulni lesz@rni masok beledumalasat a sajat gyerekem nevelesebe. Mar nem akarok masoknak megfelelni es erre a lanyom tanitott meg

2019. okt. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szoptatsz.. Jo h nem mész akkor!! Más lenne ha tápszeres lenne, akkor esetleg ha van rá igényed, akkor havi 1 este belefér. Ha akarod! De sokan nem akarnak elmenni egy 5 hónapos mellől. Majd mész ha nem szopizik.
2019. okt. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!